Stany Zjednoczone użyją balonów stratosferycznych do monitorowania obywateli

Kategorie: 

Źródło: NASA, Wikimedia Commons

USA planuje używać balonów stratosferycznych do monitorowania obywateli. Wojsko przeprowadza obecnie testy w sześciu stanach środkowego zachodu, używając eksperymentalnych balonów do śledzenia pojazdów oraz ludzi.

W Południowej Dakocie wystrzelono 25 bezzałogowych balonów zasilanych energią słoneczną, które mają pokonać 400 kilometrów przez obszar obejmujący części Minnesoty, Iowa, Wisconsin, Missouri, oraz Illinois. Balony są wyposażone w zaawansowany system przechwytywania obrazu – Gorgon Stare, który obejmuje dziewięć kamer do jednoczesnego rejestrowania zdjęć panoramicznych.

 

Balony będą podróżować w stratosferze na wysokości do 20 tys. metrów i zgodnie z dokumentacją złożoną w imieniu Sierra Nevada Corporation – „mają zapewnić stały system nadzoru w celu zlokalizowania i powstrzymania handlu narkotykami i zagrożeń dla bezpieczeństwa wewnętrznego”. Balony są wyposażone w zaawansowane technologicznie radary zaprojektowane do jednoczesnego śledzenia wielu pojedynczych pojazdów w dzień i w nocy, niezależnie od pogody.

Testy balonów zostały zlecone przez Południowe Dowództwo USA (Southcom), odpowiedzialne za operacje wywiadowcze i współpracę w zakresie bezpieczeństwa w Ameryce Środkowej i Południowej. Southcom to wspólny wysiłek armii amerykańskiej, marynarki wojennej, sił powietrznych i innych, a jedną z kluczowych ról jest identyfikacja i przechwytywanie przesyłek narkotyków kierowanych do Stanów Zjednoczonych.

 

Przez wiele lat firma lotnicza i zbrojeniowa Sierra Nevada dostarczała Southcomowi lekkie samoloty, które przelatywały nad Meksykiem, Kolumbią, Panamą i Morzem Karaibskim. Samoloty te były jednak drogie w utrzymaniu. Nowe balony są tańszą i bezzałogową alternatywą, która może podążać za wieloma samochodami i łodziami przez dłuższy czas.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

I tym sposobem jesteśmy w XIX

I tym sposobem jesteśmy w XIX w. , jeszcze w latach 90 XX w. pokazywano chwytliwe bajeczki o obserwacji ludzi z satelity , wykrywaniu ognisk pożarów w lasach a nawet pokazywano obraz satelitarny monety leżącej na chodniku .Wiara w amerykańskie studia filmowe jest tak wielka że trudno jest teraz powiedzieć że nie mamy NIC .

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Trumpowi zależy przede

Trumpowi zależy przede wszystkim na ingerowaniu w życie obywateli, a przede wszystkim na śledzeniu  ruchów i zachowań "wrogów ludu" i "osób odstających od normy). A wszystko po to, by ich osawić i postawić im nawet najbardziej absurdalne zarzuty. I jak zwykle "amerykański sen" zmienia się w "amerykański koszmar". Tym razem dla samych Amerykanów

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika normalny as

Takie proste pytanie?

Takie proste pytanie?
A u nas tak przypadkiem nie bylo... cos mi sie przypomina, ze sledzili 'Swetru' i takie tam inne... np.a jak tam sprawy przed prokuratorem najwazniejszych osob w panstwie?
Czemu sluza loty Marszalka Lotnego? Czemu sluzy nagonka na wszytsko, co nie jest po mysli jasnie nam panujacych.
Gdzie ta sluzba.
Frazesy Grocik - miedzy papier... toaletowy.. Kolega mi tak mowil Wink

Portret użytkownika euklides

Powiem ci coś grocik... Każde

Powiem ci coś grocik... Każde państwo śledzi i monitoruje własnych niewolnik... sorry "obywateli". Każde jest mniej lub bardziej udolnie maskowaną dyktaturą. A ty powiadasz, że państwo ma służyć wyzyskiwanym? Buahahahaha.

Portret użytkownika Gayka

"jedną z kluczowych ról jest

"jedną z kluczowych ról jest identyfikacja i przechwytywanie przesyłek narkotyków kierowanych do Stanów Zjednoczonych" - jaaaasne. Człowiek byłby może tak głupi i uwierzył, gdyby nie fakt, że to rząd USA czerpie największe korzyści z handlu narkotykami. Dzięki temu mają pieniążki na swoje tajne projekty. 

Ciekawe, ilu głąbów kupi to tłumaczenie...

Skomentuj