Statek kosmiczny SpaceX, który miał lecieć na Marsa, eksplodował podczas testów

Kategorie: 

Źródło: LabPadre na YouTube.com

W ubiegłą środę, podczas testowania prototypu rakiety SpaceX zdolnej do lotu na Marsa, doszło do wybuchu. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak nagle górna część rakiety eksploduje, a chwilę później z wyrzutni wydobywają się kłęby dymu.

Prototyp statku SpaceX o nazwie „Mk-1”, który testowano, ma w przyszłości służyć jako uniwersalny środek transportu w kosmosie. To spory rywal dla rakiety Space Launch System amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Będzie mógł zarówno przewozić ludzi, jak i zaopatrywać przyszłe kolonie ziemskie na Marsie. W ciągu najbliższych tygodni Mk-1 miał być testowany na wysokości 20 km nad ziemią.

 

Celem środowego testu było maksymalne zwiększenie ciśnienia wewnątrz systemów rakiety, dlatego wybuch nie był całkowicie niespodziewany. Twórcy odetchnęli zapewne z ulgą, że do eksplozji doszło jeszcze przed wykonywaniem bardziej zaawansowanych manewrów. Na szczęście podczas wybuchu nikt nie ucierpiał.

 

W reakcji Elona Muska, dyrektora generalnego SpaceX, dało się jednak odczuć spore rozgoryczenie zaistniałą sytuacją. W oficjalnym tweecie przedsiębiorca poinformował, że podobna sytuacja nie może mieć miejsca w przyszłości i wskazany model statku kosmicznego zostanie całkowicie wycofany.

 

Prace amerykańskiego przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego ukierunkowano już na inny prototyp o nazwie „Mk-3”. Jak ogłosił Musk za pośrednictwem mediów społecznościowych, posiada on zupełnie inną konstrukcję od swojego poprzednika. Mk-3 ma powstać znacznie szybciej niż Mk-1. Już teraz wiemy, że w planie jest wyniesienie go na orbitę.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika inteli-gont

Oczywiście że są, czy nie

Oczywiście że są, czy nie sądzisz ze potrzeba by takich wpakować do odpowiedniego ośrodka edukacyjnego, żeby dostępnymi metodami zmienić ich poglądy na pewne sprawy, aby stały się zgodne z porządanym kierunkiem ?

Portret użytkownika tomasz26

ten musk to taki nowy branson

ten musk to taki nowy branson łapie pelikany na tą samą rybkę przypomnę całe bajki sprzedają juz  na poziomie elementarza. ,. tam zaczyna się pierwsze programowanie pelikanów  uczestniczy w tym prawie cały systemowy "n w    d"jakiś tam o hlap ale i one są tylko tłem dla całej chodowli

Portret użytkownika tomasz26

te same numery co z

te same numery co z miliarderem ryskiem bransonem i jego lotami wycieczkowymi. to całe nassa i ich dopowł..zy wazeliniarze robią ma asy w bambuko że aż furczy.  a wszystko zaczyna się niewinnie od elementarza Ala ma asa  As ma Ale..wystarczy wgrać systemowy program później co jakiś. czas go uruchamiać podprogowo  i beka murowana ferma intelek tualnych kur  z tytuami  będzie gdakać tak jak im ziarna sypną 

Strony

Skomentuj