Stany Zjednoczone zbudują mur na granicy z Meksykiem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Donald Trump ogłosił dziś, że USA już w najbliższych miesiącach rozpoczną budowę wielkiego muru na granicy z Meksykiem. Zgodnie z jego obietnicą wyborczą, meksykański rząd powinien pokryć wszelkie koszta.

 

W środę, nowy prezydent Stanów Zjednoczonych podpisał dwa dekrety. Dotyczą one migracji i budowy muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej o długości ponad 3300 kilometrów. Będzie on zatem znacznie dłuższy od słynnego Wielkiego Muru Chińskiego. Amerykańska struktura również będzie miała zastosowanie obronne, bowiem będzie chronić przed napływem uchodźców.

Budowa wielkiego muru rozpocznie się już wkrótce i nie powinna sprawić większych problemów. Donald Trump powiedział, że w chwili obecnej zapłacą za niego amerykańscy podatnicy, lecz koszta zostaną zwrócone. Niestety do dziś nie wiemy w jaki sposób Meksyk zapłaci za budowę muru.

 

Prezydent USA stwierdził, że wkrótce rozpoczną się negocjacje z Meksykiem a zwrot nastąpi bez względu na formę transakcji. Jego słowa mówią same za siebie: "Mówię Wam, że będzie zapłata. Będzie to w formie, być może w skomplikowanej formie, i musicie zrozumieć, że to co robię jest dla dobra Stanów Zjednoczonych. To będzie również dobre dla Meksyku. Chcemy bardzo stabilnego, bardzo solidnego Meksyku". Z tego wynika, że Trump nie do końca miał na myśli spłatę pieniężną. Być może szczegóły tej transakcji zostaną ujawnione w najbliższym czasie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

naiwny to on jest... raczej

naiwny to on jest... raczej chodzi o pokaz początku swojej władzy... parę dni i już coś się dzieje...swoją drogą, to chyba nikt nie wierzy, że USA wybuduje mur żeby z Meksyku nielegalnie nie włazić na jego teren i Meksyk za to zapłaci... jak mu się to uda, to wybuduje ogrodzenie koło domu i rachunki dam sąsiadowi... powiem że chciałem, żeby jego dzieci mi po działce nie chodziły...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Damiano

.....Pewnie że Meksyk zapłaci

.....Pewnie że Meksyk zapłaci....Mr. Trump powiedział że jest 1000 sposobów na to żeby Meksyk zapłacił za ten płot - mur....gościu jest człowiekiem interesu i nie takich już przerabiał na mielonkę....albo Meksyk sam się jakoś przekręci albo będzie coś potrzebował od Stanów i nie będzie miał wyjścia...można też jako karty przetargowej użyć handlu ( większe cła ...embargo na produkty z Meksyku ) ....itp....On ma głowę nie od parady i coś konkretnego wymiśli....jak powiedział tak zrobi....a tak na marginesie to  jedna z przodujących firm cementowych w Meksyku ochoczo zgłosiła pomoc w budowie tego muru :-) 

http://www.prisonplanet.com/trump-to-order-mexican-border-wall-ban-refugees-from-7-muslim-countries.html

Dodatkowo na minimum 4 miesiące wstrzymuje wydawanie wiz dla około 7 muzułmańskich państw .....jak to Siara powiedział : " No Wąski ...podoba mnie się ten nasz nowy killer "....lol....gościu poprostu ma jaja i idzie jak przeciąg....Wielu polaków w Stanach ( około 80 + % ) jest za moim Prezydentem....dodatkowo fabryka Forda nie otworzy się w Meksyku ale w Wayne Michigan ponieważ boją się 35 % cła a jak to powiedzieli właściciele : prezydent jest nieprzewidywalny i może dołożyć jeszcze więcej  budowę Forda Bronco rozpoczną w Stanach...czyli Mr. Trump rozkręca totalny Rock & Roll....na temat budowy rurociągów z ropą z Dakoty i Canady zapytany o protest ludzi i Greenpace powiedział że : mają takie prawo protestować i nikt im nie zabrania tego ( " ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie " ) ale prace muszą ruszyć z kopyta...Saudowie już się trzęsą z tego powodu...jeszcze stal i materiały budowlane mają być 100 % Made in USA....oby polski rząd wziął tylko 10 % przykładu z prezydenta USA ( jak na razie ) to już pójdziemy do przodu.

 

Damiano

Portret użytkownika Zenek ;)

Na cba jest seria 3 filmów o

Na cba jest seria 3 filmów o wspólnym tytule PURGE - NOC OCZYSZCZENIA

polecam obejrzeć byście wiedzieli PROROKIEM czego, JAKICH "ZMIAN", jest ten FARBOWANY LIS.... bo lepiej wiedzieć wcześniej nim wam koszerne gestapo załomota kolbami do drzwi bo .... wstawcie tu sobie dowolne kłamstwo tego plemienia biblijnych nazioli....

Strony

Skomentuj