Stany Zjednoczone wydaliły rosyjskich dyplomatów, nałożyły sankcje na Rosję

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Odchodzący z urzędu Barack Obama, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, w odpowiedzi na domniemane rosyjskie ataki hakerskie podczas wyborów prezydenckich zadecydował o nałożeniu sankcji na Rosję. Postanowił również wydalić 35 rosyjskich dyplomatów z kraju, którzy zostali oskarżeni o szpiegostwo, oraz zamknąć dwie placówki w Nowym Jorku i Maryland, które miały rzekomo służyć do zadań wywiadowczych.

 

Decyzja Baracka Obamy raczej nie jest zaskakująca. On i jego administracja utrzymują, że Rosja wpłynęła na wyniki wyborów i jest to niezaprzeczalny fakt. Z drugiej strony, amerykański rząd nie chce ujawnić dowodów, które potwierdzałyby udział Rosji w wyborach. Odchodzący Obama nie ma już praktycznie nic do stracenia a każde jego działania i tak mogą zostać anulowane przez Donalda Trumpa.

Brawo Hussein! To najwyższy czas aby zejść ze sceny - źródło: en.wikipedia.org

W związku z wydaleniem rosyjskich dyplomatów i nałożeniem sankcji, Władimir Putin ogłosił, że nie ma zamiaru dać się sprowokować i nie będzie podejmował żadnych działań aż do objęcia rządów przez Donalda Trumpa. Z kolei amerykański miliarder skomentował, że Stany Zjednoczone powinny skupić się na większych i ważniejszych sprawach.

 

Już dziś wiadomo, że Trump będzie utrzymywał dobre stosunki z Rosją, czego nie można powiedzieć o Iranie i Chinach. Wydaje się to oczywiste zwłaszcza, gdy przyszły prezydent USA wybiera Henry'ego Kissingera na swojego doradcę ds. polityki zagranicznej, według którego nie Rosja, a Chiny stanowią największe zagrożenie dla amerykańskiej dominacji nad światem.

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/372256-putin-diplomats-expulsion-rejects/

http://www.reuters.com/article/us-russia-usa-sanctions-medvedev-idUSKBN14J0RN?il=0

http://thehill.com/policy/national-security/312049-obama-under-pressure-to-prove-russian-i...

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (6 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika szyper

Pierwsze co mi przyszlo do

Pierwsze co mi przyszlo do glowy to ze ruscy maja w Amerykanskiej ambasadzie swojego szpiega i nie chcieli go z roboty wyrzucic.Bo te bajki o dobroci mister Putina mozna miedzy bajki wpozyc , a to co Wolodia byl uprzejmy powiedzec publicznie to napewno swietny zart

Portret użytkownika janina

Polacy /albo ameryańskie

Polacy /albo ameryańskie pachołki/ czy Wy  na prawdę jesteście tak ślepi, albo tak głupi, żeby nie odróżniać dobra od zła?????????? Od ponad 25 lat polacy jak te ćmoki na kolanch błagaja jankeskich oszustów ,żeby znieśli wizy do USA!!!!!!!!!!!!!! i co????? Amerykanie mają nas w dup.....no ale walczyć w Iraku, Afganistanie za ich ciemne interesy to byliśmy pierwsi!!!!! Pytam za co i dla jakiej idei????? Jankesi kpią z polaków mając ich głęboko w zadzie, śmieją się , szanażują, a nade wszystko podpuszczają w całej Europie i świecie ,żeby inni zobaczyli ja to Polakami można grać i  ustawiać ich jak pionki / nierząd polski wchodzi jankesom w tyłek bez mydła/. Jankesi mówią wszem i wobec ,że Polacy są OK- a z drugiej strony  traktują nas jak ścierwo, gardzą polakami- obiecanki cacanki ,a głupiemu radość--OTO MOTTO AMERYKI!!!!!!!!!!!!!!! Polacy są oszukiwani i napuszczani na ruskich w celu wywołania wojny!!! Czy Wy tego nie widzicie????? Po co wam wojna z ruskimi- myślicie ,że amerykanie przyjdą i nam pomoga???? Jesteście w bardzo dużym błędzie- owszem pomogą ZNSZCZYĆ POLSKĘ I DOKNAĆ NASTĘPNEGO ROZBIORU!!! A dlaczego??? Bo dzisiaj Polska jest bardzo słaba, bez wojska-bo tak macierewiczowi dali rozkaz jankesi-rozbroić polskie wojsko!!! Bo społeczeństwo jest skłócone, bo Polak nienawidzi Polaka/ PIS kontra RESZTA społeczeństwa, /Ciągle w Polsce hołduje się Katyniowi i Soleńskim ofiarom.......a co wyrabia się w sejmie i senacie??? Nierząd tak oszukuje Polaków,że aż wstyd. A dlaczego nie podejmuje sie odpowiednich kroków  o uznaniu RZEZI WOŁYŃSKIEJ ZA LUDOBÓJSTWO??? RZEZI W PONARACH NA LITWIE ZA LUDOBÓJSTWO??!!!!!!!! bo co qur..a niewygodne politycznie???????Na Wołyniu zamordowano w bestialski sposób ok.250 tyś ludności polskiego pochodzenia!!!!!! Na Litwie ok. 150 tyś.polaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przepaszam wszystkich ,ale Katyń w porównaniu do tamtych rzezi to ok. 10x mniejsza ilość pomordowanych, ale właśnie Katyń się honoruje......a wiecie dlaczego????NO bo to ruskieNKWD zrobiły / a nie wiem czy wiecie,że w Katyniu obok Polakow pomordowało NKWD także ponad 50 tysięcy Rosjan/, a teraz jest wszechświatowa nagonka na ruskich, a puszczamy w niepamięć setki tysięcy Polaków pomordowanych przez rzekomych obecnie pseudoprzyjaciół-- BO TAK KAŻE AMERYKA!!!!!!Polacy ogarnijcie się, bo faktycznie za jakiś czas poazostanie na tej ziemi między Odrą i Bugiem .....ch..dup...i kamieni kupa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika Akamai

A ja odpowiem Tuwimem.

A ja odpowiem Tuwimem.

"Do prostego człowieka" - fragment

- O, przyjacielu nieuczony,

Mój bliźni z tej czy innej ziemi!

Wiedz, że na trwogę biją w dzwony

Króle z panami brzuchatemi;

Wiedz, że to bujda, granda zwykła,

Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",

Że im gdzieś nafta z ziemi sikła

I obrodziła dolarami;

Że coś im w bankach nie sztymuje,

Że gdzieś zwęszyli kasy pełne

Lub upatrzyły tłuste szuje

Cło jakieś grubsze na bawełnę...

Dobrze też ducha wojny oddał w piosence "Niech żyje wojna" sku*wiony niestety Maleńczuk z Waglewskim. Dedykuję ten utwór Macierewiczowi.

https://www.youtube.com/watch?v=D5eCtt2Ayl4

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika lipka

Wszyscy, który choć trochę

Wszyscy, który choć trochę orientują się w obecnej strukturze politycznej, militarnej, gospodarczej i społecznej państw, musieli zauważyć, że sam system jest jak ośmiornica, macki kontrolują kluczowe dziedziny i wszystko co chce się wymknąć z "objęć" jest zniewolone lub zniszczone. Jest to typowy system mafijny, nad którym kontrolę sprawuje jakaś "głowa". Wzór do takiego działania pochodzi prawdopodobnie z czasów wielkich przemian klimatycznych i niepokojów wśród zamieszkujących planetę ludzi silnych i bezwzględnych. Wszystkim chyba wiadomo, że brutalna siła potrafi zniszczyć choćby największą inteligencję, przejść jak buldożer po żywych, unicestwić ład i pokój społeczny. I tak jak po obaleniu "dyktatora" w Rumunii, Ceaușescu, do głosu doszły męty społeczne i wypuszczeni z więzień przestępcy, którzy byli głównymi oratorami i "strategami" zmian politycznych w tym kraju, tak wzór ten w bloku "wschodnim" jest aż nadto widoczny. Ale nie tylko tu bo Ameryka Północna, Południowa, Afryka, Europa, Azja, niczym nie odbiegają od standardów, po prostu w jednych krajach jest to bardziej widoczne w innych mniej a wszystko zależy od "armii" i szpiegów, którzy sprawują faktyczną kontrolę nad powierzonym im zadaniem. Każdy kraj ma w swojej historii "wielkich ludzi", którzy ciągą na dno państwa i narody. Ktoś takim ciemnym typom toruje drogę do polityki, biznesu, nauki, by potem kontrolować i manipulować wedle własnych potrzeb. Władza i pieniądze, to napędza cały mechanizm obecnej cywilizacji. Aż strach pomyśleć przez co będziemy musieli przejść gdy zabraknie kasy w "mackawych pralniach" lub gdy rządzenie znudzi się "wielkim" tego świata.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika 777

Przed wyborami w których

Przed wyborami w których "wygrał" Tusk zamordowano Leppera by nie zagroził PSLowi i PO ! To oczywiste, po czym zablokowano w beszczelny sposób Korwina ! Gdy wyeliminowali Samoobronę, Korwina i wyrżnieto watachę w Smoleńsku nie było z kim przegrać, jak to oficjalnie głosili w TVN posłowie PO ! To jest działanie tajnych służb, które likwidowaly Polaków ! W miejsce Polaków zainstalowano proniemieckich polityków, ktorzy należą do lóż wolnomularskich !

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To, że Lepper został

To, że Lepper został zamordowany nie budzi wątpliwości. Tylkoprzez kogo? Jestem pewien, że przez służby... Wydział Od Mokrej Roboty...

Kto jednak stoi za tym, dla kogo wiedza Leppera była niebezpieczna? I jakie niebezpieczeństwo grozi Piskorskiemu?

Sądzę, że za tym stoi Komorowski i jego świta z b. WSI!!

Portret użytkownika Nicco

Chanuka w Senacie (zdjęcia)

Chanuka w Senacie (zdjęcia)

Fot. Paweł Kula/Kancelaria SenatuPrawie sto osób wzięło dziś (28 grudnia 2016) udział w zapaleniu świecy chanukowej w siedzibie parlamentu. Wśród nich ambasador Izraela Anna Azari, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Małgorzata Kidawa-Błońska, posłowie Michał Szczerba i Cezary Grabarczyk. Organizatorem uroczystości był Chabad.

" src="/sites/all/modules/wysiwyg/plugins/break/images/spacer.gif" title="<--break-->">

Zgromadzonych gości powitał marszałek Terlecki, którzy przypomniał, że święto Chanuka to symbol zwycięstwa dobra nad złem. Przeczytano też życzenia od premier Beaty Szydło.

Fot. Paweł Kula/Kancelaria SenatuRabin Szalom Stambler mówił o samej Chanuce, podkreślając, że piąta świeczka jest szczególna, bo jej zapalanie nigdy nie przypada w Szabat.

Uroczystość po raz pierwszy odbyła się w siedzibie Senatu. W jej trakcie wystąpił skrzypek Daniel Ahaviel, który jutro zagra podczas koncertu chanukowego w muzeum Polin.

Po oficjalnej części wszyscy goście mogli spróbować tradycyjnych chanukowych potraw: pączków i placków ziemniaczanych.

Źródło: http://jewish.pl/pl/2016/12/28/chanuka-w-senacie-zdjecia/

 

To już nie pierwsze takie palenie świec przez reprezentujących nasz kraj polityków.
Andrzej Duda zapalający Chanukę w Pałacu Prezydenckimhttps://youtu.be/Qx0pQ9ZHVEc
Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że tradycję zapalania światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński. Pierwsza taka ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim 18 grudnia 2006 roku. Dziękując za obecność wszystkim zgormadzonym, w szczególności podziękował ambasadorowi Szewachowi Weissowi, który – jak podkreślił – jest symbolem Rzeczpospolitej przyjaciół.

Źródło: http://www.fronda.pl/a/prezydent-andrzej-duda-zapalil-swiece-chanukowe-w-palacu-prezydenckim,61940.html

I jeszcze wcześniej:

Bronisław Komorowski i przewodniczący gminy żydowskiej Michael Schudrich (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja

A zaczęło się od tego Kaczora


 

Spytałbym się co o tym sądzicie, że polskie władze, które powinny reprezentować nasz kraj, reprezentują w rzeczywistości interesy żydów, ale dla nikogo z nas na tej stronie nie jest to nowość. Jest to o tyle śmieszne, że przecież PiS działa pod przekrywką partii pro-katolickiej, choć w rzeczywistości są partią reprezentującą żydowskie wartości. To jeszcze Polska, czy już Judeopolonia?

Strony

Skomentuj