Starał się udowodnić, że Ziemia jest okrągła, ale stał się zwolennikiem teorii płaskiej Ziemi

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi są przeważnie pogardzani jako dziwacy, a sama wiara w tak szaloną teorię wydaje się większości z nas dowodem na braki w wykształceniu lub problemy psychiczne. Wychodząc z tego założenia jeden z mieszkańców USA postanowił udowodnić raz na zawsze krzywiznę Ziemi i ... uwierzył, że jest ona płaska!

Jeden mieszkaniec amerykańskiego miasta Mandeville był pewny, że będzie w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości i udowodnić, że nasza planeta jest kulą. Kupił więc kamerę wideo z bardzo dobrym zoomem, który powinien pozwolić mu zaobserwować wieżowce znajduje się po drugiej stronie jeziora. Budynki były oddalone od niego o 45 km. Mężczyzna chciał w ten sposób pokazać, że istnieje krzywizna powierzchni Ziemi i zobaczenie całych budynków nawet z dobrym przybliżeniem jest niemożliwe.

Internauta uznał, że jeśli planeta jest kulą, to w takiej odległości będą widoczne tylko górne piętra najwyższego budynku Nowego Orleanu znanego jako One Shell Square mierzącego 212 metrów wysokości. Jednak jego eksperyment skończył się fiaskiem. Amerykanin przeżył prawdziwy szok i w końcu zaczął wątpić w to, że Ziemia jest kulista. 

Ze względu na wysokość wieżowca mężczyzna oczekiwał, że z powodu „krzywizny ziemi” zobaczy tylko górne piętra. Mówiąc najprościej uznał, że jeśli Ziemia jest okrągła, uda mu się zobaczyć tylko 15 górnych pięter, ale ku jego zdziwieniu ujrzał cały budynek niemal całkowicie. Przysłonięte było tylko kilka pierwszych pięter, a reszta była doskonale widoczna.

 

Eksperyment wywarł na nim tak wielkie wrażenie, że na swoim kanale YouTube przeprosił wszystkich zwolenników teorii płaskiej Ziemi, z którymi dyskutował w bardzo szyderczy sposób upokarzając tych, którzy wierzą w taką teorię. Tym samym zasilił szeregi zwolenników teorii płaskiej Ziemi, a szeregi sceptyków straciły wiernego zasadom nauki bojownika o prawdę.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dejmien

Jak dla mnie to sprawa jest

Jak dla mnie to sprawa jest prosta. Wziąłem sobie odległość między tymi miastami - ok 20 km. Są kalkulatory do obliczeń krzywizny ziemi (bo szkoda na to czasu) i wychodzi, że na tej odległości obiekt nr 2 powinien się chować około 29 m. Budynek ma podobno ok 212 m, także to co ja widzę na tych zdjęciach to dokładnie to czego się można było spodziewać, czyli 1/7 budynku (29 m) schowana za horyzontem zgodnie z krzywizną kuli ziemskiej... Czy wy ludzie potraficie jakkolwiek myśleć? Pomijając fakt że to "coś" nie spełnia ŻADNYCH kryteriów wiarygodnego eksperymentu...

Portret użytkownika Lesq

kto wie jak jest.. tylko

kto wie jak jest.. tylko służby znają prawdę i nie wszystkie.

 

chociaż zgodnie z heliocentryzmem

samo wykopanie dołu w ziemi i woda gruntowa.. oraz fakt że słońce potrafi nas oświecić jest dowodem na to że jest okrągła.

 

co jeśli rząd światowy nie powstanie.. a ujawni swoją tożsamość.. a heliocentryzm to obłuda..

kto wie.. z 2 strony milionerzy już dawno opuszczali by planetę.. by zasiedlać Ziemię.. chociażby również Amerykańscy miliarderzy.. mimo tego wciąż są z nami Smile

 

podejrzane.. ja bym opuścił ziemie gdyby było to możliwę.. ale jeśli oni nie opuszczają to coś musi w tym być..

może Ziemia to piekło?:D

albo więzienie stworzone dla ludzi przez ludzi ?

albo może jakiś Matrix , egamin..z życia by człowiek pokonał słabości?

może ktoś się po prostu zabawił... z innego świata zbudował planetę i bawią się w boga.. z naszym dna..

może naszej rasy już nie ma..? prócz tutaj na ziemii.. może nas przeniesiono?

 

albo ziemia jest promem kosmicznym.. a my latamy w kosmosie szukając no właśnie czego ? planety do zamieszkania..

może ziemia to prom ?:)

 

MAM NADZIEJE ŻE PO TYM SZAMBIE Z UNIĄ EUROPEJSKĄ.. z zabijaniem ludzi.. depopulacją.. ludzie , ludziom wyjawią prawdę..

Portret użytkownika Maciej Izydorczyk

Boże, Ty widzisz ten fake i

Boże, Ty widzisz ten fake i piorunem w serwer nie walniesz.. Foty i film to stary film dla frajerów od naleśnika obił mi się o oczy tak dawno, że Ci co kupułę polerowali nie pamiętają roku pańskiego.. Kolejny gniot na miarę płaskiej głowy typu 100/1000 czy googol prawdy, że ziemia jest płaska...

Portret użytkownika qqqq

wzory ze strony http://www

wzory ze strony http://www.nauticalissues.com/math0.html , d1 + d2 = 45 km, d2 = 127m ( od tej wysokości człowiek wzrostu 1,75 m coś widzi na horyzoncie z odległości 45 km w linni prostej- sprawdzcie sami czy  nie ma błedu, należy też pamiętać że te wzory liczą odległość po prostej a my na mapach mamy podaną odległość po łuku ( jaki ma to wpływ na bład obliczeń ?? ), pytanie czy facet wział pod uwagę nierówność terenu ( w n.p.m.) dla swoich obliczeń, a może ten artykuł do zwykła podpucha ? ;P

==

Portret użytkownika selos

"First observations with the

"First observations with the P1000. I'm very happy with the improvements from the P900, the auto focus is still sensitive at max focal length, but generally it's a much better device."

Przecież koleś wrzucił ten filmik w innym celu :D!. ZNZ.pl  dorobiło sobie artykuł. LOL, zresztą nie widać wejścia do budynku, a czubek jest rozciągnięty z wiadomego powodu głupole :).

 

Portret użytkownika Jestem, który jest

Wasze TEORIE co do kulistości

Wasze TEORIE co do kulistości ziemi są NICZYM bo NIC nie wyjaśniają. Wasze terorie powinny tak samo wyjaśnieć dlaczego  np. odległość między torami kolejowymi się ZMNIEJSZA ?! Dlaczego się NIE zwiększa ?! Dlaczego patrząc w środek RURY, która ma tą samą średnicę na całej długośći widzimy TYLKO jej wnętrze i też się "zmniejsza". Powinniśmy widzeć TYLKO i WYŁĄCZNIE pierścień RURY, a gdy rura ma po środku wycięcie i wpada po drodze światło to są jeszcze inne efekty. ... " macie oczy i nie widzicie, macie uszy i nie słyszycie, macie rozum i NIE rozumiecie" ... NIKT NIGDY nie pozna prawdy, bo każdy odbiornik obrazu jest wyposażany w soczewkę, ludzkie OKO tak samo !!!!

Portret użytkownika alpol

Jesteśmy wszyscu

Jesteśmy wszyscu doświadczeniem zamkniętym pod kopułą, skąd nie ma wyjścia. Tak nas stworzono abyśmy nigdy o tym nie dowiedzieli. Ponieważ jednak nasza świadomość wzrasta i coraz więcej rozumiemy, karmi się nas bzdurami o kosmosie, planetach, itd. Stworzono nam naukę dzięku której mamy doświadczać materii i ją kreować a zapomnieć, że tak naprawdę jesteśmy istotami duchowymi, wielowymiarowymi. Skutecznie robi się na wodę z mózgu, wykpiwa jeśli zaczynamy dochodzić do prawdy a jeśli już ją odnajdziemy to się nas unicestwia. Tak wygląda nasz świat stworzony przez "upadłych aniołów". Wmanipulowano nas w reinkarnację, stworzono nam religie, podsuwa się nam teorie których nie można udowodnić. Jak za daleko dojdziemy w rozumieniu tego co się dzieje to wymienią nas na głupszych, aczkolwiek pewnie i tak już nie dają sobie rady bo zaczynają nas powoli likwidować. Rozumiecie to ludzie?

Portret użytkownika Maciej Izydorczyk

Nie poruszaj gwałtownie głową

Nie poruszaj gwałtownie głową bo zgodnie z twoim tokiem "rozumowania" sznurek puści i uszy cj odpadną.. Co do tej rury weź sówmiarkę bądź choć miarę i zmierz ja po obu końcach, zrób to samo z drogą/torami i oddal się np: o kilometr i wiesz co?! BĘDZIESZ MIAŁ TEN SAM WYMIAR! ALE ABY NA TO WPAŚĆ TRZEBA MIEĆ CHOĆ MILIGRAM "SZAREJ" MASY W GŁOWIE, A NIE " NA YT POWIEDZIELI TO TAK JEST.." DNO I KILOMETR ZACOFANIA!

Strony

Skomentuj