Starlink Mini - Czy kompaktowa antena Elona Muska zmieni dostęp do internetu na świecie?

Kategorie: 

Źródło: Starlink

Elon Musk, znany wizjoner i założyciel SpaceX, potwierdził długo wyczekiwane doniesienia na temat mniejszej, przenośnej wersji anteny Starlink. Starlink Mini, bo tak nazwano nowe urządzenie, ma trafić na rynek już za kilka miesięcy, a jego premiera budzi ogromne zainteresowanie.

 

Choć Starlink Mini będzie znacznie mniejszy od swojego większego odpowiednika, nie oznacza to, że będzie on gorszy pod względem funkcjonalności. Nowe urządzenie ma być wielkości laptopa MacBook, co pozwoli użytkownikom na zabranie go praktycznie wszędzie. Choć Musk przyznaje, że wniesienie Starlink Mini do kawiarni może być nieco problematyczne ze względu na konieczność utrzymania widoczności z satelitą, urządzenie sprawdzi się znakomicie w pracy w plenerze, gdzie dostęp do tradycyjnego internetu jest utrudniony lub wręcz niemożliwy.

 

Elon Musk nie ukrywa swojego entuzjazmu wobec nowej anteny Starlink. Miliarder przyznał, że już miał okazję skonfigurować i przetestować Starlink Mini, a cały proces zajął mu zaledwie 5 minut. "Właśnie go skonfigurowałem i piszę ten post w ramach "połączenia z kosmosem" [...] Ten produkt zmieni świat" - oświadczył Musk, podkreślając, że nowe urządzenie ma ogromny potencjał.

 

Choć oficjalna cena Starlink Mini nie została jeszcze ujawniona, Musk zdradził, że nowa antena ma kosztować około połowę standardowego Starlinka, czyli między 250 a 300 dolarów. W Polsce aktualnie Starlink V4 kosztuje 1500 złotych, a miesięczny abonament to 335 złotych. Biorąc to pod uwagę, cena Starlink Mini w naszym kraju mogłaby wynieść około 800 złotych.

 

Jeśli chodzi o parametry techniczne, Starlink Mini oferuje prędkość pobierania na poziomie około 100 Mb/s oraz upload 11,5 Mb/s, z opóźnieniem zaledwie 23 milisekundy. To nieco wolniej niż w przypadku stacjonarnego Starlinka, ale wciąż wystarczająco dla większości zastosowań. Dla osób potrzebujących dostępu do internetu w miejscach, gdzie nie dociera sygnał sieci komórkowej, Starlink Mini może okazać się prawdziwym zbawieniem.

 

Premiera Starlink Mini to bez wątpienia wydarzenie, które może zrewolucjonizować dostęp do internetu na całym świecie. Kompaktowe rozmiary, wysoka wydajność i stosunkowo niska cena sprawiają, że nowa antena Muska może stać się prawdziwym hitem wśród użytkowników poszukujących niezawodnego połączenia internetowego, nawet w najbardziej odległych zakątkach globu. Choć na razie nie wiadomo, kiedy Starlink Mini trafi do Polski, fani technologii z niecierpliwością wyczekują premiery tego innowacyjnego urządzenia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

On nie jest wizjonerem ani

On nie jest wizjonerem ani wynalazca.Nie chce mi sie tego tlumaczyc kim on jest.Zgodnie z tym co robi,to chce polaczyc ziemie ,powierzchnie jej z powloka tej ziemi .Chce nam pokazac inny świat, zmienia czestotliwosc, magnetyzm I dowidzenia.kolor bialy nie będzie juz bialy,a bedzieny widziec inny.Dzieki gownianym zaszczepom bedziemy to wszystko odbierac jak plug and play w xzasie rzeczywistym.

Ludzie czy pojmujecie kim jestescie?

Jestescie biorobotami,ktore na okreslonej czestotliwosci pracuje I odbiera to jak to jest zaprogramowane .

Wam sie nawet nie mieści we łbach ta wasza głupota w której chcecie tkwić. Bo dzięki programatorom tego systemu ogłupiania nic nie wiecie.

Wiecie tyle ile Wam powiedzą w telewizji,w gazecie i w ściekach durnopamieciowych.

Zabija nas znów, bo większość z was to durne cwoki.Albo przerobią na bateryjki.

Jak to mówią w apokalipsie, będzie wojna w niebie,a gdzie jest niebo?właśnie tu gdzie jesteśmy.to jest to pierwsze niebo.nastepne jest nad nami itd itd.

Mogę jedynie was uświadomić, że wam te nasze niebo chca zamienić na swoje bliżej mi nie znane pewnie gowno.

Jest jedną rzecz ,którą możemy zrobić,ale wy sie tego boicie bo myślicie ze rząd to wasza rodzina i zawsze będziecie czekać czy może do was nie zleci kawałek okrucha ze stołu na którym składane są ofiary.Kazdy z nas ma wady i zalety,ale akurat ofiary nie są po to by kogos uszczęśliwiać, bo to karma,a karma wraca.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj