Stare warianty COVID krążą wśród jeleni i nadal mutują

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Cornell University odkryli, że warianty COVID-19, które nie krążą już u ludzi, nadal krążą u jeleni bielików. Wyniki badań zostały opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

 

Biolodzy zebrali 5700 próbek węzłów chłonnych jelenia w latach 2020-2022 w stanie Nowy Jork. Nie tylko znaleźli warianty alfa, beta i gamma SARS-CoV-2 u jeleni, ale także znaleźli wiele mutacji w genomie wirusa. Oznacza to, że wirusy mogły krążyć wśród zwierząt przez wiele miesięcy.

 

W czasie badania warianty te nie krążyły u ludzi przez cztery do sześciu miesięcy. Jelenie mogły zarazić się COVID-19 poprzez stały kontakt z ludźmi podczas polowań, rehabilitacji dzikich zwierząt, karmienia dzikich zwierząt lub poprzez ścieki.

 

Naukowcy uważają, że mutacje w wirusie mogły pozwolić mu na lepsze rozprzestrzenianie się wśród jeleni. Oznacza to, że wirus, który rozprzestrzenił się na ludzi ze rezerwuaru zwierząt w Azji, znalazł teraz nowy rezerwuar w naturze w Ameryce Północnej.

 

Jelenie bieliki są najliczniejszymi dużymi ssakami w Ameryce Północnej, w Stanach Zjednoczonych jest ich ponad 30 milionów. Wcześniej, w badaniu z 2022 r., COVID-19 wykryto u 40% jeleni bielików. 

 

W tej chwili naukowcy nie są pewni, czy jelenie mogą służyć jako długoterminowe rezerwuary tych przestarzałych wariantów. Ich badanie wykazało jednak, jak ważne jest regularne monitorowanie wirusa w populacjach tych zwierząt i polujących na nie drapieżników.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zn...

Depopulacyjni jatrogency

Depopulacyjni jatrogency plandemiczni szukają jeleni wśród covidian czy wśród nieszczepionych ludzi czystej krwi?

P.S.

Dowolny adminie z tej strony, zgłosiłem się do rejestracji na tym ,,portalu" około dwa miesiące temu. Nie ma żadnej odpowiedzi. Jeśli mnie tu nie chcecie to odblokujcie chociaż nick bo muszę dodawać kropki żeby coś napisać. Mam zmienić nick?.

Portret użytkownika Feliks

No i co z tego? Niech se

No i co z tego? Niech se krąży. Wiadomo że jakieś tam wirusy krążą w myszach, jeżach, itp-nych stworzeniach.. Wiodomo to od dosyć dawna że w zwierzętach leśnych "coś krąży"- żadna to tajemnica. Wiadomo że kleszcze kłują jeleniowate, myszy ale choroba odkleszczowa nie ima się jeleniowtych. Po prostu te wirusy krąża w nich ale choroba się nie ujawnia. A u człowieka często już tak. Borelioza, zapalenia różnego rodzaju już tak. O tym że "borelka" krąży w jeleniowatych ( ale ich nie zaraża) można przeczytać w pierwszym lepszym artykule o boreliozie,kleszczach.

Portret użytkownika OCTOPUS

Przypuszczalnie dużo mężczyzn

Przypuszczalnie dużo mężczyzn utożsamia się z jeleniem!!! Ale tak naprawdę to i kobiety są jeleniowate bo przecież zrobiony czy zrobiona w jelenia dotyczy obojga płci. Na pewno kobieta jeleniowata ma więcej zmartwień bo czas robi swoje. 

Portret użytkownika Endymion

Grafen jest feromagnetykiem;

Grafen jest feromagnetykiem; "występujących w 5G". Widziałem filmiki jak grafen we krwi zaszprycowanego po poddaniu oddziaływaniem tych czętotliwości zaczął robić jednolitą masę=zakrzep. 

Maszty 5G rosną jak grzyby po deszczu. Ja z balkonu w bloku na wsi widzę 3 maszty. Podkręcenie siły nadawczej tej częśtotliwości spowoduje zakrzepy u szczepanów. Już teraz głośno mówią, że szczepionki nie chronią przed Krakenem, więc zaszczypani umrą oficjalnie na Krakena.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

W tym wypadku chodzi o

W tym wypadku chodzi o chemiczne właściwości tego materiału. Niby chemicznie jest to grafit, czyli węgiel, ale diament też węgiel, różnice są w siatkach krystalicznych. Idąc tą drogą tlenek grafenu to tlenek węgla. Tlenek węgla to trujący gaz, czad, zaś dwutlenek węgla wydychamy.

Jak z węgla uzyskać wodorotlenek? Wodorotlenki powstają z tlenków metali, węgiel metalem nie jest...

Portret użytkownika Medium

Kolego, skoro jest metoda

Kolego, skoro jest metoda diagnostyczna zwana biorezonansem, która rozpoznaje drobnoustroje i pasożyty poprzez określoną częstotliwość, więc z pewnością znane są też częstotliwości właściwe życiowym funkcjom organizmu ludzkiego.

Skorzystaj z biorezonasu gdzieś w Twojej okolicy i podpytaj.

Portret użytkownika Endymion

Widzisz, ja wiem i piszę, to

Widzisz, ja wiem i piszę, to co wiem, a od wnikliwej analizy sinusoidy częstotliwości są tacy jobliści i naukoFce jak Ty. 

Fakt jest taki, że maszty 5G potrafią oddziaływać na grafen w krwi zaszczypanych. To jest fakt, a jak to się dzieje? To nauka musi wyjasnić fakty, a nie odwrotnie..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj