Stany Zjednoczone chcą zdemokratyzować Wenezuelę w stylu zachodnim

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Eva Golinger, współpracownik hiszpańskiego kanału Russia Today uzyskała dokumenty które dowodzą, że planowane są działania przeciwko Wenezueli aby zdestabilizować kraj oraz odsunąć od władzy prezydenta Nicolása Maduro. Okazuje się, że wszystkie podejrzenia dotyczące celowych działań od zewnątrz są prawdziwe.

 

W ostatnich miesiącach informowaliśmy na bieżąco o sytuacji w Wenezueli. Odkąd Nicolás Maduro wygrał wybory, tj. od 15 kwietnia, kilkakrotnie próbowano go zamordować a oskarżenia padały na szefa opozycji Henrique'a Caprilesa Radonskiego, Kolumbię i Stany Zjednoczone. Dodatkowo na początku września doszło do awarii w głównej sieci dystrybucji energii elektrycznej a ponad 70% kraju pogrążyło się w całkowitej ciemności. Awaria najprawdopodobniej była celowym działaniem, tak jak na drugi dzień ogłosił Nicolás Maduro, jednak coraz większa część wenezuelczyków przestaje wierzyć w jego słowa, co oznacza że plan sabotażystów się powiódł.

 

Według Russia Today, wrogowie Wenezuelii chcą "przywrócić prawdziwą demokrację i niepodległość, która została porwana ponad 14 lat temu". Plan został obmyślony w czerwcu tego roku przez amerykańską firmę FTI Consulting oraz dwie prawicowe kolumbijskie grupy, powiązane z byłym prezydentem Kolumbii Alvaro Uribe. Tak zwany "Wenezuelski Plan Strategiczny" posiada całą listę możliwości zakłócenia wszystkich aspektów wenezuelskiego społeczeństwa w okresie przygotowań do grudniowych wyborów regionalnych.

 

Plan obejmuje wprowadzenie przerw w dostawie prądu i żywności, wspierania i finansowania opozycji politycznej w Wenezueli, czyli Henrique'a Caprilesa Radonskiego, oraz stworzenie kryzysu na ulicach, co ułatwi interwencję Ameryki Północnej, sił NATO oraz kolumbijskiej armii. W kontrowersyjnym dokumecie pojawia się również wzmianka o wspieraniu przemocy a "w miarę możliwości doprowadzenia do ofiar śmiertelnych i rannych". 

 

W ostatnich miesiącach Wenezuelskie media informowały o niedoborach podstawowych produktów, takich jak cukier, mleko, olej czy masło. Pojawiało się również wiele doniesień o kradzieży a w sierpniu władze kraju przechwyciły ponad 50 ton podstawowych towarów w stanie Tachira, graniczącej z Kolumbią. W październiku prezydent Nicolás Maduro wydalił z kraju trzech amerykańskich dyplomatów twierdząc, że spiskują oni z opozycją. USA oczywiście wszystkiemu zaprzeczały.

 

Warto również wspomnieć o poprzednim prezydencie Wenezueli, Hugo Chavezie, który zmarł na raka w marcu tego roku. Od samego początku oskarżano Amerykanów o celowe wywołanie tej choroby, co jest wysoce prawdopodobne tym bardziej gdy już kilkakrotnie próbowano zamordować jego następcę, Nicolása Maduro. W trakcie wyborów prezydenckich USA chciały po prostu wstawić swojego człowieka, Henrique'a Caprilesa Radonskiego, co się "niestety" nie udało.

 

Dokument można znaleźć na stronie RT.com pod tym linkiem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Michu

Wszystkim chętnym którzy chcą

Wszystkim chętnym którzy chcą zgłębić kulisy uprawiania polityki przez USA ,gorąco polecam książkę Noama Chomskyego - INTERWENCJE. Znajdziecie tam przebogaty zbiór różnego rodzaju świństw, jakich dopuszczali się Amerykanie w różnych częściach świata. Lektura zdecydowanie podważa opinię o Amerykanach jako wielbicieli wolności i demokracji.

Portret użytkownika wysdro

Co to za demokracja jeżeli ci

Co to za demokracja jeżeli ci sami ludzie żądzą nami pezez 25 lat?
Prawda jest taka że , jakby rozpisać referendum aby polska była kolejnym landem niemiec to 80% polaków byłoby na tak a pozostałe 20 % i tak wymrze w przeciągu 10 lat.

Portret użytkownika Mojeimię44

To pieprzone mendy społeczne

To pieprzone mendy społeczne z pieprzoną mamoną na czole!  Wenezuelczycy nie dajcie się temu syjonistycznemu gównianemu państwu USrael!! Najgorsze jest to, że oni będą fałszować, oszukiwać i manipulować żeby tylko was wmontować w Nowy Porządek Świata gdzie żyd nad resztą trzyma bata!

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika 3plabc

A kogokolwiek jeszcze dziwi

A kogokolwiek jeszcze dziwi obalanie władz (demokratycznych, czy nie to akurat jest bez znaczenia) w krajach nie popierających polityki U.S.A. ( nie będącym wasalami U.S.A.)????? Witamy w NWO czy niech każdy nazwie sobie jak chce cały ten układ.

Portret użytkownika danielov

kukulabaj napisał: Ja się

kukulabaj wrote:

Ja się k***a pytam gdzie jest ta DEMOKRACJA???? W pier*****ej Polsce!!!!!!!!!

 
owszem DEMOKRACJA jest w Polsce. Mamy co chwila nowe ugrupowania partyjne , siejące zamęt w opinni publicznej, możemy oglądać debilne debaty w naszych telewizorach które pełnią juz niemal rolę ołtarzy- bo to przeciez najwazniejszy mebel w domu dla ludzi z wypranymi mózgami i słuchamy jak się Polaczki w garniturach kłócą i kłócą i jeszcze raz kłócą- bo Polacy nie potrafią i nigdy nie potrafili stworzyć stałych struktur państwowych dlatego według Niemcow od zarania dziejów panuje przekonanie , że Polacy potrzebują pana który stoi nad nami z bykowcem i pokieruje nas na właściwa drogę. sami sobie powinniśmy podziękować. 

Strony

Skomentuj