Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę BRICS

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosja i Chiny tracą kolejnych sojuszników. Ameryka Południowa przekonuje się na własnej skórze czym jest nieposłuszeństwo wobec Stanów Zjednoczonych. Kolorowe rewolucje występowały dotychczas w Syrii, Libii czy na Ukrainie, ale teraz USA zaczynają dobierać się do państw należących do grupy BRICS, uznawanej powszechnie jako przeciwwagę dla amerykańskiej hegemonii.

 

Wygląda na to że Rosja zbyt późno przekonała się o złych intencjach USA, skoro Syria jest jedynym państwem które nie upadło i jak dotąd nie poddało się "demokratyzacji". Ewentualnie można uznać iż nie opracowano jeszcze skutecznych działań które pozwoliłyby unicestwić prozachodnich rewolucjonistów. Co więcej, ani Rosja ani Chiny nie zareagowały na ostatnie wydarzenia w Brazylii, przez co organizacja BRICS utraciła jednego członka. Kraje Ameryki Południowej w większości potępiają zamach stanu w Brazylii i nie uznają nowego tymczasowego rządu, któremu przewodzi amerykański agent - nie dotyczy to jednak Kolumbii i Argentyny, sojuszników USA.

Rosja zdaje sobie sprawę z tego, że Brazylia padła ofiarą sił które za wszelką cenę chcą zdominować cały świat. Jednak na horyzoncie pojawiają się kolejne zagrożenia - partia rządowa Republiki Południowej Afryki również obawia się kolorowej rewolucji i inspirowanej z zewnątrz zmiany władzy. Prędzej czy później to samo może spotkać Indie, a wreszcie też Rosję i Chiny. Niektórzy analitycy uważają, że grupa BRICS może przetrwać jeśli zdąży przeciwstawić się i zacznie wspólnie działać.

Trudno powiedzieć jaka będzie odpowiedź na działania Stanów Zjednoczonych. Łatwo można sobie wyobrazić jak Rosja i Chiny zaczynają formować organizacje rzekomo terrorystyczne lub inicjować masowe protesty w krajach proamerykańskich, dążąc do zmiany władzy, podobnie jak robią to USA. Ewentualna odpowiedź może też być bardziej radykalna, z rozpoczęciem otwartej wojny włącznie. W rzeczywistości trudno nawet powiedzieć czy Rosja zdąży w ogóle zareagować - prędzej czy później kolorowa rewolucja może wybuchnąć w samej Moskwie.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

Jak to jest, gdy tracisz

Jak to jest, gdy tracisz wszystko? Twój dom zmienił się w ruinę, mieszkasz w piwnicy, nie ma prądu, wody, jedzenia, pieniędzy. I ciągle strzelają. Widzisz rannych i zabitych. To często bliskie ci osoby! Świat, który znasz, przestał istnieć. Tracisz nadzieję... Tylko pomoc z zewnątrz może pomóc ci przeżyć kolejne dni, może tygodnie.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kiedy-tracisz-wszystko-swiat-przestaje-istniec/fleh5p

I KOMENTARZE : 

~Mea : Przykre jest to, że banderowscy zamachowcy, odpowiedzialni za zamach stanu na Ukrainie i rozpętaną wojnę domową korzystają z wsparcia polskich polityków, wasalnych wobec interesów największego światowego terrorysty USA. Bez przywrócenia porządku konstytucyjnego na Ukrainie, aresztowania i skazania organizatorów terrorystycznego zamachu stanu, również osób winnych zdrady stanu - wyższych oficerów wojska, którzy dołączyli do banderowskich zamachowców, powrotu Prezydenta Wiktora Janukowycza i odbycia zapowiadanych przez niego nam jesień 2014 roku demokratycznych wyborów nie ma szans na powrót Ukrainy do pokoju i demokracji. Niestety nikt już nie cofnie strat gospodarczych Ukrainy, zniszczonego mienia, śmierci i kalectwa dziesiątków tysięcy ludzi i exodusu milionów, również tych, którzy uciekają przed wciągnięciem do banderowskiego wojska i bratobójczą wojną. zwiń

wałaupainie : A co tam na tej Ukrainie w końcu się dzieje skoro sami ukraincy uznają że to nie agresja
Po dwóch latach rozprawy sąd w Kijowie odmówił uznania faktu „agresji" Rosji przeciwko Ukrainie, odrzucając tym samym wniosek kierownika projektu „Otwarty sąd" Stanisława Batrina - czytamy na stronie organizacji.
„Prokuratura Generalna nie oponowała przeciwko przychylnemu rozpatrzeniu wniosku, ale już rzecznik prezydenta kategorycznie odmówił uznania faktu agresji zbrojnej" — czytamy w komunikacie.
zwiń

p.s Nawet ja jestem tym zaskoczony . 

Portret użytkownika a

Żydomasońska ścierwa działa

Żydomasońska ścierwa działa przez usaniewolników. Putin wie co robi i tylko on z chinami jest w stanie opanować  inwazję żydowską. Usa to nic innego jak izraelskie  sługusy i to co te depy zaplanowały 2000 lat temu będzie wprowadzone w życie poniekąd dzięki moherom  i pisuarom zacofańcom.

Portret użytkownika Mąż straszny 44

Po pierwsze, tak dla

Po pierwsze, tak dla formalności, jeżeli BRICS utraciło członka to nie ma BRICS tylko jest RICS, jeżeli w ogóle można uznać, że BRICS ma jakichś członków i są gotowi wspierać się razem w jakiejś wojnie. Jeżeli kraje nazwane BRICS w jakiś sposób ze sobą współpracują to tak samo współpracują z USA i antagonizowanie USA kontra reszta świata jest nadużyciem. Nadużyciem tych co chcieliby dążyć do wojny i najwyraźniej nienawidzą jednej strony, z jakichś szalonych i niezrozumiałych powodów. Artykuł tworzy iluzję, że świat jest podzielony na dwie nienawidzące się grupy. To naginanie rzeczywistości. Takie antagonizowanie robi wodę z mózgów niektórym, a potem jak słyszą USA, lub Rosja to im piana z pyska cieknie, a USA i Rosja współpracują ze sobą np. w kosmosie. Jest takie powiedzenie "dziel i rządź". Kto i po co chce podzielić czytelników tworząc iluzję podziału BRICS kontra USA? Nie ma takiego podziału. A między krajami nazwanymi BRICS również występują konflikty.  

Portret użytkownika Mąż straszny 44

1. Zacznijmy od tego, że

1. Zacznijmy od tego, że rzadko się mylę, prawie nigdy. Jak się pomylę to ci o tym powiem. 

2. BRICS to grupa krajów rozwijajacych się pretendujących do bycią potęgami światowymi, stąd ich nazwa, która nie ma nic wspólego z żadną formalną grupą polityczną. "Kraje BRICS nie tworzą sojuszu politycznego (jak np. Unia Europejska) ani formalnego stowarzyszenia handlu".(Wikipedia). A ty, B chcesz zamienić na Białoruś? Skąd ty się urwałeś? Z choinki? BRICS to nawet nie NAFTA. BRICS to określenie dziennikarskie, nieformalne i do niczego nie zobowiązujące. To jak jak stworzyć grupę złożoną z Orangutana, Żyrafy, Wielbłąda i Rekina, nazwać je OŻWR i twierdzić, że się sprzysięgli przeciwko Mrówkojadowi, choć ten ani razu ich na oczy nie widział, a na pewno nie widział Rekina. Gdy wypada Orangutan (będący potencjalnym pretendentem do panowania nad światem, stąd dziennikarska nazwa OŻWR) wsadzasz za niego Okonia pospolitego, który na potęgę światową nie wygląda, a którego może w każdej chwili zjeść przez nieuwagę Rekin. Jeszcze raz zapytam. Skąd ty się urwałeś? Z choinki? Kogoś chcesz zauroczyć swoją bezmyślnością? Nie wiem kogo, bo na pewno nie mnie. Na pewno przez takie wypowiedzi nie trafisz na listę intelektualistów, liczących się w dyskusji. Ostatnio wypadł z tej listy Angelus Maximus Rex, nie wiem jak on się pozbiera?

Portret użytkownika mikqus

Przecież trzeba podtrzymać

Przecież trzeba podtrzymać dyskusje na portalu, to troszkę naciągactwa i manipulacji w art. nie zaszkodzi, tutaj robią to samo co tzw. "zachód", AMR to nie jest chyba już on, albo skończyły mu się chęci bo najczęściej ostatnio jedynie wyzywa, kiedyś do wyzwisk dorzucał niezłe argumenty a teraz.? Także zdecydowanie masz razję, popieram.

Portret użytkownika U_P_Adlina

witamy pana prawie

witamy pana prawie nieomylnego, buhahahahaha!!!!..........Moim zdaniem, pierwsze co powinieneś zrobić, to zmniejszyć swoje ego, bo po tym, co napisałeś we wcześniejszych postach, osmieszasz się totalnie, a jeszcze bardziej ośmiesza cie ta twoja rzekoma prawie nieomylność!!!!...........Niedawno pisałeś o wspaniałym zachodzie na czele z miłującymi pokój usmanami i złej Rosji atakującej wszystkich bez pardonu!!!!..........Zawsze zastanawiają mnie tacy idioci jak ty!!!!.........Na co oni liczą??........Może wydaje im się, że mówią do jakichś ślepców, albo ludzi uposledzonych umysłowo, którzy albo nie widzą rzeczywistości wokół siebie, albo ze wzgledu na swoje upośledzenie nie potrafią jej należycie zrozumieć !!!!.......Przecież my widzimy, co się dzieje wokół i mamy na tyle rozumu, żeby nie oglądać zakłamanych żydo-ścierwo- mediów, tylko swoje wiadomości czerpać z alternatywnych źródeł i obiektywnie je oceniać!!!!.........A ty jesteś jakby żywcem wycięty z tych żydo-scierwo-mediów, które przyszły tu do nas, bo my do nich przyjść nie chcemy!!!!.......Na co liczysz??.........Że ktoś założy sobie przepaskę na oczy i będzie udawać, że nie widzi rzeczywistości, za to zda się na "spostrzegawczość" i analizy pana prawie nieomylnego????...........Zaiste, twa głupota dorównuje twojej "nieomylności" !!!! ....Buhahahahaha!!!! ...Zbędny trud panie prawie nieomylny !!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika OgnistyOko

Myślalem ze jestes powaznym

Myślalem ze jestes powaznym czlowiekiem i handlowales  w realu z Rosjanami jak ja..Powiem ci jedno nie jestem byle gown.iarzem w realu. Wiem co to jest BRICS i jaki cel maja załozyciele zakladajac BRICS.Wiec nie musisz wyjasnic  po co zostala  utworzona BRICS bo ja  w tym  mam zamiar uczestniczyc.. Ale ci powiem co to jest BRICS bo widze ze sie znowu  mylisz i bierzesz  BRICS za kaczka dziennikarska wyssana z palca. Nic bardziej  mylnego . BRICS to taka odpowiednik UE , NATO czy NAFTA z ta  róznica ze szefem i twórcą idei polityczno-gospodarczej  BRICS jest  Rosja  a nie  tak jak w UE , NATO czy NAFTA  kiedy szefem i tworca  był USA. Inaczej krótka mówiac BRICS to odpowiedż na agresywna polityka UE czy NATO wobec Rosji. Ale po tej ostatniej wpisze widze że nie jestes poważnym tylko zwyczajnym cham  która ma za zadanie robic chaos na forumie i zniechecic do powstawania potencjalnych nowych forumowiczow  rozmawianie na temat polityki zagranicznej czy krajowe wedlug niezaleznego myślenia. Wiec  daję ci szansa zebys przestał traktowac innych forumowiczaów za "gimbazów' czy za idiotów. Albo  mówimy powaznie piszac komentarze według wlasnego sumienia albo....przestan  trollowac i przestan udzielac kometarz  która ma zniszczyc niezaleznosc  prasy.  Powiem ze poznaje  po twoim trollowaniu ze powołujesz na niejakiego  Angeliusa. 

Kto tak naprawde  bierze sie za powaznego Angelusza?. Ten  kto ocenia forumowicza wegług kryterium porównawczej  wobec Angeliusza Maksa  Reksio to jest za przeproszenia idiota..

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"... Ostatnio wypadł z tej

"... Ostatnio wypadł z tej listy Angelus Maximus Rex, nie wiem jak on się pozbiera? ..."

...BUHAAAAHHAAA...!!

Politolog z ciebie jak z koziej dupy trąba... BRICIS to nieformalny związek państw, to każdy wie. Ameryki "Kolumbie" nie odkryłeś. Nie zmienia to faktu, że wkrótce powstaną "czerwone" rewolucje w krajach, w których żydonazizm zmienił władzę. A ty niziołku możesz filozofować sobie na forach dla bananowej młodzieżówki...

Strony

Skomentuj