Stany Zjednoczone wprowadzają szybkie testy diagnostyczne na obecność koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała zgodę na wprowadzenie nowego testu diagnostycznego dla COVID-19, który może dać wynik w zaledwie 45 minut. Cepheid, kalifornijska firma, która opracowała test, ma nadzieję, że do końca tego miesiąca rozpocznie próby w szpitalach i gabinetach lekarskich.

Aby pomóc uporać się z niedoborami, FDA wyjątkowo zezwoliła na wprowadzenie nowych testów. Awaryjny protokół pozwala na stosowanie niezatwierdzonych produktów medycznych w nagłych przypadkach.

„Test, który zatwierdzamy, będzie w stanie dostarczyć wyniki w ciągu kilku godzin. a nie dni takich jak obecne test. Cepheid planuje wprowadzić produkt do 30 marca, co jest niezwykle bliskim terminem.” – powiedział Alex Azar, Sekretarz Zdrowia USA.

Jednak Cefeid podkreślił, że test powinien być stosowany w nagłych przypadkach w szpitalach tylko dla tych, którzy go najbardziej potrzebują. Na razie jego głównym zadaniem jest po prostu odciążenie placówek opieki zdrowotnej.

Stany Zjednoczone posiadają obecnie trzecią największą liczbę potwierdzonych przypadków COVID-19 na świecie, po Włoszech i Chinach. Sam stan Nowy Jork ma co najmniej 15 tys. potwierdzonych przypadków na dzień 23 marca. To więcej niż cała Korea Południowa i Wielka Brytania łącznie.

Wielu skrytykowało reakcję rządu USA na trwający kryzys, zwłaszcza z powodu powolnego i chaotycznego wdrażania testów na koronawirua, ze względu na niedobory dostaw, biurokrację i politykę. Chociaż ostatnio wzmożono wysiłki, wiele szpitali i lekarzy nadal ma problemy z uzyskaniem testów.

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika baca

umieralność na koronowirusa

umieralność na koronowirusa wynosi 5%

tam gdzie go intensywnie "leczą"

bo tam gdzie nic nie robią poniżej 1 procenta

oto jak się robi "pandemię"

no ale któż by się po współczesnej medycynie czegoś takiego spodziewał? hmm...

oj juz wiem... ci którzy wiedzą że tak zwane "błędy lekarskie" to druga na świecie po raku przyczyna zgonów...

reszta niech siedzi w domach i spokojnie czeka na szczepionkę od bila gatesa - będzie dobra i jak windows co dwa tygodnie uaktualniana żeby na bieżaco wszystkie mutacje gasić...

 

Strony

Skomentuj