Stephen Hawking nie żyje. Data śmierci wybitnego astrofizyka to liczba Pi

Kategorie: 

Źródło: twitter

Dzisiaj w swoim domu w Cambridge zmarł wybitny fizyk Stephen Hawking. Naukowiec miał 76 lat i był uważany za jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. O śmierci uczonego poinformowała jego rodzina.

 

Bardzo sugestywne jest to, że Hawking zmarł w dzień Pi bo 14 marca można przecież zapisać 3-14. I w taki właśnie matematyczny dzień odszedł od nas najwybitniejszy na świecie znawca zagadnień takich jak czasoprzestrzeń i czarne dziury. Znany brytyjski fizyk teoretyk odkrył między innymi promieniowanie emitowane przez czarne dziury, które od jego nazwiska określane jest promieniowaniem Hawkinga.

Chorował na nieuleczalną chorobę stwardnienie zanikowe boczne. Od 21 roku życia pozostawał z tego powodu przykuty do wózka inwalidzkiego. Ze względu na paraliż porozumiewał się ze światem wyłącznie za pomoca swojego komputera. Cały świat znał jego syntetyczny charakterystyczny cyfrowy głos.

Stephen Hawking był  znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów. Fizyk wierzył, że życie na Ziemi jest w coraz większym niebezpieczeństwie i może zostać zniszczone w wyniku klęski żywiołowej lub katastrofy o podłożu antropogenicznym. Ostrzegał też przed niebezpieczeństwami jakie niesie za sobą rozwój sztucznej inteligencji i robotyzacji. Wytyczył plan dla ludzkości, który polega na kolonizacji kosmosu.

 

Hawking znany był też ze swojego ateizmu. Brytyjski astrofizyk otwarcie kwestionował istnienie Boga i uważał, że Wszechświat powstał przez przypadek. Teraz, gdy jego życie dobiegło końca, będzie mógł się przekonać czy miał rację. Spoczywaj w pokoju...

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Polska mistrzem Polski

Nie każdy był w szkole

Nie każdy był w szkole "prymasem" z ortografii, chociaż uważam, że i tak robię ich mało. Swoją drogą to nieładnie jest zwracać komuś uwagę, szczególnie jak się samemu robi błędy. Przed "z" nie stawiamy przecinka, a to jest błąd interpunkcyjny. Jest jeden wyjątek, gdy po "z" piszemy "który". Przykład - Człowiek, z którym piszę sam robi błędy.

"Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą walczyć inni."

Sun Tzu - "Sztuka wojny"

Portret użytkownika Polska mistrzem Polski

Stephen Hawking

Stephen Hawking prawdopodobnie nie umarł 14.03. Spodziewalem się, że ktoś o tym napisze, ale skoro nikt tego nie zrobił to może ja nieco naświetlę temat. Na wielu zdjęciach Hawking wygląda zupełnie inaczej. O ile twarz może się nieco zmienić to na pewno nie zęby, które raz są krótkie i proste, a na innych zdjęciach długie i krzywe. Wiem, że zaraz ktoś napisze, że mógł sobie wstawić zęby, ale kto wstawia sobie żółte i krzywe? Inną kwestią są jego wykrzywione, sparaliżowane dłonie. Na nowszych zdjęciach czasami wyglądają całkiem normalnie. Do tego siwe włosy, które na starość brązowiały. Przykładów jest więcej. Poszukajcie zdjęć Hawkinga w necie i poczytajcie o historii jego choroby. To nie jest cud, że przeżył tyle lat. Prawdopodobnie zmarł wiele lat temu, a że był geniuszem to po jego śmierci zastąpili go marionetką (aktorem), który służył im do kreowania opini i wytyczania nowych trendów. Był wychwalany i cytowany aż do znudzenia, a tak naprawdę dostawał teksty jak w teatrze. Zachęcam wszystkich do poczytania na ten temat i porównania zdjęć.

"Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą walczyć inni."

Sun Tzu - "Sztuka wojny"

Portret użytkownika baca :-)

ta ustawka już sie robiła

ta ustawka już sie robiła ordynarnie toporna dlatego podróba Hawkinga "umarła" to znaczy "Hawking" został wylogowany Smile jak "umierał" to pewnie był ten sam dźwięk co zamykanego windowsa... masakra...

orginał był entuzjastą kosmosu a podróba nieustannie straszyła ludzkośc ufoludkami i bredniami o czarnych dziurach... dwa różne typy nawet gołym okiem widoczne

Portret użytkownika Medium

 

Wiesz, coś chyba coś rzeczywiście jest na rzeczy. Wystarczy otworzyć oficjalną stronę Stephena Hawkinga i obejrzeć wstawione tam zdjęcia:

http://www.hawking.org.uk/images.html

Jest widoczne przejście - zmiana twarzy. Nie patrzę już na ręce, ani nie szukam zębów, wystarczy sama twarz... To nie jest ta sama twarz.

Strony

Skomentuj