Stany Zjednoczone pracują nad zmiennokształtnymi dronami bojowymi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi sposób prowadzenia wojen. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu przeciętny mieszkaniec tej planety nawet nie pomyślałby, że w przyszłości nad naszymi głowami będą latać bezzałogowe samoloty i latające samochody, nastąpi tak powszechna automatyzacja przemysłu a zamiast uzbrojonych po zęby i dobrze wyszkolonych żołnierzy zobaczymy roboty. Jedno z najpotężniejszych państw świata chce, aby te roboty stały się zmiennokształtne a tamtejsi specjaliści zaprezentowali już pierwsze efekty ich prac.

 

Inżynierowie z Cornell University w Nowym Jorku, w ramach projektu sfinansowanego przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, stworzyli i zademonstrowali nowy materiał, którego struktura przypomina hybrydę metalu i gąbczastej piany. Składa się on częściowo z silikonu, a częściowo z metalu, którego temperatura topnienia wynosi 62 stopnie Celsjusza.

Źródło: Rob Shepherd

W niższych temperaturach wynalazek jest oczywiście bardzo twardy, ale po jego podgrzaniu może przyjąć zupełnie inny, dowolny kształt. Co ważne, proces schładzania, podgrzewania i zniekształcania nie powoduje utraty jego wytrzymałości, jednak uczeni nie sprawdzali po jakim czasie traci on swoją użyteczność. Można go dowolnie wyginać, ale także np. połączyć z innym kawałkiem takiego hybrydowego tworzywa, podgrzewając je i łącząc je ze sobą, lub po prostu naprawić istniejący, uszkodzony materiał.

 

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zainteresowane są tworzeniem nowych, zmiennokształtnych dronów, które mogłyby przykładowo skrócić swoje skrzydła w trakcie lotu  i zanurkować do wody, gdyby zaszła taka konieczość. Jest to jednak tylko jedna z wielu możliwości, których nie sposób wymienić. Naukowcy będą ulepszać swój wynalazek i rozpoczną również prace nad miękkimi, zmiennokształtnymi robotami. Technologia ta będzie mieć ogromne zastosowanie nie tylko w wojsku, ale także w przemyśle lotniczym, kosmicznym oraz w medycynie.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/nowy-hybrydowy-material-zapoczatkuje-powstanie-zmiennoksztaltnych-dronow

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Sorry ale to jeszcze raz JO

Sorry ale to jeszcze raz JO.Wnioski które ośmieliłem się tutaj napisać a napisawszy je wyminiwszy, pochodzą z bardzo dogłębnej,szczegółowej i długotrwałej  ANALIZY tego Amerykńskiego DISNEYLANDU !!!! Tak na poważnie. Micki Mouse  nie dyspunuje NICZYM ! Czym inni już nie dysponują a nawet znacznie sprawniej i lepiej.

Portret użytkownika Kwazar

"przypomina hybrydę metalu i

"przypomina hybrydę metalu i gąbczastej piany. Składa się on częściowo z silikonu, a częściowo z metalu, którego temperatura topnienia wynosi 62 stopnie Celsjusza" NO !!! vs JAK ZAWSZE Cuda na kiju i śmiechu KUPA ! ZASADA NACZELNA BRZMI: Zachowajcie dystans do rewelacyjnych rewelacji ! TO jest ta sama ideologia co Batman ,Spiderman oraz Kobieta kot, kapitan Ameryka iii... Wonder Women!  A teraz przejdźmy do prawdziwych konkretów świata.

Portret użytkownika Wolna Rosja

Jedne nacje pracuja nad

Jedne nacje pracuja nad czolgami, armatami... i myslac w kategoriach II wojny chca podbijac sasiadow a potem moze i swiat; a inne nacje pracuja nad dzialami laserowymi, dronami zmiennoksztaltnymi i robotyka by obronic swiat przed agresywnymi malymi dyktatorkami o ambicjach wielkich wladcow z historii

Portret użytkownika MiamiVibe

Będą użyteczne szczególnie do

Będą użyteczne szczególnie do masakrowania cywilnej ludności Smile A po paru latach motłoch łaskawie dostanie takie użyteczne cudeńko oczywiście odpłatnie, by teoretycznie ,,ułatwiało" życie... Ja już osobiście nie wierzę w postęp tego świata, bo dopóki nowa technologia będzie służyła do zabijania, to możemy mówić jedynie o zezwierzęceniu.

Skomentuj