Statek wypełniony muzułmańskimi migrantami po raz pierwszy został odesłany do Libii

Kategorie: 

Źródło: Flickr/CAFOD Photo Library/CC BY-NC-ND 2.0

Na Morzu Śródziemnym przeprowadzono niedawno pierwszą operację ratunkową tzw. uchodźców, którzy zamiast do Włoch zostali ponownie odesłani do Libii. Było to przełomowe wydarzenie, które pozwoli ograniczyć a z czasem nawet powstrzymać nielegalną zmasowaną migrację do Europy.

 

Włoska agencja ANSA podaje, że Włochy osiągnęły niedawno kluczowe porozumienie z libijską Strażą Przybrzeżną, która została wyposażona we włoskie łodzie patrolowe. 10 maja łódź okupowana przez około 300 migrantów z Afryki wyruszyła na Morze Śródziemne. Obcokrajowcy tradycyjnie w takiej sytuacji zaczęli prosić Włochy o udzielenie pomocy. Jednak tym razem, włoska Straż Przybrzeżna wysłała komunikat do swojego libijskiego odpowiednika, który wyruszył w kierunku migrantów i odesłał łódź z powrotem do Trypolisu.

 

Jest to pierwsza taka sytuacja, w której cudzoziemcy nie zostają dopuszczeni do Europy i są odsyłani do miejsca skąd przybyli. Media odnotowują to jako sukces w zwalczaniu nielegalnej migracji, choć sporo mówi się o tym, że kraje europejskie muszą udzielić pomocy, tak aby mieszkańcy Afryki mieli zapewnione warunki do życia i rezygnowali z emigracji.

 

Pamiętajmy, że już kilka lat temu mówiło się o odsyłaniu łodzi wypełnionych islamskimi uchodźcami z powrotem do Libii. Jednak osoby, które wypowiadały się w ten sposób automatycznie otrzymywały łatkę rasisty i islamofoba. Kolejnym krokiem może być wzmocnienie granic państw afrykańskich oraz utworzenie na ich terenie specjalnych obozów dla ludzi, którzy mają zamiar emigrować do Europy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

,, Na Morzu Śródziemnym

,, Na Morzu Śródziemnym przeprowadzono niedawno pierwszą operację ratunkową tzw. uchodźców, którzy zamiast do Włoch zostali ponownie odesłani do Libii. Było to przełomowe wydarzenie, które pozwoli ograniczyć a z czasem nawet powstrzymać nielegalną zmasowaną migrację do Europy. "

Kurde czy to się naprawdę dzieje ??? Twierdzą, że odsyłając jeden ponton, powstrzymają wojnę religijną w Europie, a w międzyczasie przyjmą setki tysięcy innych, tylko bez rozgłosu... co za popierd****** czasy...

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Polak Paweł Bednarz walczy o

Polak Paweł Bednarz walczy o polskie dzieci z biduli, by nie szły do zagranicznych adopcji... Sam zbadaj sprawę, a przy okazji dowiesz się, do czego "służy" dla ''tego'' kultu dzieciak... Zresztą to nie są tylko świadectwa Polaków i wierz mi "siedze" w temacie już od ponad 20 lat, wiem co piszę. "Dziecko Rose Mary" to nie film SF tylko fabularyzowany dokument.

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika Trynidad/Tobago

A niby dlaczego, cyt: "kraje

A niby dlaczego, cyt: "kraje europejskie muszą udzielić pomocy, tak aby mieszkańcy Afryki mieli zapewnione warunki do życia i rezygnowali z emigracji." Kraje europejskie - NIC NIE MUSZĄ - pomimo, że tak  życzą sobie syjonisci (żydostwo), którzy już wydają nasze "szekle". Okradali Afrykę tyle lat, niech teraz im zapenią "dobrobyt" w ramach New Age. Mają szansę wykazania się po raz pierwszy swoim dobrodziejstwem, którym tak hojnie rozporządzają póki jest kogo innego.   Proszę nie okradać gospodarczo i politycznie tych krajów, a same zaczną bydować "swój" dobrobyt.  Niech te 10% person posiadających ponad połowę majtku ziemskiego przestanie gnębić tych ludzi. Wiele wieków okrdali Afrykę więc pora splacić swoje długi, a nie przerzucać na Europejczyków. Polacy i wiele innych krajów nie miało kolonii i prefektur, więc za co mją płacić. Niech płacą Chazarowie, Aszkenazyjczycy i inne żydostwo - NIE MYLIĆ Z IZRAELITAMI.  

Strony

Skomentuj