Stany Zjednoczone i Kanada są zagrożone katastrofalnym trzęsieniem ziemi

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Ameryka stoi w obliczu katastrofalnego trzęsienia ziemi, ostrzega sejsmolog Katherine Schultz. Jako obszar szczególnie zagrożony wskazano strefę subdukcji Cascadia zaczynającej się w północnej Kalifornii i ciągnącej się aż do wysokości Vancouver. Eksperci sugerują, że może tam dojść do potężnej aktywności sejsmicznej, która przyniesie wielkie nieszczęście w postaci katastrofalnego zniszczenia oraz dziesiątek tysięcy zabitych i rannych.

 

Ludzkość nie dysponuje obecnie technologiami, które pozwalają na przewidywanie trzęsień ziemi dlatego do tego monstrualnego trzęsienia ziemi może dojść za naszego życia, albo za życia przyszłych pokoleń, a może stanie się to nawet jutro. Zdaniem sejsmologów istnieje jedna szansa na trzy, że Amerykę Północną czeka zmierzenie się z tym kataklizmem w ciągu najbliższych 50 lat.

 

Jeśli poruszy się tylko południową część strefy Cascadia to przewidywana wielkość trzęsienia ziemi będzie wynosiła 8,0 do 8,6 stopni. Jednak jeśli poruszy się cały obszar, będzie to zdarzenie, które będzie miało potencjał do wytworzenia wstrząsów o magnitudzie między 8,7 a 9,2 stopni, a to jest już bardzo silne trzęsienie ziemi, które porównać można tylko do trzęsienia japońskiego w 2011 lub trzęsienia na Morzu Banda w 2004.

Wstrząsy, do jakich w strefie Cascadia doszło w roku 1700 spowodowały zniszczenia w obszarze zamieszkałym tylko przez Indian. Wiadomo jednak, że powstało wtedy znaczne tsunami, które rozlało się w basenie Pacyfiku i spowodowało ofiary nawet w Japonii. Stąd też pochodzą kronikarskie informacje na temat tego zdarzenia. Nadeszły tam fale, a nikt nie czuł wcześniej wstrząsów, co uznano za bardzo dziwne.

 

Eksperci twierdzą, że co 500 lat w tym rejonie dochodzi do dużych trzęsień ziemi i są na to liczne dowody geologiczne. Biorąc pod uwagę, że ostatnie przebudzenie tej strefy to początek XVIII wieku, łatwo policzyć, że statystyczne czasu do kolejnego wielkiego trzęsienia w rejonie strefy subdukcji Cascadia jest coraz mniej.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Odwazniak

Trochę drażni mnie

Trochę drażni mnie stwierdzenie w tekście: zamieszkałym tylko przez indian. Tak jakby były zamieszkane też przez białych najeźdźców, to że byłaby większa tragedia? Tragedia to tragedia. Niefortunnie jakoś to wyszło. Akurat ostatnio śledzę losy Indian tu gdzie mieszkam, szukam jakichś prechistorycznych śladów cywilizacyjnych typu megality. I nic nie mogę w necie znaleźć. Wszystko wymazane przez białych. Żadnych legend o zaczarowanych kamieniach, jakieś strzępy typu kości pod szosą sprzed tysięcy lat, ale zero tła, biedni ci amerykanie bez korzeni. Bo 200 lat historii to nic. A amerykański internet jest pusty, tylko o dolarach i grantach gadają. Po dwóch dniach poszukiwań poddaję się. Szukam w bibliotece. Z tym, że smutnie się to czyta, kiedy ziemię zagrabiono i indianom zostawiono setną część w postaci rezerwatów.. To samo stanie się z Polakami..

Portret użytkownika inzynier magister

Jak USA zostanie zniszczone

Jak USA zostanie zniszczone to Chiny będą rządzić światem, wtedy Biblia się potwierdzi także, bo jest mowa o przekazaniu władzy: "A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę." Apokalipsa 13:2 Możeliwe że jeśli nie zostanie zniszczona przez kataklizm to i tak odda władzę bo USA są bankrutem i muszą pożyczać wszędzie i drukować pusty pieniądz, więc już właściwie przekazała władzę Chinom, ale o tym jeszcze nie wiedzą Amerykanie Smile

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika achiles

TAK, TAK, NIECH JESZCZE

TAK, TAK, NIECH JESZCZE WIĘCEJ GAZ I ROPĘ SZCZELINOWĄ ( ŁUPKOWY ) METODĄ Z ZIEMI POMPUJĄ, TO Z PEWNOŚCIĄ uda się im przyśpieszyć otworzyć, swoje zasłużone wrota PIEKIEŁ, ZA TO WSZYSTKIE ZŁO JAKIE CZYNIĄ INNYM LUDZIOM NA NASZEJ PLANECIE I SAMEJ MATCE ZIEMI !!!

Skomentuj