Statki ratownicze na Morzu Śródziemnym przyjęły zbyt wielu uchodźców i grozi im zatonięcie

Kategorie: 

Źródło: Jugend Rettet e.V./Facebook

Dwa statki należące do dwóch niemieckich organizacji pozarządowych wyruszyły na Morze Śródziemne aby ratować obcokrajowców. Jednak ratownicy zabrali na pokład zbyt wielu uchodźców. Statki ostatecznie utknęły u wybrzeży Libii i proszą Włochy o natychmiastową pomoc.

 

W przeciągu kilkudziesięciu godzin, jeden statek należący do organizacji Jugend Rettet uczestniczył w akcjach ratunkowych, pomagając kilku tysiącom uchodźców, lecz teraz ratownicy znaleźli się w poważnym niebezpieczeństwie. Kolejna jednostka pływająca z organizacji Sea Eye zabrała na pokład część z nich i sama wpadła w tarapaty. Statki dosłownie utknęły w miejscu i jedyne co pozostało w takiej sytuacji to oczekiwać na pomoc.

Przepełnione ludźmi statki przebywają w pobliżu Libii i nie mogą ruszyć. W niedzielę wieczorem sytuacja pogodowa zaczęła się pogarszać a kolejne gumowe pontony wraz z uchodźcami kierowały się w stronę statków z nadzieją na ratunek. Problem w tym, że ratownicy sami potrzebują pomocy.

Ratownicy z Jugend Rettet i Sea Eye oczekują na wsparcie ze strony włoskiej straży przybrzeżnej. Jeśli pomoc nie nadejdzie w wystarczająco krótkim czasie, statki wraz z ratownikami i uchodźcami mogą zatonąć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Johnie Moll, czy Ciebie też

Johnie Moll, czy Ciebie też już pogięło lewactwo? O jakim ratowaniu piszesz, na litość?! Przecież to jawne zwożenie islamskich wojowników do Unii, którzy po otrzymaniu rozkazu zaczną nas - Europejczyków - wybijać. Przecież władze Unii posunęły się tak daleko, że na ich życzenie wysyłane są statki pod wybrzeże Libii, by ściągały stamtąd "towar" importowy. 

Traz to już brakuje tylko wspaniałego pomysłu wybudowania mostu do przerzucania afrykańskich i azjatyckich islamistów na teren Italii.

Portret użytkownika MiamiVibe

Moiz zdaniem dzisiejsi

Moiz zdaniem dzisiejsi uchodźcy niczym się nie różnią od wikingów. Też palą, gwałcą i grabią Smile Na plus wikingów przemawia to, że nie płynęli po zasiłki i musieli się sami postarać aby dopłynąć na brzeg, czyli posiadać flotę i technikę budowania statków, co wychodziło im całkiem nieźle. A dziś do takich celów są przemytnicy, opłacani z zewnątrz Smile Ja już wolę wikingów, bo przynajmniej mają coś do zaoferowania.

Portret użytkownika ajwaj

Kurcze, tak sobie myślę: jak

Kurcze, tak sobie myślę: jak oni tak milionami walą na Europę jakby cały kontynent afrykański chcieli przerzucić, to my wszyscy moglibyśmy po cichutku w drugą stronę (korzystając z wracających łodzi i transportu sponsorowanego przez sorosa, mosad i cia) i zajęlibyśmy w ten sposób opuszczoną przez nich Afrykę - fajne tereny, niesamowite bogactwa naturalne, przygotowałoby się pola do uprawy no i w ogóle by było extra...

Strony

Skomentuj