Starcie Izraela i Egiptu w Rafah: Czy nadchodzi nowa wojna w regionie?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

27 maja 2024 roku świat zamarł, gdy w Rafah, nadgranicznym mieście między Izraelem a Egiptem, doszło do dramatycznej wymiany ognia między żołnierzami obu krajów. Żydzi zabili jednego egipskiego żołnierza. Incydent ten miał miejsce w kontekście narastających napięć i nasilających się działań militarnych w regionie, które budzą obawy o eskalację konfliktu.

 

 

Zaledwie kilka dni wcześniej, izraelskie siły przeprowadziły atak w Rafah, który spowodował śmierć co najmniej 45 Palestyńczyków, w tym wielu uchodźców mieszkających w namiotach. Atak ten został potępiony przez społeczność międzynarodową jako poważne naruszenie prawa humanitarnego.

 

Egipt, jako kluczowy gracz w regionie, ostrzegał, że jakiekolwiek dalsze agresje w Rafah mogą zagrozić delikatnemu pokojowi z Izraelem, ustanowionemu w 1979 roku.

 

Tragiczne wydarzenia z 27 maja to kolejny przejaw eskalacji napięć w tym niespokojnym regionie. Izraelscy przywódcy twierdzą, że operacje wojskowe w Rafah są niezbędne do eliminacji ostatnich bastionów Hamasu.

 

W odpowiedzi, Hamas oświadczył, że zgodził się na propozycję zawieszenia broni zaproponowaną przez Egipt i Katar, co miało na celu zakończenie miesięcy brutalnych walk. Jednak Izrael pozostaje sceptyczny, twierdząc, że propozycja ta nie spełnia jego kluczowych wymagań.

 

Wzajemne oskarżenia i nieufność między stronami sprawiają, że osiągnięcie trwałego zawieszenia broni jest niezwykle trudne. Podczas gdy Hamas zaproponował wstępne zawieszenie broni na 42 dni, Izrael nalegał na kontynuowanie działań militarnych aż do całkowitego zniszczenia struktur Hamasu.

 

Sytuacja w Rafah jest więc bardzo skomplikowana, a przyszłość regionu niepewna. Międzynarodowa presja na zawarcie zawieszenia broni i zakończenie walk jest ogromna, jednak obie strony pozostają nieugięte w swoich stanowiskach. Negocjacje trwają, ale droga do pokoju wydaje się długa i pełna przeszkód.

 

Czy nadchodzi nowa wojna między Izraelem a Egiptem? Czy uda się uniknąć eskalacji konfliktu i przywrócić stabilność w regionie? Te pytania nurtują społeczność międzynarodową, która z niepokojem obserwuje rozwój wydarzeń w Rafah.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba19

 

 

Księga Daniela donosi , ze te przepychanki między Królem Południa  ( USA) a Królem Północy (Rosją) wkrótce zamienią się w starcia , ale Król Południa nie ma szans z Królem Północy :

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

Niestety ludzie o ideologii GENDER - LBGT przy władzy jako Król Południa (USA - UNIA - NATO) nie ma szans w starciu z Królem Północy (Rosją) a Ukraina jest tego dowodem , broń USA  - UNII -  NATO nie jest wstanie wygrać  z Rosją na terenie Ukrainy , bo Rosja jako Król (Północy ) czci boga twierdz a temu bóstwu militaryzm zachodni nie jest wstanie sprostać !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Na razie nie jesteście wstanie zrozumieć co jest napisane, ale wkrótce to zrozumiecie

Portret użytkownika spokoluz

chodzi o sukces wizerunkowy -

chodzi o sukces wizerunkowy - może tam sie uda wygrać bo kacapia daleko i zastąpić katastrofę wizerunkową na 404 , która dołuje usrański sektor zbrojeniowy przestarzałością sprzętu , taktyki i strategii. Zawsze chodzi o kasę i władzę a metody utrzymania tych priorytetów są zawsze u usrańca powiązane z krwią niewinnych.

I jeszcze najważniejsza rzecz - Egipt jest w BRICS , arabia sudyjska , emiraty zatem podpalą skurwiusrańcy to aby osłabiać BRICS.

.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Byli pracownicy Pentagonu

Byli pracownicy Pentagonu ostrzegają: USA zdeklasowane przez Rosję

Przedstawiciele Pentagonu twierdzą, że Stany Zjednoczone pozostają w tyle, jeśli chodzi o możliwości prowadzenia wojny elektronicznej. Rosja opracowała zaawansowaną broń do tego typu walki i używa jej do neutralizacji amerykańskiej broni przekazanej Ukrainie.

Według byłych amerykańskich urzędników wojskowych Stany Zjednoczone zostały wręcz zdeklasowane przez swoich rywali, takich jak Rosja, pod względem zdolności do zdalnego usuwania broni wroga za pomocą technologii zagłuszania.

https://www.onet.pl/informacje/businessinsider/byli-pracownicy-pentagonu-ostrzegaja-usa-zdeklasowane-przez-rosje/8flmr5f,211f4564

Czy to nie dowodzi , ze Rosja czci boga twierdz  -  militaryzm  i USA - UNIA - NATO nie ma szans z Rosją :

Daniela 11: 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu  TWIERDZ  i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami. 39  I wraz z cudzoziemskim bogiem będzie skutecznie działał przeciw najsilniej obwarowanym twierdzom. Kto go uzna, tego w obfitej mierze okryje chwałą, takim też da władzę pośród wielu; i będzie przydzielał ziemię za określoną cenę.

Czyli Rosja inwestuje wszystko  w militaryzm , jakim celom hołdujesz to jest twój bóg :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika axell69

Jeśli mowa o Izraelu  to

Jeśli mowa o Izraelu  to zawsze chodzi  o ludobójstwo :

NAKAZ CENZURY WOJSKOWEJ: ARMIA EGIPTA OGNIA ARMII IZRAELSKIEJ – RAFAH

 ŚWIAT 27 MAJA 2024 R TRAFIENIA: 3665

 ARMIA EGIPTA OGNIA ARMII IZRAELSKIEJ – RAFAH

Na przejściu granicznym w Rafah pomiędzy Strefą GAZA a Egiptem doszło do poważnego „incydentu”. Siły egipskie otworzyły ogień do sił izraelskich – według doniesień jeden egipski żołnierz nie żyje.

Izraelskie Siły Obronne NAKAZAŁY całkowitą cenzurę w mediach. W Izraelu nie można nadawać żadnych raportów, nawet mówiących, że coś się wydarzyło, nieważne, że padły strzały między obiema armiami lub że jeden żołnierz nie żyje.

Dzięki poprawce nr 1 do Konstytucji Stanów Zjednoczonych nie możemy powstrzymać naszej prasy tutaj, w Stanach Zjednoczonych, przed doniesieniem o tym.

Według świadków wczoraj wieczorem izraelskie siły powietrzne wysłały „fale” myśliwców, aby zbombardowały obszary w Rafah i okolicach w Gazie.

Świadkowie twierdzą, że Izraelczycy zrzucili bomby na MIASTO NAMIOTOWE dla UCHODŹCÓW Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom (UNRWA), zabijając dziesiątki osób i raniąc setki.

Poniżej pojedyncza klatka wideo pokazuje kierowaną laserowo bombę PAVEWAY IDF tuż przed uderzeniem w miasto namiotowe i detonacją:

Świadkowie opisują „apokaliptyczne” sceny w mieście namiotowym, w których cywile zostają ścięci, a inni dosłownie rozwaleni na kawałki w wyniku bombardowania.

Najwyraźniej tego było już za wiele dla niektórych egipskich żołnierzy, którzy – według relacji świadków – wzięli się na siebie i otworzyli ogień do armii izraelskiej.

Sytuacja w GAZA pogarsza się z godziny na godzinę. Teraz zaczyna się wydawać, że armia egipska może rozpocząć samodzielne działania, poza kontrolą cywilną! Wydaje się również, że armia izraelska ma dość wycofywania się swoich cywilnych przywódców i może przystąpić do samodzielnych działań.

Jeśli obie armie odrzucą kontrolę cywilną i zdecydują się na walkę, sytuacja niemal natychmiast wymknie się spod kontroli."

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Skomentuj