Stany Zjednoczone przenoszą do Wielkiej Brytanii kolejne bombowce strategiczne B-2

Kategorie: 

Bombowiec strategiczny B-2 - źródło: 123rf.com

Kolejne amerykańskie bombowce strategiczne B-2 Stealth, zdolne do przenoszenia broni jądrowej, po transatlantyckim locie wylądowały w bazie lotniczej "Fairford" w Wielkiej Brytanii, poinformowało Strategic Command z USA.

 

Z komunikatu prasowego US Army wynika, że przeniesienie bombowców B-2 do Europy manifestuje możliwość wysłania samolotów zdolnych do dostarczania broni konwencjonalnej i jądrowej w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Źródła brytyjskie potwierdziły, że wizyty amerykańskich bombowców strategicznych odbywają się w ramach ćwiczeń wojskowych z udziałem krajów członkowskich NATO Sabre Strike 2015, rozciągających się od Wielkiej Brytanii aż do zachodnich granic Rosji.

 

Baza lotnicza "Fairford," jest jedynym miejscem w Europie, gdzie mogą operować samoloty typu B-2. Po zatankowaniu i konserwacji, która trwała około dwóch godzin, bombowce odleciały z powrotem do amerykańskiej bazy "Whiteman" w Missouri. Według źródeł brytyjskich, w poniedziałek, przyleciały kolejne dwa bombowce strategiczne B-2.

W zeszły piątek do tej samej bazy lotniczej, "Fairford" przybyły również trzy bombowce strategiczne starszego typu B-52. Dowództwo US Army poinformowało, że celem operacji jest wykazanie zdolności USA do przerzucania środków walki i elastyczności globalnych ataków dalekiego zasięgu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika seti757

Na s300 s400 s500 sluga

Na s300 s400 s500 sluga krzywego pejsa -us ma wyprodukowane rozwiazanie.
Wysle setki albo tysiace imitatorow samolotow o zasiegu 1200km. Takrze nie starczy rakiet zeby to wszystko zestrzelic. Us drukuje dolary na produkcje sprzetu, rosja specjalnie niema jak...

Portret użytkownika pilip

daj pan spokoj z takim

daj pan spokoj z takim gadaniem, specjalisto od systemów obronnych, pewnie jest to system tak dobry jak ich nowe nowoczesne czołgi ktore nie miały ochoty na jazde po asfalcie po lini prostej.

Strony

Skomentuj