Startup twierdzi, że zaczął uwalniać cząsteczki do atmosfery, próbując zmienić klimat

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Startup o nazwie Make Sunsets (pol. Zrób Zachód Słońca) twierdzi, że wystrzelił balony meteorologiczne, które mogą uwolnić odblaskowe cząsteczki siarki do stratosfery, łamiąc w ten sposób zakaz projektów geoinżynierii słonecznej.

 

Geoinżynieria odnosi się do celowych prób manipulowania klimatem poprzez odbijanie większej ilości światła słonecznego z powrotem w przestrzeń kosmiczną, naśladując naturalny proces, który zachodzi po dużych erupcjach wulkanów. Teoretycznie rozpylanie siarki i podobnych cząstek w wystarczających ilościach mogłoby potencjalnie złagodzić globalne ocieplenie.

 

Technicznie łatwo jest wrzucić takie związki do stratosfery. Ale naukowcy w dużej mierze (choć nie całkowicie) powstrzymywali się od przeprowadzania nawet małych eksperymentów poza laboratoriami w rzeczywistych warunkach atmosferycznych. Niewiele wiadomo o rzeczywistych konsekwencjach takich celowych interwencji na dużą skalę, a mogą one mieć niebezpieczne skutki uboczne. Ponadto w niektórych regionach oddziaływanie może być silniejsze niż w innych, co może prowokować konflikty geopolityczne.

 

Naukowcy są bardzo zaniepokojeni tym, że wydaje się, że Make Sunsets posunęło się do przodu z startami swoich balonów z miejsca w Meksyku bez żadnego nadzoru publicznego ani naukowego. Firma już teraz próbuje generować przychody z ochłodzenia dla przyszłych lotów. Proponuje sprzedaż 10 dolarów „kredytów chłodzących” za uwolnienie jednego grama cząstek do stratosfery – argumentują, że to wystarczy, aby zrównoważyć efekt ocieplenia jednej tony węgla w ciągu jednego roku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Odniosę się do faktu tak

Odniosę się do faktu tak ociupinkę fizjolofowicznie."Startup twierdzi, że zaczął".....To On zaczął a nie ja. A szaleństwo u końca czasu człowieka się już tylko rozprzestrzenia,powiększa a w najlepsze trwa. KOSMOS by się uśmiał. Bo,tak jak wszystko ma swój początek, to i potem końca też należy wypatrywać, że tak powiem fizjolofowicznie. Ale nic to, POWODZENIA WAM LUDKOWIE takiego jak powodzenia Dinozaurom zabrakło,.... Anment.

Portret użytkownika dd

Zastanawiam się jak ma dojść

Zastanawiam się jak ma dojść do głodu na świecie. Oczywiście jak któryś z dużych wulkanów wybuchł to wyrzucał popiół do atmosfery przez co przesłaniał słońce i obniżał temperaturę na Ziemi. Efektem tego był gwałtowny spadek produkcji żywności a następstwem głód wśród ludzi ale też zwierząt.

I teraz drugi etap po cow-ID  - zapowiadany jest głód na Ziemi nad czym prowadzone są usilne prace "mitycznych naukowców". Ale jakoś, mimo wojny na UKR nadal nie widać klęski głodu.

A teraz połączcie kropeczki i ukaże się Wam obrazek.

Portret użytkownika Endymion

Inflacja spowoduje głód..

Inflacja spowoduje głód.. testy były na emerytach wybierających leki, albo jedzenie. Teraz będzie kredyt ieszkaniowy i opłtaty, albo jedzenie.

Nwozów brakuje, pierwszy raz w życiu widziałem zbiory, a raczej wycinkę uschniętej kukurydzy w moim regionie. Były dotacje do ugorów, do łąk i wierzby energetycznej )co to jałowi glebę), nie opłąca się siać i zbierać, a zaraz dopłaty zabiorą i rolnik zostanie z kilkoma maszynami w 10mln kredycie.. głód wywołają finansowo, tak widze ten obrazek.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Twoje wypowiedzi wskazują, że

Twoje wypowiedzi wskazują, że wykształce w zawodówce, to było nieosiągalne marzenie, skończyłeś 5 klas podstawówki, do gimnazjum nie przyjęli z powodu kalectwa umysłowego, a najbliższa szkoła specjalna była 100km dalej, więc mama z tatą schowali cię przed urzędnikami w oborze, aby ukryć przed MEN do czasu skończenia etapu kształcenia, stąd tak gnojem rzucasz na tym portalu. Z ONETU oddelegowyny jesteś, bo tam komentarzy już nie ma, a kadry kształcone w boju dla władzy cenne i nie mogą się marnować.

JESTEŚ NAJGORSZYM GATUNKIEM TROLLA NA TYM PORTALU! Idź do profesUra Emela na kształcenie, ten to trochę klasy chociaż, bo zapewne ukończył nauki polityczne i dziennikarstwo w dwa lata z wyróżnieniem od prezydĘta.. takich trolli wykształconych profesUrów nam tu trzeba na tym portalu, a ty ze swoim wykształceniem idź śmiecić na FB Agrounii. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Jedyna gwiazda to ty na tym

Jedyna gwiazda to ty na tym portalu, co to jesteś niczym krążek. Taka pchła przyczepi się do du.py psa i psa udaje.

Wiszący krążek? Kiedyś zawiśniesz za te kłamstwa i manipulacje, które tutaj wypisujesz wmawiając dodatkowo, że ja coś takiego powiedziałem.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

..a ja wierzę, że będzie

..a ja wierzę, że będzie odwrotnie. To s a ostatnie podrygi Rybki, gdy nastał już Wodnik. Rybka wieżga i chce; "po mnie choćby potop". W ciekawych czasach przyszło nam żyć, przełom er, przełom świadomości ludzkiej. Szybki przepływ informacji. Przećpane Jelity ADRENOCHROMEM nie dorównują intelektem tym, których chcą zniewolić doszczętnie. 

Z plandemią coś nie pykło, z chemitrals podobnie. Inflacja i bieda, głód w nastepstwie, ale POLAK potrafi przeżyć w lesie niczym partyzant podczas wojny. Spójrzcie jakie narody zniewolono plandemią najbardziej? Te najgłupsze.. Nie licząc Pekinu, bo tam władza była po za restrykcjami nałożonymi na obywateli. Austria i Australi, oraz Chiny, a także głupi Kanadole (którzy zbuntowali się pod postacią kierowców ciężarówek)... kto był w Kanadzie wie, że większość kierwoców ciężarówek są pochodzenia polskiego, tak jak budowlanka jest włoska (w zarządzaniu, bo wyrobnicy to Słowianie), a taksówki ciapate. Jelity niby białe, ale ciemne włosy i rysy semickie. Więcej nie pamiętam, bo wtedy nie o tym myślałem, a to akurat wpadło mi w oko i zapamiętałem.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj