Stany Zjednoczone nakładają sankcje na Wenezuelę

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Sytuacja w Wenezueli wcale się nie zmieniła, choć media raczej mało o niej informują. Od początku roku mają tam miejsce antyrządowe demonstracje, na których krytykuje się władze Wenezueli. Padają również żądania, aby prezydent Nicolás Maduro zrezygnował ze swojego stanowiska.

 

Wenezuela jest właściwie podzielona. Część mieszkańców popiera rządy Nicolása Maduro, co wyrażane jest w postaci marszów i wieców, jednak druga część, prowadzona przez partie opozycyjne, domaga się jego odejścia. W przeszłości dochodziło do krwawych starć między demonstrantami.

 

Można powiedzieć, że trudna sytuacja zaczęła się w połowie 2013 roku, kiedy to odbyły się wybory prezydenckie. Gdy okazało się, że Nicolás Maduro, następca Hugo Chaveza, niewielką ilością głosów wygrał wybory ze swoim największym rywalem, jakim jest Henrique Capriles Radonski, rozpoczęły się ataki na nowego prezydenta. Początkowo oskarżano jedynie o fałszowanie wyborów.

Nicolás Maduro, prezydent Wenezueli

Jednak z czasem opozycja stawała się coraz bardziej brutalniejsza a prezydent Wenezueli oskarżał ją między innymi o próbę zdestabilizowania kraju i zwalenie winy na władze, kolaborację ze Stanami Zjednoczonymi a nawet o przygotowywanie zamachu na Nicolása Maduro. Władze tego kraju już w przeszłości ogłaszały, że opozycja i USA wspólnie chcą dokonać przewrotu politycznego. Co więcej, w mediach wielokrotnie pojawiały się informacje o nieudanych próbach zamachu na życie prezydenta. Z czasem okazało się, że obalenie legalnych władz jest trudniejsze niż uważano na początku i światowe media przestały informować o sytuacji w Wenezueli.

 

Antyrządowe protesty w tym kraju można porównać do tych z Hongkongu - aktywiści, głównie studenci, domagali się zmiany władzy i prowokowali siły porządkowe. Jednak tam demonstacje się już zakończyły, natomiast w Wenezueli walka o władzę wciąż trwa. Jak donoszą media, amerykański Senat zatwierdził sankcje wobec Wenezueli i prawdopodobnie zostaną one przyjęte przez Baracka Obamę. Sankcje te mają zostać nałożone ponieważ, jak twierdzą władze USA, Wenezuela wielokrotnie miała naruszyć praw człowieka i dopuścić się do przemocy wobec osób powiązanych z antyrządowymi demonstracjami.

 

Amerykański senator Robert Menendez powiedział, że sankcje mają dać "jednoznaczą wiadomość" dla wenezuelskiego rządu. Oczywiście wszyscy już zapomnieli, że to aktywiści zachowują się brutalnie i celowo prowokują policję. Stany Zjednoczone popierają demonstrantów i dążenie do usunięcia od władzy Nicolása Maduro. Należałoby powiedzieć głośno - kto dał Stanom Zjednoczonym prawo do decydowania o innych narodach? Prezydent Wenezueli skomentował, że należałoby utworzyć komitet, który zbadałby wszystkie naruszenia praw człowieka i wszystkie zbrodnie, jakich dopuściły się Stany Zjednoczone, które zbombardowały Libię, Irak oraz Syrię.

 

 

Na podstawie: http://www.bbc.com/news/world-latin-america-30490393

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Właśnie oglądam program na

Właśnie oglądam program na POLSZMACIE ( tak czy nie) gdzie Fiododof spiera się z Migalskim na temat stosunków między nami i Rosją w tle z Upadłą Krainą i muszę wam wszystkim powiedzieć, że musicie sami to obejrzeć i zobaczyć, by wiedzieć co jest, tak naprawdę grane i kto jest na wygranej prawdziwej pozycji, a kto na przegranej. znajdźcie i zobaczcie sami, by mieć obraz swój tylko prawdziwy, po tej poglądów wymianie.

Portret użytkownika SurvivorMan

No właśnie... Powiedzmy "se"

No właśnie... Powiedzmy "se" szczerze... KTO TU OBROBIŁ POLSKĘ ZE WSZYSTKIEGO?
Przytoczę tu sławne "PYTANIA DO RUSOFOBA", bo one sa tu jak najbardziej na miejscu:
1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy „Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej „transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
25. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
26. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
27. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
28. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
29. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
30. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca „kaźni Rosjan” i „polskich morderców”?
31. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o „mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o „polskich obozach koncentracyjnych”?
32. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
33. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
34. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
35. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
36. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
37. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
38. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
39. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
40. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
41. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
42. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
43. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
44. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
45. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
46. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
47. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
48. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
49. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Klaus

Widocznie nie pamiętasz

Widocznie nie pamiętasz komuny co nic w sklepach nie było,była bieda a przez kogo przez rosje,Chemtrails idź człowieku do psychiatry jak 3/4 tego portalu,wszystkie pytania co wymieniłeś to jakieś głupoty NIE MASZ DOWODÓW na niepodważalność tej tezy.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika achiles

Moja BABKA Świętej PAMIĘCI,

Moja BABKA Świętej PAMIĘCI, za KOMUNY SPRZEDAWAŁA RYBY W MAŁYM MIASTECZKU i nie było z nimi nigdy problemu, a już na BANK, były zdrowe i prawdziwe, nie to co dzisiejsze z FUKUSIMY SKAŻONE,  a Mama też POKÓJ JEJ DUSZY pracowała w sklepie mięsnym i też mimo kartek, na mięso, to każdy kto je miał, to zdrowe mięso, lub wędliny dostawał, a kasy na ich wykup nigdy nikomu, nie brakowało z tego co widziałem siedząc na winklu zaplecza czasem, miedzy lekcjami.

Portret użytkownika SurvivorMan

Tak... Już teraz wiem to na

Tak... Już teraz wiem to na 100%... Twoja żenująca frustracja wywołana brakiem kontrargumentów, świadczy tylko o tym, że używasz telewizora zamiast mózgu!
P.S. Chłopie, jak szedłem do I klasy podstawówki to jeszcze nie było gimnazjum, a w sklepach wszystko dostawało się na kartki... Gdybyś był choć trochę rozgarnięty i ogarnięty w dziedzinie geopolityki, to byś zdawał sobie sprawę, że komuna nie ma tu nic do rzeczy! Jak sobie kojarzą takie dzieci telewizora jak ty słowo komuna? No przeciez tylko przez pryzmat ZSRR!!! A co to było? Syjonistyczny koktail, złożony ze Stalina - gruzińskiego sługusa Żydów - a także z żydowskich decydentów NKWD czy żydowskich komendantów gułagów! Jesteś zwykłym bękartem karmionym brudnym cycem TVNu i Plebsatu i tyle!
P.S.2 I nie pier..l mi tu o dowodach na niepodważalność tezy, bo zalatuje mi to jahwistycznymi praktykami prania mózgu! "Moja religia jest mojsza niż twojsza"!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj