Stephen Hawking twierdzi, że ludzie potrzebują rządu światowego

Kategorie: 

Źródło: NASA/Paul Alers

W wywiadzie dla The Times, słynny brytyjski fizyk teoretyk przedstawił swój pogląd na ocalenie ludzkiej cywilizacji. Według naukowca ludzie są bardzo agresywnym gatunkiem, a opanować tę agresję mogą jedynie osoby zaprowadzające rozsądną hierarchię. Ogromne arsenały broni masowego rażenia wymagają kontroli w postaci logiki i zdrowego rozsądku, twierdzi badacz.

 

Hawking uważa, że jedynie forma rządu światowego może uratować ludzi przed zagładą. Dodaje jednak, że nie jest to panaceum na wszystkie problemy, ponieważ obecność rządu światowego może wiązać się także z zaprowadzeniem globalnej dyktatury.

 

Fizyk teoretyczny zyskał światową sławę jako popularyzator nauki. Stało się to po publikacji jego książki „Krótka historia czasu”, co wpłynęło znacznie na jego wizerunek, jako znanego futurystę. Przepowiednie naukowca są zawsze szeroko omawiane w prasie oraz społeczności naukowej.Warto jednak dodać, że przewidywania Hawkinga są często ponure i przerażające. Jedno z ostatnich dotyczyło wniosków, według których ludzka cywilizacja weszła w najtrudniejszy okres swojej historii, z dotkliwymi nierównościami społecznymi. Fizyk uważa także, że pozaziemska inteligencja stanowi wielkie niebezpieczeństwo dla ludzi i może doprowadzić do całkowitego zniszczenia cywilizacji ziemskiej.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Varan

Dwa cytaty: 1 "ludzie są

Dwa cytaty: 1 "ludzie są bardzo agresywnym gatunkiem, a opanować tę agresję mogą jedynie osoby zaprowadzające rozsądną hierarchię." 2 "Fizyk uważa także, że pozaziemska inteligencja stanowi wielkie niebezpieczeństwo dla ludzi i może doprowadzić do całkowitego zniszczenia cywilizacji ziemskiej."  Odnośnie pierwszego, kto zagwarantuje przywołany tu rozsądek? Do tej pory radzimy sobie z raczej wątpliwym skutkiem przy pomocy systemu demokracji. Może nie najlepszej jako środek, ale jedynej jako tako dajacej sobie radę z innymi problemami. Odnośnie drugiego cytatu to o co kaman? Jesli znajdą nas dzicy z kosmosu to albo dlatego ze są od nas inteligentniejsi i będa mogli tę inteligencje wykorzystać na swój sposób i użytek. Bo po co liczyć się z półgłówkami? A jeśli jakimś cudem to my ich sprowokujemy to znaczy że takze jestesmy głupsi niz tamci, bo przynajmniej nie powinniśmy pchać się tam gdzie nas nie chcą i jeszcze przy okazji robią nam krzywdę. Tak czy siak, głupich nie sieją, a potem sami pytają o problemy.

Portret użytkownika Isabella

Hawking reklamuje NWO bo oni

Hawking reklamuje NWO bo oni chca odcinac glowe od tulowia i przeszczepiac ja do nowego ciala. Mysli, ze w ten sposob bedzie dalej zyc.Totalny idiota, kto chcialby dla niego umrzec i oddac mu swoje cialo.Jakos nie wdze chetnych.

Moze jego krewni sie poswieca ?

Kazdy musi umrzec ,jedni powroca inni nie.

Portret użytkownika Vraukolaukas

Hawking jest człowiekiem

Hawking jest człowiekiem wielkim, przede wszystkim z racji umiejętności abstrakcyjnego myślenia. I czymś takim jest jego wypowiedź, a nie propagandą na rzecz NWO, co sugerują niektórzy uczuleni na sam zwrot "rząd światowy". Ma w tym zreszta wg mnie sporo racji, bo problemów tego świata nie da sie rozwiązać na poziomie narodów, czy nawet kontynentów - jedynie patrząc na całość ludzkosci. Przede wszystkim z powodu mentalności, głupoty lub zindoktrynowania ludzi, bo w pewnym sensie możnaby te określenia używać zamiennie. Nie wrócimy do organizacji plemiennej, nie staniemy się wszyscy amiszami, a zmiana świata wymaga zmiany systemu wartości. Dlatego też przynajmniej wstępem do wejścia na wyższy poziom(oświecenia) naszej cywilizacji musiałoby być coś co można określić mianem rządu światowego. Inna sprawa, że moim zdaniem jest to abstrakcja i prędzej się wymordujemy niż zmienimy.

A że jest i wzmianka o kosmitach... Osobiście z tym akurat się nie zgadzam. Owszem, kontak z cywilizacją na podobnym do nas poziomie byłby zagrożeniem tak jak to pan Hawking wykazuje. Jednak wydaje mi się, że aby osiągnąć poziom technologiczny pozwalający na "podróże międzygwiezdne" konieczny jest postęp cywilizacyjny i wyzbycie się tego co w nas złe. Myślę więc, że jeśli jakaś obca cywilizacja sie nami zainteresuje(lub już zainteresowała), to będzie wobec nas całkowicie neutralna, z racji swojego "poziomu świadomości". Ani nam nie będzie zagrażać, ani pomagać, a conajwyżej obserwować nasze postępy. Takie mam odczucie.

Eppur si muove...

Portret użytkownika konkwista

Dostęp do technologii podróży

Dostęp do technologii podróży kosmicznych już mamy. Stawiam na to, że zapis znajduje się w kodzie "śmieciowym" DNA. Gdybyś zaprojektował agresywną formę myślącą, to gdzie umieściłbyś dla niej informację o technologiach podróży ? Już Microsoft nad tym pracuje Smile

 

Portret użytkownika sceptyyk

"Hawking jest człowiekiem

"Hawking jest człowiekiem wielkim, przede wszystkim z racji umiejętności abstrakcyjnego myślenia"                                                                                                                                     Vraukolaukas, jedyną naprawdę jaką znamy, o tym co oną "wielkość"  determinuje, to średnica kółek w jego wózku...   A reszta, to tyko domysły...                                                                                                            

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No pewno !

No pewno !

Sparaliżowany koleś, pewnie i leki pobiera w mega dawkach. A to co jest głoszone jako jego superwniochy, to szcząty wiedzy, którą ktoś z przydupasów Jehowy równomiernie w czasie rozprowadza jak reżyser. Poza tym, co to za wielkie prawdy objawił? Na obecny stan ogólny wiedzy banały. "Czary mary" dla tych po podstawówce (Schultz?).

Nigdy w takich daleko wysuniętych teoriach nie bierze się pod uwagę jednej opinii.

Poza tym w dupie był, gówno widział z tego wózka. Cały czas żyje w świecie teorii. Na minimum obrotów pracy organizmu, starszy już pan, robi się po prostu stetryczały. I zaczyna ględzić jak stare baby.

Ale i tak obstawiam, że ma suflera.

10591

Strony

Skomentuj