Stany Zjednoczone w tarapatach - pojawił się nowy "Edward Snowden" i wyciekły ściśle tajne dokumenty

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Do najbardziej znanych osób, które zdołały wykraść tajne dokumenty i zdemaskować nielegalne działania Stanów Zjednoczonych, można zaliczyć byłego amerykańskiego żołnierza Bradleya Manninga (znanego od kilku miesięcy jako Chelsea Manning), oraz byłego agenta NSA Edwarda Snowdena, który obecnie ukrywa się w Rosji. Okazuje się jednak, że istnieje kolejny demaskator i doszło właśnie do wycieku ściśle tajnych dokumentów.

 

Edward Snowden przyczynił się do wydobycia na światło dzienne tajnych działań Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że Stany Zjednoczone podsłuchują i szpiegują dosłownie wszystko i wszystkich bez żadnych wyjątków, zarówno swoich wrogów jak i sojuszników a nasza prywatność jest zagrożona. Jedyne co po niej tak naprawdę pozostało, to poczucie pewnego bezpieczeństwa, które otrzymaliśmy ale w zamian za utratę prywatności.

 

Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się ciąg dalszy skandalu ze Stanami Zjednoczonymi w roli głównej, ponieważ jak potwierdzono to już na antenie telewizji CNN we wtorek, niespodziewanie pojawił się nowy demaskator i doprowadził już do wycieku nowych, ściśle tajnych dokumentów, które dotyczą bezpieczeństwa narodowego USA.

 

Artykuł jaki pojawił się na stronie The Intercept dotyczy amerykańskiej bazy danych, w której znajdują się osoby i grupy znane lub podejrzane o terroryzm. Lista znacznie się rozrosła, odkąd prezydentem po raz pierwszy został Barack Obama. Opublikowany tajny dokument został przygotowany przez Narodowe Centrum Antyterrorystyczne w sierpniu 2013 roku.

 

Jak wynika ze ściśle tajnych dokumentów, znaczna część osób znajdujących się w bazie danych rządu USA, podejrzanych o terroryzm, nie przynależy i nie jest powiązana z żadną grupą terrorystyczną. Na całej liście znajduje się aż 680 tysięcy ludzi, z czego ponad 40%, a dokładniej 280 tysięcy osób, podejrzewa się o terroryzm choć nie przynależą do żadnej grupy.

Źródło: https://firstlook.org/theintercept

 

Jak widać, statystyki mówią same za siebie. 280 tysięcy osób to zdecydowanie największa grupa, sklasyfikowana jako "podejrzani o terroryzm". Następnie mamy grupę osób przynależących do innych rozpoznanych już grup terrorystycznych (ponad 92 tysiące ludzi), osób należących do Al-Kaidy w Iraku (ponad 73 tysiące), Taliban (prawie 63 tysiące, Al-Kaida (ponad 50 tysięcy), palestyńska organizacja Hamas i libański Hezbollah (razem ponad 43 tysiące) i pozostałe osoby, które przynależą np. do Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim, organizacji Asa'ib Ahl Al-Haq i FARC.

 

Co więcej, za kadencji Baracka Obamy liczba osób podejrzanych o terroryzm wzrosła aż kilkunastokrotnie w porównaniu do czasów, kiedy to prezydentem był George W. Bush. To właśnie on zapoczątkował tzw. wojnę z terroryzmem a za jego czasów, liczba osób podejrzanych o terroryzm wynosiła 47 tysięcy osób.

 

Ponadto, The Intercept wskazuje, że druga w kolejności największa koncentracja osób oznaczonych jako terroryści lub podejrzani o terroryzm jest w mieście Dearborn w stanie Michigan. Żyje tam 96 tysięcy osób i znajduje się tam największy w całym kraju odsetek Amerykanów, którzy mają arabskie pochodzenie.

 

Władze Stanów Zjednoczonych umieszczają nowe nazwiska lub dane na temat konkretnych osób do swojej listy w tempie aż 900 informacji dziennie. Stwierdzono również, że CIA wykorzystuje nieznany dotychczas tajny program "Hydra", który pozwala na potajemne uzyskanie dostępu do innych, podobnych baz danych, prowadzonych przez inne kraje.

 

Dokumenty, które wyszły na światło dzienne, były opieczętowane nie tylko jako tajne ale również jako NOFORN. Skrót ten oznacza, że nie wolno dzielić się tymi informacjami z innymi państwami. Trudno powiedzieć czego się można spodziewać po nowym skandalu. Z pewnością Stany Zjednoczone będą tłumaczyć że "nic się nie stało" bo robią to dla bezpieczeństwa narodowego a nowy "Snowden" będzie ścigany, chyba że również ucieknie do Rosji.

 

 

Źródło: The Intercept

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

A ~8 mln obywateli

A ~8 mln obywateli największego, uzbrojonego w prawie 1000 bomb "A" bliskowchodniego terrorysty państwowego-Srulsraela też jest na US'raelskiej czarnej liście - czy "wicie rozumicie" po znajomości ich tam nie umieszczono?

Portret użytkownika Nowa

Skoro rzad USA ma liste osob

Skoro rzad USA ma liste osob ktore wspolpracuja z organizacjami terorystycznymi to zastanawiam sie na co czeka, tacy ludzie powinni natychmiast byc aresztowani i deportowani z kraju po uprzednim odebraniu paszportu. Czyzby rzad USA potrzebowal terorystow by zastraszac amerykanow i odbierac im prawa obywatelskie pod pozorem walki z teroryzmem?

Portret użytkownika dd

Moja teoria na temat takiej

Moja teoria na temat takiej inwigilacji:
- z jednej strony pewni ludzie mogą czuć się bezpiecznie bo jakieś tam NSA stara się wyprzedzać o krok planujących rózne posunięcia przeciw określonym społecznościom
- z drugiej strony są te osoby, które chcą własnej prywatności i nie godzą się na czytanie ich maili czy zaglądanie do łóżka
- ale jest jeszcze jedna kwestia - kogo uznają za terrorystę i inwigilują? kto decyduje o tym, że ta albo ta osoba jest be? czy osoby klasyfikujące, śledzące i w inny sposób ingerujące w naszą prywatność są czyste jak łza? czy wśród tych organizacji oficjalnych państwowych są tylko szpiedzy idealni, nie chcący skrzywdzić nikogo i dbający tylko o dobro drugiej osoby? śmiem wątpić...

Portret użytkownika N1KT

Prawdziwi terroryści nie

Prawdziwi terroryści nie istnieją bo gdyby istnieli to nie ocalał by żaden rząd i żadna instytucja zwłaszcza jakies obesrane NSA - Terroryzm to tylko przykrywka wpajana telewizornią przez xx lat do wykonywania innych brudów rządów i ustawiania sobie ludzi pod swoje dyktando...

Portret użytkownika anonim

Żeby było jeszcze ciekawiej w

Żeby było jeszcze ciekawiej w marcu tego roku w kinach leciał film "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", w którym to organizacja Hydra używa tzw. algorytmu Zoli, który pozwala na podstawie różnych danych typu oceny w szkole, poglądy religijne i polityczne itd. określić kto będzie zagrażał ich systemowi czyli kto będzie takim terrorystą i chce pozbyć się ich wszystkich na raz. Oczywiście to wszystko było ściśle tajne.

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika 777

to właśnie są działania grupy

to właśnie są działania grupy homoseksualistów na wysokich stanowiskach ! oni widzą wszędzie teroryzm i wszystkich chcą wrzucić do worka przeciwników systemu a wiadomo że homoseksualiści to ludzie chorzy i trzeba ich leczyć !
do tego pedofile i inne zboki chcą zniszczyć Rosję która się przeciwstawiła ich problemom psychicznym jak adopcja małych dzieci i niszczenie ich psychiki przez zboczeńców !!!!

Portret użytkownika adj

To, że USA szpieguje

To, że USA szpieguje wszystkich i wszystko, podobnie jak google, apple, microsoft itp to wszyscy wiedzą, a jak ten temat wygląda np w Rosji? Nie śledzę 'niezależnych' serwisów i zastanawia mnie, czy przypadkiem informacje na ZnZ nie są stronnicze Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To oczywiste, że Rosjanie

To oczywiste, że Rosjanie muszą również stosować taką taktykę... Byliby głupcami, gdyby tego również nie robili... Bezspornym jest jednak fakt, że tego typu wojnę wypowiedział Zachód... Rosja i inne osaczone przez syjonistyczne ścierwo kraje muszą się bronić w ten sam sposób...

Strony

Skomentuj