Stany Zjednoczone wypłacały miliony dolarów emerytury byłym nazistom

Kategorie: 

Brama obozu w Gross Rosen z napisem, "Praca Czyni Wolnym" - źródło: dreamstime.com
Jak wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez dziennikarzy z Associated Press, Stany Zjednoczone płaciły i do dnia dzisiejszego płacą emerytury byłym nazistom, którzy brali udział w zbrodniach wojennych za czasów drugiej wojny światowej i uciekli do USA. Amerykanie dogadali się z nimi, że będą wypłacać im pieniądze jeśli opuszczą kraj.

 

Logicznie myślący człowiek mógłby wpaść w niemałe zakłopotanie. Ideologię nazistowską promował zbrodniarz wojenny Adolf Hitler, który doprowadził do wybuchu drugiej wojny światowej i przyczynił się do śmierci milionów ludzi. Nazizm, określany jako rasistowski i antysemicki ruch polityczny, jest dziś ostro potępiany i zakazany.

 

Zastanawiający jest fakt, że wielu zbrodniarzy hitlerowskich zdołało uniknąć kary a niektórzy z nich do dziś żyją sobie jakby gdyby nigdy nic, co w świetle prawa jest bardzo kontrowersyjne. Równie zastanawiające jest to, dlaczego Stany Zjednoczone do dziś płacą zbrodniarzom sowite emerytury?

 

Dziennikarze z AP odkryli, że od 1979 roku Amerykanie wypłacają emerytury byłym nazistom, którzy zgodzili się wtedy dobrowolnie opuścić kraj. Zamiast zatrzymać zbrodniarzy i ich sprawiedliwie osądzić, Stany Zjednoczone poszły na ugodę. Od tamtego roku wypłacono już miliony dolarów a każdy były nazista otrzymuje około 15 tysięcy dolarów rocznie. Pieniądze pochodzą oczywiście z pieniędzy podatników.

 

Agecja AP odkryła również, że co najmniej czterech zbrodniarzy nadal żyje w Europie i wciąż otrzymuje emerytury. Sprawa jest bardzo poważna i kontrowersyjna ale można się spodziewać, że zostanie zamieciona pod dywan a wszyscy będa udawać że nic się nie stało. Rzecznik Białego Domu skomentował krótko, że byli naziści nie powinni otrzymywać żadnych pieniędzy. Nie zmienia to jednak faktu, że miliony dolarów poszły na emerytury i do dziś są one przyznawane.
 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Naziści działali w imieniu

Naziści działali w imieniu USA i po wojnie USA ich wykoprzystywało, ioch doświadczenia w każdej dziedzinie.
A nam sie mówi o demokracji ?  To tylko zasłona dymna dla zbrodniczych działań przeciwko ludzkości, które proweadzone sa do dzisiaj.

Portret użytkownika Pantałyk

A my będziemy dożywotnio

A my będziemy dożywotnio wypłacać takowe Żydom. Ale nie tym nielicznym ofiarom obozów które jeszcze żyją, nie ich rodzinom, ale...Światowemu Kongresowi Żydów. Tak to sobie sprytnie wykombinowali miłośnicy złotego cielca.

Portret użytkownika qismo

USA nie może dopuścić, aby

USA nie może dopuścić, aby Euroazja złączyła się gospodarczo i politycznie. Ponad 70% wszystkich zasobów naturalnych znajduje się w Azji, Europie a jeśli chodzi o ropę to Bliski Wschód.
Jankesi nie mogą pozwolić na to aby te dwa kontynenty złączyły się gospodarczo bo hameryka przestała by być mocarstwem świata(którym i  tak nie jest bo ma więcej długów niż jest warta i tylko i wyłącznie dzięki mafii lt OPEC może sobie na to pozwolić).
Dlatego to agencje wywiadowcze w hameryce wywołują coraz to nowe konflikty gł. na bliskim wschodzie po to aby nie zapanowała między nami jedność tylko chaos.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika żulo

Płacą nazistom bo są dobrymi

Płacą nazistom bo są dobrymi pracodawcami a naziści ci byli dobrymi pracownikami. Rzadko spotykany przypadek zdrowych stosunków dzisiejszym świecie Smile
Chociaż w mafii to nie takie nadzywczajne. Dopóki nie zdradzasz rodziny dopóty możesz liczyć na opiekę. Ci naziści dostają kasę bo wykonali czarną robotę, ciężko im było zdobyć potem normalną robotę więc rodzina się nimi zajęła.
Wielu ludzi pracowało w USA  nad stworzeniem i rozwojem nazizmu (czy wcześniej komunizmu). Np. rodzinka Bushów. To była poważna sprawa prowadzona przez poważnych ludzi, którzy nie zmieniają zdania z dnia na dzień jak jakieś pospolite śmiecie. Mają swoje idee, swoją wiarę, której się trzymają. Nie tak jak żałosny motłoch, który nie ma pojęcia ani nie wierzy w nic.
Bushowie całe swoje życie poświęcili na ciężką i posłuszną pracę na rzecz nazizmu czy innych nowszych idei prowadzących nas do Nowego Lepszego Świata. W nagrodę zostali szefami CIA, prezydentami. Doszli na sam szczyt jaki może osiągnąć poważna, prawdziwie zaangażowana marionetka. Nie znaczy to jednak że zwykłe marionetki porzucane są jak śmieci. Nie. Jeśli faktycznie wierzą, jeśli nie wahają się przed niczym dla swych mocodawców, jeśli zbrodnie, które popełnią będą wystarczające to zawsze mogą liczyć na wsparcie.

Strony

Skomentuj