Starożytny system rzeczny odkryty pod pokrywą lodową Antarktydy Wschodniej

Kategorie: 

Źródło: Uniwersytet Durham

Naukowcy dokonali przełomowego odkrycia starożytnego systemu rzecznego ukrytego pod pokrywą lodową Antarktyki Wschodniej.

 

Wykorzystując dane radarowe i satelitarne penetrujące lód, badacze z Uniwersytetu w Durham sporządzili mapę cech topograficznych krajobrazu pod pokrywą lodową, aby uzyskać wgląd w jego historyczne wahania. Największa na Ziemi pokrywa lodowa Antarktyki Wschodniej (EAIS) nie jest tak stabilna, jak wcześniej sądzono, i może znacząco przyczynić się do przyszłego wzrostu poziomu morza. W warunkach globalnego ocieplenia EAIS mógłby do roku 2100 podnieść poziom mórz o prawie pół metra. Zrozumienie reakcji pokryw lodowych Antarktyki na globalne ocieplenie ma kluczowe znaczenie dla przewidywania przyszłego wzrostu poziomu morza.

 

UAIS pozostawał stosunkowo stabilny przez ostatnie 14 milionów lat, ale stopień cofania się lodu w ciepłych okresach pozostaje niejasny. Ta niepewność skłoniła naukowców do zbadania basenów Aurora i Schmidt, położonych głęboko w lodowcach Denman i Totten, w poszukiwaniu wskazówek na temat przeszłości pokrywy lodowej. Odkryli starożytny krajobraz sprzed zlodowacenia Antarktydy, składający się z trzech wyrzeźbionych w rzece „bloków” oddzielonych głębokimi zagłębieniami.

 

Odkrycie tego starożytnego systemu rzecznego dostarcza cennych informacji na temat historii geologicznej regionu i jego zmian w czasie. Naukowcy wyjaśniają, że wahania pokrywy lodowej pozostawiają ślad w krajobrazie, dlatego rzadko można znaleźć niezmienione krajobrazy, które odzwierciedlają dawne warunki lodowe. Odkrycie to rzuca światło na złożoną dynamikę pokrywy lodowej Antarktyki Wschodniej i jej potencjalny wkład w przyszły wzrost poziomu morza.

 

Według polarnika Matta Kinga z Uniwersytetu Tasmanii zrozumienie Antarktydy Wschodniej jest trudniejsze niż zrozumienie Księżyca. Podkreśla, że ​​wciąż jest wiele do nauczenia się na temat zagrożeń klimatycznych, które mogą pojawić się na tym obszarze. Mapowanie podstawowej powierzchni EAIS i modelowanie jej przyszłego zachowania to kluczowe kroki w dokładnym przewidywaniu przyszłego wzrostu poziomu morza.

 

Odkrycie to ma znaczące implikacje dla badań nad zmianami klimatycznymi i podkreśla pilną potrzebę zajęcia się niepewnością związaną z pokrywami lodowymi Antarktyki. Podkreśla znaczenie ciągłych badań naukowych i monitorowania tego regionu, aby lepiej zrozumieć jego potencjalny wpływ na światowy poziom mórz.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Uznam,ze to zdjecie

Uznam,ze to zdjecie obrazowane bez lodu to zwyczajna teoria.podobno sniegu tyle tam przybywa co wcale. Dziwaczne miejsce. Jakby chlodzenie matrixa tam było. Moze cos tam jest.

A wiec jezeli przyjniemy ciężar owego lodu ,to gdy on stopnialby ,to oczywiście raczej unioslaby się plyta Antarktydy i wypietrzylaby się,co sprawiłoby, że ten "kontynent ") mialby 9 wiele więcej powierzchni.A wiec co za tym sprawiłoby, ze wcale nie zatonęła und pod wodą. Pytanie mianowicie jest co by sie stalo z energia spod płaszcza ziemi.tam jest niezle napięcie. 

Portret użytkownika Endymion

Zasiałem ziarno i me oczy

Zasiałem ziarno i me oczy cieszą plony, czyli Wasze przebudzenie i otwarte negowanie watykańczyka jezuity Kopernika. potwierdzacie, że moja pisanina nie idzie na marne, a kula śnieżna nabiera masy i jej rozpędu nie da się już zatrzymać. Dziękuję Wam bardzo. Chociaz nie przywraca mi to wiary w ludzi, ale napawa nadzieją, że dryfując na samotnej wyspie po oceanie absurdów, okazuje się, że takich wysepek jest więcej i nie jestem w tym osamotniony. Próbują nam wmówić, że negując oficjaną naukę, jesteśmy wariatami. Ja nie kopię się z koniem, bo przegram, wolę twierdzić, że na tym świecie, TYLKO WARIACI SĄ COŚ WARCI.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Balwochwalca

Balwochwalca

Po pierwszym zdaniu ziarno prawdy (stwierdzenie biblijne),udajac hipokryte sadzisz ze cos tam wiesz,a rownie dobrze mozesz wierzyc w fantazje ktora dano ci pod nos.dobrze wiesz,ze moze okazac sie ona nieprawda,ale wierzysz w nia bo sadzisz ze to jedyna prawda.ale sie mylisz.

Portret użytkownika Endymion

Wiesz, spodziewałem się tutaj

Wiesz, spodziewałem się tutaj Ciebie. Mogę napisać, że zasiałem ziarno przebudzenia, ale stwierdzenie biblijne lepiej trafi do ochrzczonynych i zindokrynowanych Polaków. Jak nazwać tak nazwać, ale chodzi o fakt.

"udajac hipokryte sadzisz ze cos tam wiesz,a rownie dobrze mozesz wierzyc w fantazje ktora dano ci pod nos."

udaje hipokrytę??? Ja wierzę w jedynego Boga Haszem, to jedyne w co wierzę. Jestem bardzo wierzący, a wszelakie religie wywodzące się od żydów; czyli islam, chrześcijństwo i judaizm uważam za fałszywe. W zasadzie to jedyne w co wierzę, resztę opieram na dowodach, a dowofy są takie, że Kopernik musiał być kobietą, bo tylko baby tak potrafią kłamać Wink Nie mam pojęcia jak wygląda Ziemia, jest wiele teorii, ale tego nie potrafię potwierdzić, ale potwierdziłem, że Ziemia nie wygląda tak jak nas uczą.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Ja nie przejmuję się, od

Ja nie przejmuję się, od zawsze wierzę tylko w siebie, z religiami i kościółkiem było mi zawsze pod górkę. Od zawsze zagożały agnostyk. Możecie śmiać się, ale miałem objawinie Archanioła Gabriela, najpierw w łagodnej postaci pięknej Gabrieli, a jak zostałem obeznany z tematem dopiero pokazał mi wielkie czarne skrzydła. Jadąc samochodem miałem szepty w głowie; Haszem, Haszem.. nie znam idysz, w rodzinie żydów nie mam, ale te słowo mi zabrzmiało nie po polsku. W domu musiałem kilka godzin szukać w necie, aby to odnależć. Do teraz nie rozumię, ja niewierny, co to na kościół sika i pił tanie wino na cmentarzu. Ja w kościele bywam.. na chwilę podczas ślubu znajomych, chrzest ich dzieci olewam. Jak już jestem w środku, a nie na zewnątrz na papierosie, to w w ostatniej ławce i nie wykonują poleceń ksiundza "wstań, klęknij, usiądź", a cały czas siedzę i obserwuję ten ceremoniał. Jestem dobrym człowikiem, ale zapewne grzesznikiem, w życiu dużo narozrabiałem, wiele krzywdy ludziom sprawiłem, takie życie, taka ekipa, gdzie nie pierdoliliśmy sie w tańcu. Do teraz mam szacunek ludzi ulicy, wielokrotnie pobity i zawinięty przez policmajstów. 

Podług społeczeństwa jestem ten zły. Pewnej niedzieli dostałem jakiś impuls, ubrałem się cały na biało i położyłem się krzyżem przed ołtarzem. Pojebane w chuj, sam tego do teraz nie rozumię, a moi koledzy śmieją się z niedowierzaniem. W zaszadzie jakby mi kolega taki temat sprzedał, sam bym go wyśmiał. Mam wyjebane na wszystkich, wiem czego doswiadczyłem, nikt nie musi mi wierzyć, nie potrzebuje tego.

Próbowałem rozmawiać w tym temacie z ksiundzami, nawet z egzorcystą. Wynik mierny, ale jeden proboszcz zwariował, że znam biblię lepiej od niego i dał mi namiar na egzorcystę, ale ten był akurat na nartach.. Przegadałem kilka godzin potem z.. sekretarką rabina chyba, bo w Poznaniu nie ma rabina. ogólnie te wszystkie religie nie mają pojęcia o moim objawieniu.

Jest bóg Haszem do którego modlę się, ja jako poszukujący agnostyk znalazłem. Jednakże Archanioł Gabriel, tego proszę, aby zrobił porządek z tą sodomą i gomorą, która jest obecnie. Ten Swiat trzeba spalić, a ja za moje grzechy jak wyląduje w "piekle" to będę czekał tam na innych, a ja tam poukładam sie z samym "diabłem" Smile

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Podadałem z kolesiem z

Podadałem z kolesiem z żeglugi wielkiej i napisałem to w innym poście.

Co do siiły wyższej - coś jest , co jest nad tym światem bo skąść ten świat na ziemi musiał się wziąć -0 nic nie dzieje się bez przyczyny ( nawet w obecnej polityce ) .

Zatem pytaniem jest kto lub co wytworzyło to co teraz jest. 

Nic z nikąd się nie bierze - aha , tylko w bibli coś wzięło sie znikąd to tzw. cut. Jeszua też się wziął z nikąd - jakiś duch zasiał ziarno w miriam bla , bla , bla ...... No nie - jakoś do dziś cutuf z poczęciem oprócz tegu jednygu nie było. Musi być wsad i szpryca lub polewka męskim nasieniem aby jajeczko zostało zapłodnione i to na całej tej planecie tak działa więc niepokalne to ściema do potęgi tetraentej !!!!

Z nikąd to tylko szydki i fatykan znalazł papier własność nieruchomości - oczywiście poprzez fałszywe prawo przyniesione i narzucone autochtonom.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika keri

Oto tajemnica wiary

Oto tajemnica wiary Kopernikowej:

Mikołaj Kopernik zadedykował swe dzieło ówczesnemu papieżowi Pawłowi III.

Aksjomaty w gniocie Kopernika (aksjomaty to coś przyjęte za prawdziwe bez dowodu):

  • nie istnieje wspólny środek dla wszystkich kręgów – czyli sfer niebieskich,
  • środek Ziemi nie jest środkiem świata,
  • wszystkie planety poruszają się naokoło Słońca,
  • stosunek rozmiarów Ziemi do odległości do Słońca jest większy od stosunku orbity Ziemi do gwiazd stałych,
  • ruchy jakie obserwujemy na niebie nie są wynikiem ruchu sfery niebieskiej, lecz są efektem ruchu Ziemi,
  • ruch Słońca jest następstwem ruchu Ziemi,
  • ruch planet, ich cofanie się i ruch prosty są złożeniem ruchu samych planet wokół Słońca i ruchu Ziemi.

Kopernik nie udowodnił, ze Ziemia obraca się wokół Słońca, tylko po kielichu mszalnym przyjął to za prawdziwe i wszystkie pustaki wierzą, ze to co klecha uznał za prawdziwe, prawdą jest.

Portret użytkownika ARTUR

Każdy może też wykonać proste

Każdy może też wykonać proste doświadczenie . Do pojemnika nalać wody , mieszadło zamontować do wkrętarki i włączyć w wodzie . Cóż zobaczymy , wokół mieszadła wytworzy się lej wodny a z boku następny lej który ciągnie masę w stronę przeciwną , nie słyszałem nigdy aby za wirującą Ziemią powstał jakiś obiekt składający się z np . z cząstek wody i innych rzeczy które gubimy w ruchu obrotowym . Nie wiem czy akurat na wodzie będzie to dobrze widoczne ale gdy mieszałem farbę to było idealnie . Ruch obrotowy ma swoje prawa i niezależnie od wszystkich teorii działa wszędzie jednakowo .

Portret użytkownika Endymion

Wczoraj byłem u kolegi w

Wczoraj byłem u kolegi w garażu, ma kompresor. Włącznik (kapturek) jest luźny. Przy drganiach zawsze obracał się w prawo,nawet jak nadawałem mu pęd w lewo. Tak jak woda w toalecie spłukuje się wirem prawoskrętnym. Ponoć na "drugiej półkuli" jest to odwrotnie. Oczywiście kopernikanie mają dowód na wirująca kulkę, ale ja widze to tak:

Jeżeli Słońce wędruje na sinusoidzie pomiedzy zwrotnikami w jednym kierunku, to logiczne jest że jakieś przyciąganie po jednej jak i drugiej stronie wywołuje efekt zębatki. 

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj