Stephen Hawking twierdzi, że ludzkość przetrwa jeśli opuści Ziemię

Kategorie: 

Źródło: NASA

Brytyjski fizyk teoretyczny Stephen Hawking po raz kolejny wypowiedział się na temat dalszego losu ludzkości. Naukowiec ostrzegł, że przyszłość Ziemian jest zależna od tego, czy ludzie znajdą nowy dom na innej planecie.

 

Stephen Hawking słynie z kontrowersyjnych opinii na temat przyszłości ludzi. „Jestem głęboko przekonany, że już teraz powinniśmy skupić się na poszukiwaniach alternatywnej planety do życia” – wypowiedział się profesor.

 

Hawking zauważył także, że aby osiągnąć ten cel, ludzkość musi dokonać przełomu i przezwyciężyć wszystkie techniczne ograniczenia, które utrudniają realizację planu zasiedlenia innych części Wszechświata.Wcześniej fizyk zdążył już zawyrokować, że koniec świata ma nastąpić w ciągu następnego tysiąca lat. Zdaniem Hawkinga koniec świata spotka ludzkość w wyniku wystąpienia katastrofy technologicznej.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Eva11

przeciez sam i ta jego nauka

przeciez sam i ta jego nauka durna sie do tego przyczynia ....

poleci ...niech mu zamontuja silnik i w kazdej chwili bedzie mogl guziczek nacisnac ...

zdziwi sie jak sie okaze ,ze droga sie skonczy szybciej niz sie spodziewal ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Dr Piotr

Póki nie zmienimy podejścia

Póki nie zmienimy podejścia do gospodarowania zasobami, produkcji, ekonomii i wykorzystania nowych technologii oraz paru brzydkich wad w naszych charakterach, to nie ma co lecieć na inne planety, bo je też wyeksploatujemy i zniszczymy i trzeba będzie lecieć znowu na kolejne i kolejne i kolejne...będzeimy w kosmosie niczym rak, który niszczy wszystko na swojej drodze.

Strony

Skomentuj