Stany Zjednoczone ogłosiły plan budowy internetu kwantowego

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Departament Energii Stanów Zjednoczonych ogłosił plan budowy krajowego internetu kwantowego. Chodzi o superszybki i niemożliwy do zhakowania internet, wykorzystujący pewne zjawiska kwantowe. Amerykanie wiedzą, że Chińczycy od pewnego czasu opracowują podobną technologię, dlatego nie chcą pozostać w tyle.

 

Internet kwantowy opiera się o świat fizyki kwantowej i wykorzystuje dwa zjawiska kwantowe. Pierwsze z nich to splątanie kwantowe, w którym dwie cząstki są ze sobą nierozerwalnie związane bez względu na dzielące je odległości, a jakakolwiek zmiana stanu jednej z nich automatycznie wpływa na stan drugiej cząstki. Drugie zjawisko to superpozycja kwantowa, w której cząstka może istnieć w dwóch różnych stanach jednocześnie.

 

Jakakolwiek próba odczytania informacji przekazywanej przez internet kwantowy przez osobę nieupoważnioną spowoduje usunięcie samej informacji, a nadawca i odbiorca dowiedzą się o nieudanym cyberataku. Właśnie dlatego światowe potęgi tak bardzo interesują się internetem kwantowym.

Amerykański plan na internet kwantowy został opracowany przez tamtejszy Departament Energii we współpracy z laboratoriami naukowymi i uniwersytetami. W przygotowanym raporcie wyszczególniono cztery priorytetowe obszary badań dla rozwoju nowej technologii – jest to budowa podstawowych elementów składowych dla internetu kwantowego, integracja urządzeń sieciowych, stworzenie infrastruktury dla splątania kwantowego oraz technologii korekcji błędów.

 

Internet kwantowy będzie testowany na coraz większą skalę. Naukowcy już potwierdzili, że technologia działa w sieciach światłowodowych. Kolejne kroki będą obejmowały wysyłanie splątanych fotonów między kampusami na terenie danego miasta i między dwoma miastami. Ostatecznym celem będzie stworzenie infrastruktury łączącej laboratoria, uniwersytety i przemysł. Stany Zjednoczone nie podały żadnej konkretnej daty uruchomienia krajowego internetu kwantowego, więc trudno powiedzieć, ile lat zajmie budowa i wdrażanie nowej technologii.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

to będzie chyba ten interent

to będzie chyba ten interent bestii 666 z Biblii ! Tak to wygląda !

Sylwia Spurek „nie odpuści” sprawy przekopu Mierzei Wiślanej. Sprawa może trafić do TSUE. 

„W odpowiedzi na moją interpelację dotyczącą przekopu Mierzei, KE stwierdziła, że Polska nadal w pełni nie współpracuje z UE w celu wyeliminowania wszystkich uchybień prawnych tej inwestycji” – napisała na Twitterze europoseł Sylwia Spurek. Jak dodała, w związku ze sprawą Polsce grozi skarga do TSUE, a ona sama tematu „nie odpuści”.Sylwia Spurek napisała na Twitterze, że Komisja Europejska w odpowiedzi na jej interpelację w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej stwierdziła, iż państwo polskie wciąż nie współpracuje w pełni „w celu wyeliminowania wszystkich uchybień prawnych tej inwestycji”.„W związku z tym PL grozi skarga do TSUE. Ja sprawy nie odpuszczę i będę jej pilnować w PE” – pisze na Twitterze Spurek."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika asfafa

hahaha amator co ty mozesz

hahaha amator co ty mozesz wiedziec o kwantowej swiadomosci skoro takie brednie uskuteczniasz bede chcial to ci sie wpierdole do snu i zmiksuje podswiadomosc jak sobie zaplanuje bo ja jestem toba a ty mna i wystraczy ze tak postanowie a ty mozesz co najwyzej stawiac opory 

Portret użytkownika PiotrSSS

Zgadzam się i wiem że Ty

Zgadzam się i wiem że Ty pragniesz dobrze, artykuł też ok,

ale zdaj sobie sprawę, że takie posty wyglądają jakby pisał je nawiedzony wariat. Trochę za bardzo "wprost" i "od rzeczy".

 

Potem inni ludzie traktują wszystkich bywalców takich stron za dziwaków/świrów itd. A niesłusznie.

Strony

Skomentuj