Stany Zjednoczone są nękane przez dziesiątki tornad

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W stanie Oklahoma, w USA, w sobotę przeszły potężne tornada. Zniszczone lub uszkodzone zostało kilkadziesiąt domów i budynków gospodarczych, ponad 30 rodzin zostało bez dachu nad głową.

 

Żywioł spowodował liczne przerwy w zasilaniu dotykające kilkunastu tysięcy domostw. Odwołano również dziesiątki lotów z lokalnych lotnisk. W sumie wystąpiło aż 28 tornad. Prognozy pogody dla stanów dotkniętych tymi nie są sprzyjające i synoptycy zapowiadają możliwe ulewne deszcze z burzami i gradem. Możliwe, że sprowadzi to kolejne tornada a na dodatek może dojść do nagłej powodzi.

 

Stan Oklahoma już od początku miesiąca zmaga się z z ekstremalną pogodą. Na skutek silnych burz jakie dotknęły ten region na początku maja, kilkadziesiąt osób zostało rannych, a jedna kobieta utonęła. W 12 hrabstwach wchodzących w skład Oklahomy wprowadzono stan wyjątkowy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lepszy_troll_niz_agent

Na tym portalu prl-owska

Na tym portalu prl-owska cenzura. Polowa komentarzy zniknela, z czego wiekszosc byla wysmiewajaca prorosyjskosc agentow na tym forum. Nie jestescie wcale lepsi od TVN-u adminie. No ale jakze by mialo byc inaczej na rosyjskim portalu polskojezycznym? Jak tego nie puscisz to nie masz jaj..

Portret użytkownika achiles

Amerykanie przeznaczają

Amerykanie przeznaczają dodatkowo 15 milionów dolarów na prostowanie prawdy, aby zapanowała jedyna prawda objawiona, a to kawałek słowniczka amerykańskiej propagandy do zrozumienia treści w niej zawartych:
Demokratycznie wybrane władze- junta wyłoniona w puczu, która otrzymała namaszczenie światowego hegemona
słowniczek amerykańskiej propagandy :
Wolontariusz – dobrze wyszkolony żołnierz służb specjalnych lub najemnik do realizacji celów amerykańskiej polityki imperialnej,
Pomoc humanitarna – pełzająca inwazja z użyciem broni śmiercionośnej,
Organizacje broniące praw człowieka – organizacje opłacane przez amerykańskie służby i światową finansjerę, agenci do destabilizacji państw na celowniku amerykańskiego hegemona.
Demokracja– system służący do okładania i biczowania przeciwników politycznych, w którym można wszystko; zabijać dziennikarzy i opozycję, wysyłać wojsko na cywilów, torturować nie zezwalać na demokratyczne prawa obywateli np. zakaz referendum, zakaz języka mniejszości i inne demokratyczne prawa, dotyczy to jednak tylko hegemona i jego sojuszników inni muszą rygorystycznie takie prawa stosować, pod karą akcji humanitarnej. 
Akcja humanitarna – bombardowanie przeciwnika,
Terrorysta– każdy przeciwnik i opozycjonista, powstaniec broniący swoich praw, swojej ziemi, wobec, którego nie stosuje się żadnego prawa, 
Akcja antyterrorystyczna – inwazja zbrojna na suwerenne państwa, nawet na ludność cywilną nie słuchającą się i nie zastosowującą się do nakazów światowego hegemona, 
Dyktator (czasami krwawy)– głowa państwa broniąca suwerenności i interesów danego państwa i jego obywateli z pominięciem interesów amerykańskiej finansjery, 
Demokratycznie wybrane władze- junta wyłoniona w puczu, która otrzymała namaszczenie światowego hegemona,.
Każdego roku amerykański historyk William Blum publikuje "updated summary of the record of US foreign policy" (podsumowanie amerykańskiej polityki zagranicznej ), z której się dowiemy, że od 1945 USA próbowała obalić więcej niż 50 rządów !, w dużej części demokratycznie wybranych ; poważnie ingerowała w wybory w ponad 30 krajach i bombardowała ludność cywilną w podobnej liczbie krajów; używała broni chemicznej i biologicznej oraz ma na koncie kilkanaście zamachów na liderów różnych państw. Armia USA stacjonuje obecnie w 116 krajach świata . W dużej mierze są one NIEUSUWALNE w myśl porozumień z tymi państwami bądź też pomimo woli tych państw ! Czego jesteśmy świadkami w Polsce ? No właśnie - wyłączmy telewizor , internet i zadajmy sobie pytanie odnośnie tego, kto zyskałby gdyby Rosja nie wstawiła sie za swoimi interesami i obywatelami . Ale nawet pomimo tego amerykanie i tak już robią interesy , wystarczy wymienić tutaj syna Joe Bidena , który już jest jednym z szefów w potężnej firmie Bursima Holdings - największym producentem gazu na Ukrainie . A Aleksander Kwaśniewski, dlaczego tak bronił aferzystki Juliji Tymoszenko? Bo jest udziałowcem, wraz z synem amerykańskiego wiceprezydenta

Portret użytkownika achiles

A dlaczego, nikt z Autorów,

A dlaczego, nikt z Autorów, jeszcze, nie napisał nic o RZEZI SZATAŃSKIEJ, jaka się odbyła, między GANGAMI MOTOCYKLOWYMI? Przecież taka była nagonka, na NOCNE WILKI, które nigdy jeszcze u siebie nikogo, nie zabili. 

Portret użytkownika Zenek ;)

Skoro CO2 jest bee i co za

Skoro CO2 jest bee i co za tym idzie także elektrownie węglowe to bozia dała im mnóstwo wiatru by sobie go nałapali w skrzyneczki i pudełeczka i by sobie z niego prąd produkowali..... aż wywieje im głupków bełkoczących coś o globalnym ociepleniu.

Portret użytkownika achiles

I DOBRZE TEMU SZATAŃSKIEMU

I DOBRZE TEMU SZATAŃSKIEMU POMIOTOWI I NIKOGO, TAM, MI NIE ŻAL, SKORO TO TAK JEST DEBILNY NARÓD, KTÓRY BEZ MRUGNIĘCIA OKIEM POZWALA, NA MILIONÓW MORDOWANIE W ICH WYDANIU. i ŚWIADOM JESTEM CAŁKOWICIE SWEGO OBECNEGO WYZNANIA!!!

Portret użytkownika achiles

Więc gdzie widzisz Mediumko

Więc gdzie widzisz Mediumko protesty u nich, takie jak było widać, przed wojną z IRAKIEM w 2002 ROKU? Nie ma, a to co obecnie robią SZATANY NA ŚWIECIE, to co najmniej 4 razy tyle, co było wówczas tylko i aż IRAK, czyli SYRIA, IRAK, LIBIA, JEMEN, UKRAINA a i MACEDONIĘ JUŻ PODPALAĆ ZACZYNAJĄ.  

Skomentuj