Statyny zmniejszają śmiertelność z powodu COVID-19 o jedną czwartą

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obserwacje wykazały, że statyny zapobiegają jednemu na cztery zgony w szpitalach wypełnionych starszymi pacjentami z koronawirusem. Największy wpływ na ciężko chorych pacjentów mają statyny, dlatego, jak zauważają lekarze, niezwykle ważne jest, aby nie przerywać ich przyjmowania na tle zakażenia koronawirusem.

 

Statyny są przepisywane w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Szacuje się, że jedna na cztery osoby na świecie przyjmuje te leki. Biorąc pod uwagę wyniki wcześniejszych badań, że statyny zmniejszają ryzyko śmiertelności z powodu COVID-19, naukowcy z Hiszpanii zdecydowali się przeprowadzić randomizowane badanie, w którym suplementację statyn (w profilaktyce chorób układu krążenia) porównano ze standardową terapią.

 

Zespół ocenił dane od 2159 osób o średniej wieku 67 lat z 19 szpitali w Katalonii w okresie od marca do maja 2020 r. W każdej grupie pacjentów dobierano według płci, wieku i wcześniejszej historii medycznej.

 

Przyjmowanie statyn zmniejszyło ryzyko śmiertelności o 22%, a jeśli terapia była kontynuowana po hospitalizacji, odsetek ten sięgał 25%.

„Wyniki pokazują, że statyny znacznie zmniejszają śmiertelność z powodu COVID-19 i nie powinny być przepisywane w celu zaprzestania przyjmowania tych leków w przypadku zakażenia koronawirusem” - skomentowali autorzy pracy.

Podczas pandemii niektórzy lekarze lub sami pacjenci zdecydowali się zaprzestać stosowania statyn, wierząc, że leki mogą pogorszyć stan w przypadku COVID-19. Z drugiej strony wyniki pokazują, że wycofanie leku może zwiększyć prawdopodobieństwo poważniejszych powikłań. Autorzy badania podkreślają, że „strach przed pandemią nie powinien nigdy służyć do wstrzymania leczenia”.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ftaq

co za bzdety! statyny to

co za bzdety! statyny to jedne znajbardziej smierciogennych farmaceutyków na świecie, trudno je nawet nazwać lekami. Powodują w pierwszej fazie totalne osłabienie, problemy ze wzrokiem i pamiecią, osłabienie mięśni w tym sercowego a nastepnie zgon! to jakiś propagandowy artykół na zamówienie Big Farma ? na Boga spradźcie najpierw o czym piszecie! równie dobrze mozna napisać że błoto zmniejsza zachorowalność na covid-19 a i tak bedzie zdorwsze niż statyny produkt dr. Mengele chyba.

Portret użytkownika Easy Rider

Jeżeli ktoś przedkłada ryzyko

Jeżeli ktoś przedkłada ryzyko zachorowania na grypę nad ryzyko zachorowania na zawał, nowotwory lub Alzheimera - to oczywiście jego wybór. Jednak rzetelny artykuł powinien poinformować o zagrożeniu powodowanym przez statyny, aby nie nakłaniać czytelników do szkodliwych terapii. Na tym przykładzie widać, że na tej korona-ściemie ktoś jednak stara się w sposób oszukańczy zarobić.

Portret użytkownika S

Taka ciekawostka: moja żona

Taka ciekawostka: moja żona pracuje w szpitalu. Oddziały zakaźne wcale nie są "wypełnione kowidowcami". W rzeczywistości jest tam nie więcej zakaźnych pacjentów niż zwykle ( i nie wszyscy są z Cov2). A już szczególnie żona ma bekę ze zdjęć w szpitalach, pokazujących "wyczerpany personel bohaterów", którzy siedzą pod ścianami, czy leżą na łóżkach na korytarzach. Wiadomość dla naiwniaków: to są zdjęcia z nocnych dyżurów na intensywnej terapii (najczęściej), gdy akurat nic się nie dzieje. Obsada musi tam być ZAWSZE, ale często po prostu siedzą całą noc, bo akurat nie ma alarmów czy nagłych przypadków. I wtedy tak się szwendają po korytarzach, przysiadają albo drzemią gdzie popadnie. A nie kurwa, CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM, bo wykonują swoją pracę ROFL

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika keri

Mengelowcy sobie przypomnieli

Mengelowcy sobie przypomnieli, że kiedyś byli lekarzami? A przez 8 miesięcy nie widzieli, że leczyli znane sobie choroby typu katar, grypa czy zapalenie płuc? W dupie mieli, że testy niczego nie diagnozują, choć na opakowaniu było to napisane? Czytać nie potrafią? Bez wyniku testu pacjenta omijali, choćby umierał przez wyrostek? Te kurwy mengelowskie już pokazały swe prawdziwe oblicze. Apelować, to powinni pół roku temu.

Teraz zaczynają trząść dupami, bo w innych krajach protestują lekarze i pielęgniarki, tworzą listy personelu medycznego, który nie poda pacjentom szczepionek, a w Niemczech ruszają lada dzień procesy o odszkodowania za fałszywą pandemię.

https://www.youtube.com/watch?v=hjmTvhTN9mI

Portret użytkownika Ulvhedin

Czyżby? Kto złoży pozwy, mały

Czyżby? Kto złoży pozwy, mały szwabik, pudelek francuski? Nie sądzę, one, znaczy zachód są bardziej zmanipuliwani bo mają dłuższą historie dobrobytu generowany długiem.

Wszystko to ustawka dla plebsu, plebs=prol, prol=0 inteligencja...

tak tak wiem my też jesteśmy w dupie póki co.

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Grzegoż

Uno - koronowirusa nie  ma

Uno - koronowirusa nie  ma jest ino grypa sezonowa.

Secundo bez żadnych dodatkowych schożen umarło 850 osób i gdyby nie testy wzzyscy uznalibyje za bakteryjne zakażenie płuc/ grypę albo inną niewydolność oddechową.

Tercio przestan pisać artykułu, dziekuję.

Portret użytkownika qpa

Zawsze to mówiłem że

Zawsze to mówiłem że zmianynaziemi to agentura, podsyła ciekawe informacje a od czasu do czasu główna takie jak ten artykuł walnie. Trzeba być czujnym i świadomym by się nie łapać na takie artykuły i im w ogóle nie wierzyć. 

Portret użytkownika baca

chyba do siebie "zawsze" to

chyba do siebie "zawsze" to mówiłeś bo jestem tu od jakiś 8 lat i jeszcze twojego wpisu nie widziałem...

a te "gówna" są wstawiane dla kasy... daj adminowi pięć złotych to zrobi artykuł o twojej pięknej żonie... i to nawet jak to jest rękawica bokserska chroniąca podczas masturbacji twoją dłoń przed otarciami naskórka Smile

 

Strony

Skomentuj