Stany Zjednoczone przygotowują się do prewencyjnego ataku na Iran

Kategorie: 

Źródło: US Navy

Uderzenie militarne na Iran wydaje się o wiele bardziej prawdopodobne za rządów Donalda Trumpa, niż Baracka Obamy. Jeszcze w zeszłym roku wydawało się, że porażka Hillary Clinton uratuje świat przed kolejną wojną światową. Trump jest absolutnie przeciwny wojny z Rosją i przedstawiał się wszystkim jako człowiek, który chce zrobić Ameryce dobrze, ale to nie oznacza, że jest zażartym pacyfistą.

 

Nowy prezydent USA, jak się okazuje, ma po prostu inne priorytety. Obietnice, związane między innymi z zatrzymaniem islamizacji kraju, pozwoliły mu dojść do władzy i choć ma wielu przeciwników należy przyznać, że osiągnął sukces.

Zatem wojna USA-Rosja wydaje się obecnie mało prawdopodobna, ale na celowniku Trumpa znajduje się między innymi Iran. Prowadzony w tym kraju program nuklearny, choć mocno ograniczony w wyniku zawartej kilka lat temu umowy, oraz program rakiet balistycznych działa na Stany Zjednoczone niczym płachta na byka. Sytuacja jest w pewnym sensie wręcz komiczna - najpierw irański rząd był zmuszany do zaakceptowania warunków Zachodu po czym stwierdzono, że porozumienie jest "fatalne" i należy od niego odejść. Iran jest obecnie traktowany na równi z Koreą Północną. Pod groźbą sankcji, nie wolno mu rozwijać programu nuklearnego, nawet pod nadzorem zachodnich ekspertów, ani testować rakiet balistycznych.

Pod koniec stycznia, Iran w ramach testów odpalił rakietę balistyczną. Stany Zjednoczone nie słuchają żadnych wyjaśnień, choć to dziwne, że jakieś odległe suwerenne państwo musi się tłumaczyć drugiemu ze swoich działań. Zresztą Iran od wielu lat padał ofiarą agresorów (inspirowany przez CIA zamach stanu w 1953, wojna irańsko-iracka w latach 1980-1988 prowadzona rękami USA). Amerykanie mówią, że kraj Bliskiego Wschodu nie ma prawa do opracowywania rakiet balistycznych średniego czy dalekiego zasięgu, nawet do celów obronnych. Nie wolno i tyle.

 

Zasada ta została wielokrotnie złamana. Donald Trump powiadomił dziś, że Iran bawi się ogniem i lepiej żeby uważał. Amerykański rząd sugerował, że najbardziej prawdopodobną reakcją na test rakiety będzie nałożenie kolejnych sankcji. Należy również dodać, że dzisiaj dobiegają końca 3-dniowe manewry w Zatoce Perskiej. Okręty należące do Australii, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych symulowały wojnę z Iranem.

Do czego to wszystko zmierza? W amerykańskim Kongresie pojawiła się jednoznacznie brzmiąca rezolucja: "Autoryzacja Użycia Siły Przeciwko Iranowi". Jej autorem jest Demokrata Alcee L. Hastings - podobnie jak Trump, jest przeciwnikiem umowy nuklearnej. Zwróćmy uwagę, że rezolucja pojawiła się na początku stycznia, czyli jeszcze za rządów Baracka Obamy.

 

Jak widać, przygotowania do wojny idą pełną parą. USA grożą nałożeniem sankcji, w Zatoce Perskiej organizowane są prowokacyjne manewry a w Kongresie pojawiła się już stosowna rezolucja. Sytuacja jest niebezpieczna, ponieważ dokument ten upoważnia prezydenta Stanów Zjednoczonych do prewencyjnego ataku na Iran, który rzekomo pracuje nad bronią jądrową. Póki co ustawa oczekuje na odpowiedni moment, aby ją potem wygrzebać i w pośpiechu zatwierdzić. Wtedy Donald Trump będzie mógł w każdej chwili zarządzić atak na Iran - głównego wroga Izraela.

 

Źródła:

https://www.antiwar.com/blog/2017/01/29/pre-emptive-attack-iran-bill-active-in-us-house/

http://www.middleeasteye.net/news/british-navy-lead-war-games-gulf-tensions-simmer-iran-20...

https://www.congress.gov/bill/115th-congress/house-joint-resolution/10/text?q=%7B%22search...

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

1 - czy US'raela niczego nie

1 - czy US'raela niczego nie nauczył cały szereg "wojen prewencyjnych" ostatnich lat, vide Irak czy Lybia?

2 - niestety niczego ponieważ US'rael to kilkaset milionów goniącej za każdym, w tym flibustiersko-najemniczym dolarem, mieszanki wszystkich ras pozostającej pod trwałym zarządem wąskiej grupy Żydów mających na kontach prawie wszystkie upragnione przez w/w dolary... Czy muszę dodawać że Żydów trzymających Wadzę w Afromeksyce za ręce, za nogi, za tułów i przede wszystkim za mordę nie obchodzi los milionów, że naprawdę nie ważne czy masy te wybiorą sobie prezydęta z plemienia republikanow czy z plemienia demokratów - żądzą Oni?! A że interes Srulsraela od zawsze, odkąd Ameryka Ameryką jest nadrzędną powinnością/oczkiem w głowie opanowanego przez Żydów US'raela - nie dziwcie się goniące za dullarem baranki boże że w imię obrony błogo-dobrostanu Srulsraela US'rael do pierwszej wody świat cały przeorze! Bo "Żydzi to go Nahód mały: thoszki w rządzie, thoszki w sądzie, heszta - genehały..."

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

1 - czy US'raela niczego nie

1 - czy US'raela niczego nie nauczył cały szereg "wojen prewencyjnych" ostatnich lat, vide Irak czy Lybia?

2 - niestety niczego ponieważ US'rael to kilkaset milionów goniącej za każdym, w tym flibustiersko-najemniczym dolarem, mieszanki wszystkich ras pozostającej pod trwałym zarządem wąskiej grupy Żydów mających na kontach prawie wszystkie upragnione przez w/w dolarów... Czy muszę dodawać że Żydów trzymających Wadzę w Afromeksyce za ręce, za nogi, za tułów i przede wszystkim za mordę i naprawdę nie ważne czy masy te wybiorą sobie prezydęta z plemienia republikanow czy z plemienia demokratów - żądzą Oni! A że interes Srulsraela od zawsze, odkąd Ameryka Ameryką jest nadrzędną powinnością/oczkiem w głowie opanowanego przez Żydów US'raela - nie dziwcie się goniące za dullarem baranki boże że w imię obrony błogo-dobrostanu Srulsraela US'rael do pierwszej wody świat cały przeorze! Bo "Żydzi to go Nahód mały: thoszki w rządzie, thoszki w sądzie, heszta - genehały..."

Portret użytkownika amateur124

no patrzcie, kto by się

no patrzcie, kto by się spodziewał... ale ludzie jeszcze mają nadzieję w Trumpie, dają się zwodzić. co jak co-lewaki go nienawidzą, ale to jest tylko dla uśpienia czujności, gra o wysoką stawke. mi żeby zwatpić w Trumpa wystarczyło jak zobaczyłem filmik(jeszcze przed wyborami), gdzie oskarża on Iran o światowy terroryzm. macie swojego ,,antysystemowca"

Portret użytkownika mijo

Czyli Juro od puszki ma

Czyli Juro od puszki ma niewielkie szanse na Pokojowego Jobla, ups Nobla. Nagrodę sprzątnie mu sprzed nosa Trampek? To już chyba tradycja, że najpierw nagroda a potem wojenka. Wiadomo ten czy ów "jaszczomp"(a te faktycznie mają zasmarkane dzioby zakrzywione) ze swoja fabryczką "kałachów" chce sobie dorobić. Dorobi się do tego gadkę, że ta wojna podgrzeje stygnącą (czytaj wydojoną z kasy przez garbatonosego Beniaminka obok) gospodarkę, dzięki czemu Xgalonowe potężne krążowniki szos znów będą pruć przez Route 66.

Portret użytkownika hyh

Chodzi o oczyszczenie Arabow

Chodzi o oczyszczenie Arabow w celu umozliwienia NWO wybudowania swiatyni Salomona im nie sa potrzebne petrodolary bo maja kasy pol jak nie wiecej wartosci dochodu swiata...

Chodzi o Antychrysta ktory przyjdzie w sierpniu 2017 roku a do tego czasu musi miec gdzies tron...

Dlatego tak sie spiesza . Jerozolima musi byc czysta z Arabow i ich meczetu ... wypedzenie Arabow do Europy , zajecie malych panstw i wygonienie z Syrii Iraku to pestka teraz uparty Iran im przeszkadza INNI juz sie nie zjednocza! Jerozolima ostatni bastion -MECZET do zburzenia..

a na to sie nie zgodza Muslimy... dlatego trzeba ich podporzadkowac.

Rosja i walki z nia to sciemy... NWO potrzebuje Rosje do zastraszania... Rosja jest im potrzebna na Chiny i Indie.. Indie nie sa grozne az tak jak CHiny ,,, Pakistan zainteresuje sie Indiami..szybko

a kto zaopiekuje sie CHinami do odstrzalu ? Rosja jak na razie nie chce ...

Czysci Syrie pod NWO..

Portret użytkownika Medium

Cytuję Wolną Polskę:

Cytuję Wolną Polskę:

Prawdziwy powód powstania ISIS i ich wojny z Assadem i Syria jest licząca 995 lat tajemnica plemiennego konfliktu chazarskiej mafii z Persami i Rosjanami.

 http://wolna-polska.pl/wiadomosci/prawdziwy-powod-isis-i-wojny-z-assadem-2015-12

PRACowniA z kolei pisze:

Reżimy państw terrorystycznych – Izraela, Arabii Saudyjskiej i Waszyngtonu – wściekle prą do trzeciej wojny światowej na Bliskim Wschodzie. Poprowadzona do samego końca, wojna ta doprowadzi do upadku wielu narodów. Izrael, Ameryka i Iran zostaną zniszczone.

Ameryka zginie z powodów ekonomicznych, a Izrael i Iran będą tak długo wymieniać ciosy, aż oba padną. W tym momencie, kiedy wszystkie narody są sprowadzone na kolana i krwawią, nowy globalny rząd autorytarny, dzierżąc w ręce miecz światowego pokoju, jednym cięciem odetnie im głowy. Flaga nowej ery zostanie zatknięta na ruinach zarówno cywilizacji Zachodu, jak i cywilizacji islamskiej.

 https://pracownia4.wordpress.com/2011/10/24/izrael-i-ameryka-deklaruja-wojne-totalna-wobec-persji/

Portret użytkownika Ogo Pogo

995 lat temu nie było żadnej

995 lat temu nie było żadnej Rosji.Pod żadną postacią czy to księstwa czy innego zalążka państwowo twórczego Nie było Bzdura.Była Persja." ...."kroniki Nestora ,które  dla Rosjan są tym czym dla Polaków księgi Galla Anonima.....On wprost napisał ,że plemię Wiatyczów,które założyło Moskwę było....z rodu Lachów....Moskwa. Miasto stworzone przez dzielne plemię Wiatyczów,którzy na początku XII wieku przepędzili plemiona ugro-fińskie.Wykopaliska na Kremlu potwierdziły,że najstarsze fortyfikacje na Kremlu  budowane były przez Wiatyczów właśnie-i oni uznani są za twórców tego miasta..."

To ,że Rosjanie zostali eksterminowani przez chazarów to oczywiste.Do dzisiaj trzymają ich wybrani krótko  za facjatę.Wpajają im się iluzoryczną wielkość kiedy tak naprawdę rabowani są bez przerwy od 1917 roku za sprawą syjonistycznej koloni USA a od 1948 metropolii Ushraelskiej ze stolicą oficjalną w Telawiwie nieoficjalnie w Jerozolimie.Przygotowują się oni do nowego exodusu na południowe rejony Ukrainy.Grupa inicjatywna Igora Berkuta syjonistycznego wodza przybyła w pioniery ,żeby  przygotować teren dla 6 mln syjonistów z Izraela i ponoć 12 mln ze świata.Skąd ich tyle?Sam firer Igor stwierdził ,że wystarczy im 5 mln upadlińców resztę (uwaga!!!!) należy UTYLIZOWAĆ.Skąd te rasistowskie gryfy?Zobaczymy?Dyktatura USA wypływa z zależności tej koloni od metropolii żydowskiej .To nie jest kraj niezależny,wolny.To federacja bantustanów pod żydowskim butem.Trump to kolejna marionetka.Marionetka ,która w celu zaaktywizowania społeczeństwa wystawiła marchewę:praca,opieka zdrowotna ,odbudowa przemysłu....Kij na razie schowany ale za dobrodziejstwo Trumpa wkrótce przyjdzie zapłacić .Gość z Trumpa zmieni się w Trupa siewcę zbrodniczej ideologii.

Portret użytkownika Kimbur

Iran to nie jest wrogi kraj.

Iran to nie jest wrogi kraj. To wielkie państwo żyje sobie spokojnie i poprzez to staje się solą w oku możnych tego świata czyli rządu NWO. Dwa podobne państwa zostały już zniszczone - najpierw Libia a potem Syria. Wcześniej zostało zniszczone małe państwo z Paryżem Bliskiego Wschodu czyli Bejrutem - Liban. 

Iran od lat jest na celowniku Izraela i USA. Trudno wierzyć by Clinton nie chciała zniszczenia Iranu - ona zniszczyć chciała wszystko jej obce.

Portret użytkownika Scytia

Scytię tworzyły plemiona

Scytię tworzyły plemiona irańskie, między innymi Sarmaci.Słowianie wywodzą się ze Scytii.Scytowie najlepsi wojownicy świata. Scytia to dawna nazwa mojej ojczyzny.Kocham ją i dlatego Jusraelu,  trzymaj się od niej z daleka! Nie dla zabawy Swastyka, starożytny znak ognia i Słońca,  została zbeszczeszczona przez Hitlera.Arabowie są niszczeni,( z czym nie mogę się pogodzić. Znam Syrię i Syryjczyków)  ale jest jeszcze wiele narodów, które planuje zniszczyć pstrokaty potwór.Do pokonania zostaną jeszcze Słowianie.Kocham cię, Iranie, dziękuję, żeś zaopiekował się polskimi dziećmi więzionymi na Syberii.Nie dajmy się zniszczyć przez nie nasze mity! Wierzę w super Yellowstone! Nasza kultura to nasza tożsamość i ona buduje więzy narodu.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony