Stany Zjednoczone przygotowują się do przeniesienia swojej ambasady do Jerozolimy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Donald Trump już realizuje jedną ze swoich obietnic wyborczych. Biały Dom poinformował, że prowadzone są już wstępne rozmowy w sprawie przeniesienia swojej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy, nieuznawanej na świecie stolicy Izraela.

 

Wschodnia część Jerozolimy pozostaje pod izraelską okupacją. Za czasów Baracka Obamy, Stany Zjednoczone nie popierały budowy osiedli żydowskich na terenach, które przynajmniej powinny należeć do Palestyńczyków, ale przymykały na to oko. Tymczasem nowy prezydent USA wielokrotnie dał do zrozumienia, że jest gorącym zwolennikiem Izraela.

 

Jeszcze przed jego inauguracją, Izrael zatwierdził budowę kolejnych osiedli we wschodniej Jerozolimie. Przeniesienie ambasady USA do tego miasta będzie oznaczało, że nowy amerykański rząd popiera okupację, uznaje izraelską stolicę i wyraża zgodę na budowę kolejnych żydowskich osad.

 

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych doskonale dogaduje się z Izraelem a przede wszystkim uznaje Iran jako zagrożenie dla całego świata. Nieoficjalnie mówi się, że zwycięstwo Trumpa oznacza koniec marzeń o powstaniu niezależnej Palestyny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Orban zacząl gadać o NWO,

Orban zacząl gadać o NWO, zachwalać..., chyba dostał propozycję nie do odrzucenia, albo zawsze udawał...?

"Europa jest coraz słabsza i niedługo będzie musiała walczyć nawet o status gracza regionalnego – uważa premier Węgier Viktor Orban. Taka wypowiedź szefa rządu w Budapeszcie padła w trakcie międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez węgierski bank centralny.– Europa powinna się pożegnać z iluzją federalizmu i stać się wielobiegunowa – stwierdził Orban. Zdiagnozował on porażkę unijnej polityki zmierzającej do uczynienia z euro tzw. waluty rezerwowej, a także dotychczasowe próby prowadzenia niezależnej od Stanów Zjednoczonych polityki bezpieczeństwa.„Bruksela stała się niewolnicą utopii” Europy ponadnarodowej – ocenił premier wskazując na fikcję pojęcia jednego europejskiego narodu.Drogą do odzyskania konkurencyjności przez Europę w przekonaniu Orbana miałaby stać się wielobiegunowość, zaś jednym z istotnych biegunów – Grupa Wyszehradzka. Klucz do rozwiązania kwestii bezpieczeństwa stanowić miałaby – według węgierskiego premiera – „wspólna armia, spójny system zapobiegania zagrożeniom oraz współpraca Niemiec i Francji”. http://www.pch24.pl/orban-zaskakuje--wspolna-armia-i-system-bezpieczenstwa-sposobem-na-samowystarczalnosc-europy-,48951,i.html#ixzz4WcV1pONP

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj