Stany Zjednoczone wypuściły na wolność miliardy komarów GMO

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Dziesiątki tysięcy komarów jest wypuszczane na wolność na Florydzie. Mowa tu o genetycznie zmodyfikowanych owadach, stanowiących część planu walki z chorobami roznoszonymi przez te insekty. Łącznie, planowane jest wypuszczenie tam niemal miliarda komarów.


Komary GMO mają za cel zmniejszyć populację Aedes aegypti, gatunku komara powszechnego w stanie Floryda, który przenosi liczne groźne dla życia choroby. Mimo iż gatunek ten, stanowi zaledwie 4% całkowitej populacji komarów w tym regionie, w zeszłym roku spowodował 70 przypadków gorączki denga. Aby zmniejszyć populacje tych owadów, naukowcy stworzyli komara GMO, którego nazwali OX5034.

Oxitec, firma odpowiedzialna za komary GMO, stworzyła specjalny szczep komarów, którego potomstwo nie żyje wystarczająco długo aby się rozmnożyć. Jest to całkiem logiczny sposób na zmniejszenie populacji tych komarów, który sprawdził się w innych miejscach takich jak Kajmany, Panama, Malezja i Brazylia. Oxitec otrzymał pilotażowe pozwolenie od Agencji Ochrony Środowiska na uwolnienie 1 miliarda genetycznie zmodyfikowanych komarów na 6600 akrach ziemi na Florydzie i Teksasie w ciągu najbliższych dwóch lat. 

 

Firma utrzymuje, że wykorzystywana metoda jest „bezpieczna” i „przyjazna dla środowiska”. Projekt został zatwierdzony przez EPA i Departament Rolnictwa i Usług Konsumenckich Florydy oraz otrzymał wsparcie od Centers for Disease Control i rady niezależnych doradców. W tym samym czasie, lokalni mieszkańcy nie są pewni, czy uwolnienie komarów GMO było dobrym pomysłem. Miejscowi twierdzą, że nie zostali powiadomieni o dokładnym miejscu wypuszczenia komarów do piątku przed rozpoczęciem wypuszczania.

W tym miejscu, warte wzmianki jest również badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Yale w 2019 roku. Zakładało ono, że taki plan na zmniejszanie populacji komarów, może się z łatwością obrócić przeciwko ludziom. Odkryli oni chociażby, że podczas gdy większość potomstwa komarów umiera, od 3% do 4% z nich przeżywa do dorosłości i nie sposób określić czy są one bezpłodne. Oznacza to, że Oxitec może doprowadzić do powstania komarów hybrydowych, które mogą być bardziej odporne na środki owadobójcze niż dzikie komary i zaostrzać rozprzestrzenianie się chorób.

 

Istnieją również obawy dotyczące interakcji komarów laboratoryjnych z ekosystemami Florydy. Jedno z badań terenowych komarów z Brazylii wykazało, że geny komarów wytworzonych w laboratorium rozprzestrzeniają się na dziką populację komarów. W zeszłym miesiącu panel niezależnych ekspertów zeznał, że Rada ds. Komarów na Florydzie poruszyła te kwestie. Zwolennicy żądają, aby EPA zatrzymała projekt. Ich apele nie zmienią jednak zdania miejscowych władz, tymbardziej że pierwsze komary wyklują się już za około tydzień.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Miało być tak: dwie dawki

Miało być tak: dwie dawki szczepionki i wracamy do normalności. Aby uwiarygodnić ten przekaz rządowa propaganda rzuciła hasło „Ostatnia Prosta”. Wicie, rozumicie – meta jest blisko, wystarczy kuju-kuju i wirus zostanie pokonany, a wy znowu będziecie mogli normalnie żyć. Gdy mądrzy ludzie ostrzegali, że szczepionki nie wyeliminują wirusa i na dwóch dawkach zabawa się nie skończy, natychmiast rozlegało się wycie, że to foliarze i antyszczepy, a do tego ruskie onuce realizujące scenariusz pisany przez KGB. A więc niespodzianka! W środę (23.06.2021) dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa zdrowia, Chezy Levy, oświadczył, co następuje: „W pełni zaszczepione osoby, które miały kontakt z nowym wariantem SARS- CoV-2, będą poddawane kwarantannie”. Dlaczego? Dlatego, że około 40-50 proc. nowych przypadków stwierdzonych zakażeń stanowią osoby zaszczepione. – Chociaż liczby związane z zakażeniami nie są najwyższe to fakt, że nowy szczep dotyka osoby w pełni zaszczepione sprawia, że musimy poznać dokładną liczbę zakażeń wśród osób zaszczepionych – oświadczył Levy.

I co teraz? Teraz zaszczepieni nadludzie, którzy uwierzyli, że kuju-kuju pokona wirusa, będą siedzieć w aresztach domowych i skrobać się po głowach próbując dociec, jak to możliwe. A więc wyjaśniam po raz kolejny: szczepionka nie wyeliminuje koronawirusa tak jak nie wyeliminowała wirusa grypy. Opcja „Zero Covid” jest niemożliwa do zrealizowania. Nie pomoże masowe testowanie, nie pomoże DDM, nie pomoże lockdown, nie pomogą szczepionki.  Pora zrozumieć, że koronawirus zostanie z nami na zawsze i będziemy musieli z nim żyć, tak jak żyjemy z wirusem grypy. Śmiertelność wywoływana przez te wirusy jest na zbliżonym poziomie. Tak, niektórzy spośród zakażonych koronawirusem umrą, tak jak umierają niektórzy spośród zakażonych grypą. Ale jeśli nadal wirus SARS-Cov-2 będzie traktowany nie jak grypa, ale jak dżuma, zgonów będzie o wiele więcej niż gdyby nie podjęto żadnej walki z pandemią. To już pokazała praktyka i żadne propagandowe wygibasy tego nie zmienią. Tymczasem doszliśmy już do etapu, w którym zaszczepieni siedzą na kwarantannie. Jeśli to nie wywoła otrzeźwienia u fanów maskowania, lockdownu i szczepionki, to nie wiem, co jeszcze musi się stać, żeby poszli po rozum do głowy.

Niestety, zamiast rozumu mamy kolejne przykłady pomysłów segregacyjnych. Oto dzisiejszy wpis na Twitterze pokazujący, jakie praktyki zaczynają pojawiać się w Polsce. Jest to oczywiste bezprawie, ale również działanie bez sensu. Zaszczepieni chorują i zakażają. Jakie podstawy medyczne ma zatem poniższy pomysł? Żadne. To jest czystej wody foliarstwo w służbie terroryzowania społeczeństwa. Nic poza tym!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika DarkTech

Zaszczepieni będą umierać na

Zaszczepieni będą umierać na oxiteciozę - nową "nieznaną" i niezwykle groźną chorobę. Wink

Dawno temu pisałem że idealnym pomysłem na zabójstwo jest ukrycie przyczyny śmierci, a tutaj mamy zestaw "małego killera" w postaci dwuskładnkowej. "Szczepionka" + owad z utwardzaczem = zakrzepica. Zupełnie jak kleje dwuskładnikowe. Wink

Portret użytkownika etam@plusnet.pl

Szary -Gray Frandsen Szef

Szary -Gray Frandsen Szef tego biznesu to koleś bila :) . ,,Od 2016 r. Gray jest przewodniczącym rady dyrektorów Pilgrim Africa, afrykańskiej organizacji pozarządowej zajmującej się eliminacją malarii i bezpieczeństwem żywnościowym, finansowanej przez Fundację Billa i Melindy Gatesów, Global Fund, Inicjatywę Malaria Prezydenta USAID oraz rząd Wielkiej Brytanii, który kontynuuje ponad 20-letnią pracę na kontynencie afrykańskim.''
To cytat ze strony oxitec . Napewno najpierw sprawdzili te komary w Afryce .

Portret użytkownika NoProblemJest

Ale ich zrobili w jajo!

Ale ich zrobili w jajo! Kolejne niewidzialne zjawisko za miliony. Jak mam sobie wyobrazić jak to zrobili to widzę to tak, że mają jakiś stawek przykryty siatką i dodają do wody coś na kształt szczypionki. Inaczej się nie da. A co do ilości to proszę sobie wyobrazić ile objętości zajmie 10 tys kulek o średnicy 1 mm? - odpowiedź to 1 cm3. Więc ten niecały miliard komarów o zmieści się do jednego worka. 

Portret użytkownika Quark

Niestety ale sam się zrobiłeś

Niestety ale sam się zrobiłeś w "jajo" ... Jeden cm3 to 10x10x10 mm czyli .... 1000 mm3 ! Czyli 1.000 kuleczek TYLKO ! A modyfikacji genetycznych dokonuje się w laboratorium a nie w stawie .. Zmienia się genom kilku komarów a potem się je klonuje tak długo aż ich wystarczy.

Portret użytkownika NoProblemJest

Racja, za bardzo mi się

Racja, za bardzo mi się paluchy rozpędziły na zerach. Nie zmienia to faktu że to i tak zmieści się w worku. A komary muszą rozwijać się w stadium larwalnym i do tego musi być bajoro.

Portret użytkownika iceage

Nie ma się co cieszyć. Te

Nie ma się co cieszyć. Te komary GMO mogą sprowadzić realny koniec tej cywilizacji. Wyniszczenie w pasie równikowym, czyli tam gdzie namnaża się największa ludzka bieda z nędzą. Wystarczy że zaczną przekazywać ludziom ten genetyczny wyłącznik, taki sam jaki jest w szczepionkach. Ten francuski noblista mówił o tym i takie są nowe wytyczne w służbie zdrowia; jeśli tylko się dowiedzą że pacjent szczepiony to wdrażają zupełnie inną procedure tz podają parcetamol i czekają...

Portret użytkownika j23

Teraz będą gryzły

Teraz będą gryzły inteligentnych bezobjawowo genetycznie modyfikowanych wyszczepieńców .Ciągnie swój do swojego .Ciekawe który padnie pierwszy po takim ugryzieniu komar czy wyszczepiony

Portret użytkownika baca

no proszę, wypuszczono komary

no proszę, wypuszczono komary zarażone nie wiadomo czym akurat w tych dwóch stanach w ktorych zniesiono wszystkie durne obostrzenia związane z lipną pandemią i zakazano lockdownów...
a to nie Kill Bill planował kiedyś taką operację z komarami?
chyba on bo w innych stanach nie gryzą ludzi komary a w tych dwoch pewnie teraz wybuchnie nowa groźniejsza covidioza - wariant teksaski albo frorydzki i ludzie bedą musieli do maseczek jeszcze doinstalować takie pszczelarskie woalki...

 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Czy te komary maja od

Czy te komary maja od szczepionych pobrac krew i zakazic nieszczepionych?
Przeciez to jest wojna biologiczna nieudolnie skopiowana jako biblijne plagi egipskie,
Co nastepne? Zaby czy szarancza?

Portret użytkownika Zubek

Matis, ja to mam z ciebie

Matis, ja to mam z ciebie polew. Tytuł "wypuściły na wolność miliardy komarów" z zaraz potem "Dziesiątki tysięcy komarów jest wypuszczane na wolność ".

Czym te twoje teksty różnią sie od onetu? 

Strony

Skomentuj