Startup planuje umieścić lustra w kosmosie, aby generować energię słoneczną w nocy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Ben Novack to 26-letni wynalazca i przedsiębiorca. Po zdobyciu dyplomu z inżynierii mechanicznej i występie w programie telewizyjnym MythBusters, został dyrektorem generalnym startupu Tons of Mirrors. Tons of Mirrors wykorzystuje odblaskowe powierzchnie zamontowane na satelitach, aby przekierować światło słoneczne na ziemskie panele słoneczne w nocy.

 

Novack nie wpadł na pomysł wykorzystania kosmicznych luster do zmiany lokalnych warunków oświetleniowych. Podobną koncepcję zaproponowała w 1977 r. Senacka Podkomisja ds. Wytwarzania i Dostaw Energii. W 1988 roku rosyjski projekt Znamja z powodzeniem wystrzelił na orbitę 20-metrowe lustro, wysyłając pięciokilometrowy wędrujący promień światła przez Europę. 

 

W 2017 roku norweski księgowy Oskar Kittilsen zainstalował duże obrotowe lustra na górze nad miastem Rjukan, aby zwalczyć sezonową depresję. W ramach chińskiego projektu Three Moons Project powstają gigantyczne orbitujące reflektory, które zastąpią latarnie uliczne. Uniwersytet w Glasgow opracowuje również koncepcję orbitalnego reflektora słonecznego o nazwie SOLSPACE.

 

Novack jednak podchodzi do problemu z innej perspektywy, oferując zaktualizowaną technologię i twierdząc, że światło słoneczne jest co najmniej 90,7 razy tańsze niż poprzednie oferty. Co musi się stać, aby przejść od koncepcji do zastosowania? Ben Novak twierdzi, że tylko pieniądze. 

 

Próbuję teraz zebrać 5 milionów dolarów na umieszczenie jednej z tych płytek na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chcę upewnić się, że rozmiar plamki odpowiada oczekiwaniom i że wszystkie obliczenia są poprawne. Następnym krokiem będzie zbudowanie większego satelity, który przyniesie zyski i będzie służył legalnym klientom na Ziemi. 

 

Następnym krokiem po tym jest zebranie jeszcze większej ilości pieniędzy, umieszczenie kilku satelitów i uzyskanie prawdziwej konstelacji. Gdy osiągnięty zostanie ten etap, będzie już wiadomo, jak tania jest produkcja, jak kosztowna jest instalacja, koszty stałe, koszty eksploatacji. 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Tomasz123

Do spokoluz.Według mnie Masz

Do spokoluz.Według mnie Masz całkowitą rację.Ogniwa fotowoltaiczne dookoła Ziemi w odpowiedniej ilości, dostarczyłby energii nawet obszarom pogrążonym w nocy poprzez sieci wysokiego napięcia prądu stałego.W teorii jest możliwe dostarczenie prądu z Kamczatki do Kainingradu z ogniw fotowoltaicznych.Nie trzeba by było żadnych elektrowni,oprócz pompowo szczytowych i wodnych.To jest do zrealizowania ,ale tylko w pokojowych warunkach,ale tych na Ziemi brak.

Portret użytkownika Q.

Minusiarze - zrozumta, że

Minusiarze - zrozumta, że wszystkie sieci energetyczne przewodzą prąd zmienny, stałego używa się bardzo żadko i tylko w trakcji kolejowo- tramwajowej starszej generacji i na krótkich odcinkach. Ignorancja nie jest bolesna a szkoda.. może wtedy jeden z drugim wpierw by pomyślał nim coś oceni.

Portret użytkownika euklide⁣s

To ty dzbanie nie rozumiesz

To ty dzbanie nie rozumiesz pomysłu kolegi Tomasza. Tak gigantyczna cewka oplatająca ziemię mogła by też stworzyć sztuczne pole magnetyczne chroniące planetę przed promieniowaniem jonizującym. Wiem jedno - dopóki będą istnieć zbrodnicze państwa i patologia sprawująca władzę to nic z takich szczytnych idei nie będzie..

Portret użytkownika euklide⁣s

Energia jest wolna i

Energia jest wolna i praktycznie darmowa. Myślałem, że po ostatnich akcjach z cenami prądu w końcu dotrze, że 99% kosztów energii generuje państwo i jego liczne mafie...

Portret użytkownika Q.

Podziel się ze wszystkimi tą

Podziel się ze wszystkimi tą wolną i darmową energią - ja też chcę. Kompletnie jesteś oderwany od realiów no ale czego tu wymagać od osoby umysłowo niepełnosprawnej.. Darmową energię to masz wtedy jak sobie w piecu chrustem napalisz (byle od góry), każda inna jest obarczona kosztami: wytworzenia, amortyzacji sprzętu i infrastruktury przesyłowej, kosztami utrzymania ruchu, remontów, płacy dla robotników obługi urządzeń, transportu paliwa (węgiel, drewno, ropa, gaz) i podatkami. Zbuduj sobie elektrownię na co chcesz, postaw sieci przesyłowe i transformatory, zatrudnij ekipy naprawcze i kontrolne, kup "paliwo",opłać daniny klimatyczne, ekologiczne (za emisję szkodliwych składników spalin), daj ludziom wypłaty a potem rozdaj tak wyprodukowaną energię za darmo - ja chetnię przyjmę dowolną ilość KWh. Tobie się wydaje że cała ta instalacja to pewnie z "kosmosu" nam zleciała na latającym dywanie, nic się nie zużywa ani nie psuje, awarii "nie ma".. co ? Popiół to pewnie też ulatuje "sam" na księżyc (dlatego taki popielaty co nie..) nie trzeba go wywozić, utylizować, sielanka.. Wagony kolejowe ani tory się nie zużywają od wożenia węgla a zamiast lokomotyw są "żagle". Mhm... Kotły parowe ani turbiny się "nie zużywają".. wszystko cacy tylko te wrogie państwo cały zysk dla siebie zagarnia... i pewnie trzyma w skarpecie.. stąd deficyt i zadłużenie oraz wysokie ceny.. no i się "wyjaśniło". Ty nie jesteś "euklides" tylko człowiek bez wyobraźni ujmując to najdelikatniej jak można.

Portret użytkownika euklide⁣s

Większość ceny prądu to

Większość ceny prądu to rozmaite podatki, akcyzy, danina i ch... wie co, a praca każdego robotnika też jest opodatkowana, ozusowana, owatowana itd. Niech zniknie twoje państwo to okaże się, że węgiel kosztuje 10 zł za tonę, a prąd 2 grosze nie za kWh tylko za 1 MWh. To wszystko jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki, tylko utrzymujemy całą zgraję pasożytów, zatruwających wszystkim życie, które w dodatku przekraczają już horyzont zdarzeń w swojej bezczelności.

Strony

Skomentuj