Stany Zjednoczone wprowadzają szybkie testy diagnostyczne na obecność koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała zgodę na wprowadzenie nowego testu diagnostycznego dla COVID-19, który może dać wynik w zaledwie 45 minut. Cepheid, kalifornijska firma, która opracowała test, ma nadzieję, że do końca tego miesiąca rozpocznie próby w szpitalach i gabinetach lekarskich.

Aby pomóc uporać się z niedoborami, FDA wyjątkowo zezwoliła na wprowadzenie nowych testów. Awaryjny protokół pozwala na stosowanie niezatwierdzonych produktów medycznych w nagłych przypadkach.

„Test, który zatwierdzamy, będzie w stanie dostarczyć wyniki w ciągu kilku godzin. a nie dni takich jak obecne test. Cepheid planuje wprowadzić produkt do 30 marca, co jest niezwykle bliskim terminem.” – powiedział Alex Azar, Sekretarz Zdrowia USA.

Jednak Cefeid podkreślił, że test powinien być stosowany w nagłych przypadkach w szpitalach tylko dla tych, którzy go najbardziej potrzebują. Na razie jego głównym zadaniem jest po prostu odciążenie placówek opieki zdrowotnej.

Stany Zjednoczone posiadają obecnie trzecią największą liczbę potwierdzonych przypadków COVID-19 na świecie, po Włoszech i Chinach. Sam stan Nowy Jork ma co najmniej 15 tys. potwierdzonych przypadków na dzień 23 marca. To więcej niż cała Korea Południowa i Wielka Brytania łącznie.

Wielu skrytykowało reakcję rządu USA na trwający kryzys, zwłaszcza z powodu powolnego i chaotycznego wdrażania testów na koronawirua, ze względu na niedobory dostaw, biurokrację i politykę. Chociaż ostatnio wzmożono wysiłki, wiele szpitali i lekarzy nadal ma problemy z uzyskaniem testów.

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika baca

umieralność na koronowirusa

umieralność na koronowirusa wynosi 5%

tam gdzie go intensywnie "leczą"

bo tam gdzie nic nie robią poniżej 1 procenta

oto jak się robi "pandemię"

no ale któż by się po współczesnej medycynie czegoś takiego spodziewał? hmm...

oj juz wiem... ci którzy wiedzą że tak zwane "błędy lekarskie" to druga na świecie po raku przyczyna zgonów...

reszta niech siedzi w domach i spokojnie czeka na szczepionkę od bila gatesa - będzie dobra i jak windows co dwa tygodnie uaktualniana żeby na bieżaco wszystkie mutacje gasić...

 

Portret użytkownika inzynier magister

depopulacyjna broń

depopulacyjna broń filantropów !!! 

Szokujące informacje z Belgii. Dyrektywa tamtejszego Towarzystwa Gerontologii i Geriatrii przewiduje, że "najsłabsi rezydenci belgijskich domów opieki, którzy zakażą się koronawirusem, nie będą hospitalizowani".

O dyrektywie piszą dziś dzienniki "De Tijd" i "De Morgen".

Dyspozycja dotyczy osób osłabionych, co do których nie będzie wątpliwości, że choroba wywoływana przez koronawirusa, Covid-19, będzie dla nich śmiertelna. Działanie to ma odciążyć szpitale, które na razie czekają na nadejście dużej fali chorych wymagających intensywnej opieki medycznej.

Naukowcy: koronawirus ma powodować IMPOTENCJĘ! SERWIS INFORMACYJNY 2020.03.23

https://www.youtube.com/watch?v=kgYeVhBxtyU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika nauta

Nie dla idiotów!

Nie dla idiotów!
Pierwszy wykres (tygodniowy) to ogólna śmiertelność w całej UE, z podziałem na grupy wiekowe, w okresie od marca 2016 r. do marca 2020. Jak widać, śmiertelność wszelaka spada od czterech lat, ale ostatnie tygodnie, kiedy to "ludzie padają na ulicach jak muchy", to gwałtowny spadek liczby zgonów w całej UE. Nie ma "zmiłuj się". Spada nawet liczba zgonów u osób starszych - powyżej 65 r. życia.

https://www.euromomo.eu/outputs/images/Pooled-number.png

Drugi wykres, także tygodniowy to śmiertelność w poszczególnych krajach. Niestety, nie znajdziemy takiego, w którym śmiertelność by rosła. Nawet Włochy notują spadki, choć nieco słabsze niż w innych krajach. To akurat nie jest dziwne, skoro służba zdrowia została sparaliżowana.

https://www.euromomo.eu/outputs/images/Multicountry-zscore-Total.png

Ponieważ nie ja jeden zauważyłem tą "dziwną anomalię", euroMOMO tak tłumaczy się z sytuacji.

...chociaż obecnie nie obserwuje się zwiększonej śmiertelności w danych EuroMOMO, nie oznacza to, że zwiększona śmiertelność nie występuje na niektórych obszarach lub w niektórych grupach wiekowych, w tym śmiertelności związanej z COVID-19.

To tylko konkluzja z dłuższego lania wody, które każdy może sobie sam przeczytać na stronie euroMOMO.
https://www.euromomo.eu/

Portret użytkownika nauta

Kiedyś myślałem, że Maciak to

Kiedyś myślałem, że Maciak to zwykły debil, ale od pewnego czasu wygląda na rasowego śpiocha. Nie dość, że głupek, który co chwilę doznaje "oświecenia" i zmienia zdanie na bardziej popularne (w tej jego niszy), cierpi na jakąś manię prześladowczą, co widać gdy się go zobaczy na żywo, to jeszcze łże jak pies i używa cichych banów, więc nie ma u niego żadnej polemiki a zbanowani nie mają pojęcia, że tak ich załatwił.

Strony

Skomentuj