Stany Zjednoczone rozpoczęły walkę z samochodami spalinowymi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Obecne plany administracji Bidena zakładają, że do 2030 roku połowa nowych samochodów osobowych sprzedawanych w USA będzie napędzana wyłącznie energią elektryczną. Według niektórych doniesień nowa wersja wymagań wyznaczy bardziej agresywny cel zwiększenia tego udziału do 67% do 2032 roku.

 

 

Pisze o tym The New York Times w weekend, powołując się na własne poinformowane źródła. Jeśli w ubiegłym roku tylko 5,8% pojazdów sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych stanowiły pojazdy elektryczne, to w ciągu najbliższych dziewięciu lat będą musiały zwiększyć swój udział w pierwotnym rynku samochodowym tego kraju ponad jedenaście razy. To bardzo ambitne wyzwanie, które będzie wymagało mobilizacji wysiłków zarówno uczestników rynku, jak i państwa.

 

W Europie, przypominamy, proponuje się wprowadzenie zakazu sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi do 2035 roku, więc Stany Zjednoczone po prostu starają się dotrzymać kroku liderom „dekarbonizacji” transportu. Zakłada się, że kierownictwo amerykańskiej agencji ochrony środowiska EPA nakreśli nowe cele w tej dziedzinie podczas przemówienia w najbliższą środę. W rzeczywistości nawet cele na rok 2030 staną się bardziej ambitne, do tego czasu od 54 do 60 procent nowych samochodów osobowych sprzedawanych w USA będzie musiało polegać na trakcji elektrycznej. Do 2032 r. liczba ta ma wzrosnąć do 64 lub 67%.

 

Proponowane wymagania będą musiały przejść przez fazę rokowań publicznych, a dopiero potem zostać zatwierdzone przez ustawodawców. Biorąc pod uwagę względną bliskość kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2024 r., taka ustawa może nie zostać zatwierdzona w odpowiednim czasie. W rzeczywistości w projekcie nowych wymagań warunki są ustalane nie na podstawie ilościowego udziału pojazdów elektrycznych w strukturze sprzedaży nowych samochodów, ale na podstawie poziomu całkowitej emisji dwutlenku węgla.

 

Wartość docelowa będzie na tyle rygorystyczna, że do 2032 roku uczestnicy rynku będą musieli zwiększyć udział pojazdów elektrycznych do około 67% w strukturze sprzedaży. Teoretycznie nowa wersja wymagań zsynchronizuje prawa federalne USA z inicjatywą stanu Kalifornia, który dąży do wprowadzenia zakazu sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi po 2035 roku.

 

Na tej ścieżce władze USA będą musiały rozwiązać wiele problemów infrastrukturalnych, od rozbudowy sieci stacji ładowania po przekształcenie rynku pracy, gdzie do wyprodukowania potrzebnej krajowi liczby pojazdów elektrycznych potrzeba będzie o połowę mniej pracowników tak, jak jest teraz. Producenci samochodów będą również musieli poważnie zrestrukturyzować swoją działalność i łańcuchy dostaw, lokalizując produkcję wymaganej liczby akumulatorów trakcyjnych we współpracy z partnerami.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Silniki na powietrze to

Silniki na powietrze to zaszuflatkowana technologią , nikt  z rządzących nie pozwoli ,  ze szaraczek napompuje sobie bak powietrzem i nie płacił żadnych podatków , tak samo jest z prawdziwymi samochodami elektrykami , których ładować nie trzeba , to technologia Tesli ,zaszuflatkowana  w sejfach USA , nafciarze nigdy nie pozwoilą aby ktoś jeżdził za darmo :

https://www.youtube.com/watch?v=YCo8-zwfZ10

1 Tymoteusza 6: 10  Albowiem korzeniem+ wszelkich szkodliwych rzeczy+ jest umiłowanie+ pieniędzy, a zabiegając o to umiłowanie, niektórzy dali się odwieść od wiary na manowce i sami się poprzebijali wieloma boleściami.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Psalm 145: 16  Otwierasz swą rękę+i zaspokajasz pragnienie wszystkiego, co żyje.+

Jana 8: 32  i poznacie prawdę,+ a prawda was wyzwoli”.+

 

Portret użytkownika ba19

Do Medium

Do Medium

Dzieje Apostolskie 3:  Piotr jednak powiedział: „Złota ani srebra nie posiadam, ale co mam, to ci daję:+ W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka,+ chodź!”+  a podskoczywszy,+ wstał i zaczął chodzić, i wszedł z nimi do świątyni,+ chodząc i skacząc, i wysławiając Boga.  A wszyscy ludzie+ zobaczyli go, jak chodzi i wysławia Boga.

Dzieje Apostolskie 8: 18  A gdy Szymon ujrzał, że duch jest udzielany dzięki wkładaniu rąk przez apostołów, zaproponował im pieniądze,+ 19  mówiąc: „Dajcie i mnie tę władzę, aby każdy, na kogo włożę ręce, otrzymał ducha świętego”. 20  Piotr zaś rzekł do niego: „Niech twoje srebro zginie wraz z tobą, ponieważ myślałeś, że za pieniądze posiądziesz wspaniałomyślny dar Boży.+ 21  Nie masz ani części, ani udziału w tej sprawie, bo twoje serce nie jest szczere w oczach Boga.+

Mateusza 10:  Leczcie chorych,+ wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie demony.

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.+

 Nie starajcie się o złoto ani srebro, ani miedź do swych trzosów,+ 10  ani o torbę na drogę, ani o dwie szaty spodnie, ani o sandały, ani o laskę; bo godzien jest pracownik swego pokarmu.+

A jak jest np. u Watykańczyków - katolików :

1. Za chrzest się płaci

2.Za msze się płaci ,co łaska na tacy pod nos

3.Za  komunie się płaci

4.Za ślub się płaci

5.Po kolędzie się płaci

6.Za pogrzeb się płaci

Niech ktoś mi napisze za co się nie płaci Watykańczykom - katolikom w ich kościołach ??????

Mateusza 10:" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.+ "

A ile brał Jezus za uleczenia czy cuda których dokonywał ???

Dzieje Apostolskie 10: 37  Wiecie, o czym mówiono po całej Judei — począwszy od Galilei po chrzcie głoszonym przez Jana+38  mianowicie o Jezusie z Nazaretu, jak Bóg go namaścił duchem świętym+ i mocą, a on szedł przez kraj, czyniąc dobro i uzdrawiając wszystkich ciemiężonych przez Diabła;+ albowiem był z nim Bóg.+

Kto naśladuje Jezusa jest prawdziwym chrześcijaninem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika spokoluz

Dotacja to jest forma

Dotacja to jest forma kontroli sprzedającego - dotowany z podatków podatników aby konsument miał taniej , gdyż płaci za to ze swoich podatków - tak sie kontroluje sprzedającego np. pszenicę na mąkę na chleb i kupuującego chleb bo w cenie chleba jet podatek na dotację.

Dotacja to forma zniewolenia , która ma na celu kontrolę a nie wolny rynek.

Uwolnienie cen i wolny rynek bez żadnych dotacji wyreguluje ceny samoistnie i nie pozwoli na manuipulacje czy spekulacje co mamy obecnie , na których zarabiają bogaci aby producent pszenicy był pod kontrolą - kontrakty na zbycie zbóż to dalsza część kontroli.

Ba - Ty wiesz tylko jak zdawać raporty do usrańca z danymi wywiadowczymi więc od ekonomii trzymaj się z daleka bo gówno o niej wiesz.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

W drodze wyjątku - dałaś

W drodze wyjątku , zaznaczam , kometarz mój  - dałaś linki do wiki - czyli masz gówno pojęcie o ekonomii jak Ba - jesteście sobie równi - indoktrynowacze i zniewalcze z was są.

Ba = Medium - ten sam poziom - wiki poziom.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Jestem zwolennikiem silników

Jestem zwolennikiem silników na sprężone powietrze - to może się tylko sprawdzić przy komunikacji zorganizowanej - miejskiej i podmiejskiej. Przy przystankach stacja ładowania powietrza pod ciśnieniem podczas postoju. Silniki są małoawaryjne ze względu na niską temperaturę parcy a interwały olejowe przy silnikach wonoobrotowych to nawet 200 tys. km. W transporcie autostradowym z magazynu do magazynu też się to sprawdzi.

Idzie ocieplenie globalne więc największy wróg tego rozwiązania czyli mróz powowli odchodzi ale na to też są sposoby ale ...... lobby paliw kopalnych trzyma to głęboko pod butem.

Sprawdżcie sobie sami te silniki i zasadę działania .

Wodorówki tankują się długo , o wiele dłuużej niż ładowanie baterii ale - elektryk i wodorowiec to zagrożenie - elektryk pożar a wodorowiec spektakularny wybuch oraz technologia droga i obciążająca środowisko.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ​euklides

Jest znacznie lepsze

Jest znacznie lepsze rozwiązanie, mianowici silniki na alkohol etylowy. Etanol spala się czyściutko, nie emitując żadnych spalin, produkcja przy dzisiejszych cenach benzyny/ropy jest bardzo opłacalna. Jedyne czego trzeba to silnika zoptymalizowanego pod kątem spalania etanolu. I tym powinni zająć się ludzie od inżynierii mechanicznej/energetycznej, a nie durnymi elektrykami, które będą miały sens dopiero kiedy ludzkość wymyśli coś lepszego niż bateria chemiczna...

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Jesteś raczej zwolennikiem

Jesteś raczej zwolennikiem nieprzemyślanych pomysłów bez zastanowienia. Napęd na sprężone powietrze w zasadzie niczym się nie różni od napędu w lokomotywie parowej z tą tylko różnicą, że zamiast kotła parowego masz zbiornik ze sprężonym powietrzem, którego zapas (i ciśnienie) musi wystarczyć na przejechanie rozsądnego dystansu. No to weź lokomotywę i napompuj jej do zbiornika powietrze, zamiast wytwarzać parę i zobaczymy jak "daleko" zajedziesz. 
Proste przeliczenie: objętość butli ze sprężonym powietrzem / jego ciśnienie / i jednorazowa dawka wpuszczana do silnika = dystans czyli zasięg. Weź jeszcze poprawkę na spadek ciśnienia w butli wraz z czasem pracy silnika.

Ps. Może jesteś też zwolennikiem samolotów ze śmigłem napędzanym skręconą gumką ? - zasada co to zasiegu jest ta sama.. Wszystko pięknie wygląda na filmikach w "youtube" ale zrozum, że większość z nich tworzą kretyni którzy pokazując byle co chcą zwyczajnie zaistnieć w sieci.. I nawet jeśli coś jedzie to nie wiesz (bo tego nie widać) czym nie ma tam przypadkiem ukrytego klasycznego napędu.

Czy taka "wielka merytoryka" Ci wystarczy, czy znowu zapienisz się że ośmieliłem się sprowadzić twoją fantazję na ziemię ?

Portret użytkownika Wasal

Po jakiego się tak nakręcać,

Po jakiego się tak nakręcać, już dawno Was przygotowali, plebs żyje nowymi aferami i nie widzi co dostaje co rano. PNŚ i inne takie co z Was robi kaszankę i maszynkę do nabijania kabsy przez biedne elity. Danza Wam kredyt 2 procent po z Waszych podarlo elity dostaną dopłatę 12 %, :) 

bierzcie z życia co możecie bo nie długo już nie będzie można, a Wasze dzieci będę.

Strony

Skomentuj