Starożytny kangur wyglądał jak panda

Kategorie: 

Źródło: Internet

Naukowcy z Uniwersytetu Arkansas oraz Uniwersytetu New England, wykonali komputerowy model czaszki wymarłego kangura znanego jako Simosthenurus occidentalis. Analiza zebranych danych wykazała, że żuchwa torbacza była bardzo podobna do tej jaką mają nowożytne pandy. 

 

Eksperci sugerują, że to może być skutek preferencji żywnościowych tych zwierząt. Najbardziej prawdopodobne jest, że ich dieta składała się z twardych pokarmów roślinnych, w tym gałęzi i krzewów.

 

Simosthenurus occidentalis wyglądały też nieco inaczej niż dzisiejsze kangury. Ich pysk był znacznie krótszy, a szczęka silniejsza, jak u pandy. Model komputerowy wykazały, że masywna żuchwa to cecha, która pomogła starożytnym kangurom przetrwanie w warunkach ograniczonego dostępu do żywności, ich menu było dzięki temu znacznie dłuższe niż dzisiejszych kangurów.

Wymarłe gatunki starożytnych kangurów były znacznie większe niż obecni przedstawiciele tych zwierząt. Badane szczątki należały do osobnika, który zmarł 42 tysiące lat temu, a jego waga wynosiła około 118 kg. Dla porównania masa dzisiejszych kangurów to około 90 kg.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Illuminat13

Niech zaś dla was, umiłowani,

Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień. 

2 Piotra 3:8 BT      

Bo tysiąc lat w Twoich oczach jest jak wczorajszy dzień, który minął, niby straż nocna. 

Psalm 90        Sugeruje sie szescioma dniami stworzenia w genesis Olbrzymy byly przed potopem i po nim takze [wszechobecne megality]  wegiel pod powierchnia ziemi a w nim artefakty Z czego jest wegiel nie musze tlumaczyc chyba                 No coz obecna tzw nauka opiera sie na teoriach w wiekszosci nie udowodnionych darwina wielkiego wybuchu Hovind tez sie myli w wielu kwestiach bo nie ma Umyslu Boga Zreszta biblia zostala tak pozmieniana ze sie w glowie nie miesci swiadcza o tym przeklady tejze ksiegi rozniace sie od siebie   Im dłuższa w danym języku jest tradycja przekładu biblijnego, tym więcej pojawia się wzajemnie konkurujących ze sobą tłumaczeń i tradycji tłumaczeniowych. Na przykład język angielski posiada obecnie kilkaset różnych przekładów biblijnych.   

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

te 6000 lat, to spora

te 6000 lat, to spora przesada... Nie wiemy ile dla Absolutnej Inteligencji stanowił 1 dzień wykreowania fizycznej rzeczywistości... mógł wynosić tysiące, lub dziesiątki tysięcy lat.. Z całą pewnością nie miliardy ani miliony lat temu..

 Z widocznej za naszego życia korozji materii wszelakiej wynika, że miliardy, czy nawet miliony lat ewolucjoniści mogą sobie wsadzić do tyłka tak mocno, że umieszczą się w ich pustych łbach...

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie ma to jak zindoktrynowany

Nie ma to jak zindoktrynowany tekstem Wiekiej Księgi Zbrodni leming, wyzywający prewencyjnie i w akcie frustracji innych od "lemingów", a jako "dowody" przytaczający bełkot jakiegoś odmóżdżonego jankeskiego kreacjonisty, któremu wyprano banię najpierw w Midwestern Baptist College, a następnie w Patriot Bible Uniwersity - pseudo szkołach z których ani jedna ani druga nie posiada akredytacji ROFL
Piękny kabaret na koniec dnia ROFL
Dzięki Wink

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ową Księgę Zbrodni, zwana

ową Księgę Zbrodni, zwana Biblią, czy Torą, możemy zawiesić w kiblu, to fakt, ale inteligentna kreacja materii, w tym ożywionej nie ulega wątpliwości..

 Niezwykłe zachowania zwierząt, ptaków w swoich zbiorowiskach niechybnie skłania do refleksji mentalnego, inteligentnego, zbiorowego odbierania komend do określonych zachowań. I to komend niematerialnych czyli nie energetycznych..., czyli duchowych...

Portret użytkownika keri

Idealizujesz zachowania

Idealizujesz zachowania zwierząt, które po prostu pożerają się. Ale niech Ci będzie - może być inaczej :

"Idzie ksiądz przez las.
Nagle słyszy, że za krzakami coś się skrada, więc zaczyna się modlić:
- Panie Boże, spraw aby to zwierzę było chrześcijańsko nastawione.
Nagle zza krzaków wychodzi wilk.
Klęka na kolanach, składa łapki i mówi:
- Panie Boże, pobłogosław ten oto posiłek."

Portret użytkownika Illuminat13

dajciez juz spokoj z ta

dajciez juz spokoj z ta ewolucja ktorej nie ma i nie bylo Czlowiek to czlowiek malpa to malpa lew to lew Jesli by byla ewolucja napewno nie ewolulowalbym z malpy tylko z lwa lub tygrysa Dlaczego ewolucja miala by byc tylko z malpy darwinowscy idioci

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj