Stany Zjednoczone budują bazy lotnicze w Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykanie poczynają sobie coraz śmielej. Już jutro wznowione zostaną negocjacje, podczas których Assad miałby zgodzić się ustąpić z funkcji prezydenta, a tymczasem Stany Zjednoczone wzmacniają swoją pozycję i budują kolejne bazy lotnicze w Syrii, de facto na obcym terytorium bez zgody tamtejszego rządu.

 

Jeszcze w styczniu dowiedzieliśmy się, że amerykańscy żołnierze zajęli bezużyteczne lotnisko w północno-wschodniej części Syrii, tuż przy granicy z Irakiem i Turcją, a następnie przekształcili je w bazę lotniczą. Rozbudowano pas startowy, dzięki któremu mogą lądować tam myśliwce i samoloty transportowe, takie jak C-130 Hercules.

 

Teraz Kurdowie informują, że amerykańscy technicy i eksperci pracują nad kolejną bazą lotniczą. Rzekoma walka z terroryzmem ma usprawiedliwiać wszelkie działania Stanów Zjednoczonych, które najwyraźniej mogą naruszać granice dowolnego państwa na świecie, wysyłać swoje wojska i prowadzić misje o podejrzanym charakterze, łamiąc jednocześnie prawo międzynarodowe którego tak zaciekle bronią.

 

Podczas nadchodzących negocjacji dowiemy się co będzie dalej - czy Arabia Saudyjska i Turcja podejmą decyzję o inwazji na Syrię jeśli Assad nie ustąpi, czy też kraj rozpadnie się na kilka mniejszych. Ostatnio coraz częściej mówiło się o tzw. planie B, czyli podziale Syrii.

 

 

Źródło: http://www.basnews.com/index.php/en/news/middle-east/262741

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika OgnistyOko

Amerykanie buduja bazy

Amerykanie buduja bazy wojskowej na terenie Kurdow . I  teraz uzbrajaja Kurdów na potegi. Chyba Amerykanie w przyszlosci  chca wykorzystac Kurdow przeciwko Iranu mamiac Kurdow  obiecana niepodleglosci Kurdystanu na terenieu Iranu ,Turcji ,Iraku i Syrii. A jak Amerykanie  zniscza niezaleznosc Iranu i w Iranie wybuchnie  wojna domowa miedzy mniejszosci narodowej to wtedy Amerykanie sprzedadza  Kurdów  dla Turków.
 
Jedno jest pewne. Kazdy  Mocarstwo chce miec  Kurdow jako sojuszników dla wlasnej interesu.
 
Cos czuje ze na wiosnie bedzie wielkie trzesienie ziemi w Turcji w okolicach Stambulu i zachiodniej czesci Turcji  i wtedy wiele dzielnic tureckich czy miasteczek zostanie zniszczona tak mocno ze Turcy  zostana  zmuszony zrezygnowac z wojny  na Syrie. Malo tego zginie co najmneij 100 tysiecy Turków  w czasie trzesienei ziemi . Do tego jeszce Ciesnina Bosforska sie mocno zwezi i ....zablokuje  dostep Morza  Srodziemnego do Morza Czarnego . A mostu co połaczyły oba czesci kontynentu w Turcji zostana zniszczone. Po tym wydarzeniu wybuchnie rewolta turecka przeciwko Prezydenta Turcji i go obalą. Wówczas  wybuchnie wojna  domowa w Turcji miedzy róznimy frakcjami . Wtedy bedzie interwencja zagraniczna przeciwko rebeliantom  . Turcy straca  Tracja i Cypr na rzecz UE czy Rosji a nawet przygraniczne tereny nad Morzem  Srodzemne dla  Syrii ( na  zachod od Allepo),.. . A  takze czesciowo Kurdystan na rzecz Kurdów . I Turcy straca ok 20% terytorium. i zostana wykopani z NATO i z Europy. J straca kilka milionow ludzi nie liczac kilka milonow Kurdów co pojda  do Kurdystanu. O bedzie  kleska glodów i epidemie  w Turcji przez ponad 100 lat.A Turkow bedzie  coraz mniej

Portret użytkownika ehhh

A jakby tak Rosja zaczęła

A jakby tak Rosja zaczęła budować bazy w Donbasie, oj jak polskie media by wyły, jak polscy politycy by tupali nóżkami, jak politycy Unii Europejskiej by połajali złego Putina. BANDA HIPOKRYTÓW tym sa ci ludzie. I uległych  wobec Wujka Sama wasalików.  Kompletne dnka moralne i intelektualne a zawsze pierwsi do osądzania innych.

Portret użytkownika MARLBOROMAN

Niech sie sowiety z jankesami

Niech sie sowiety z jankesami kopia sami. My myslmy o sobie. Bedzie jak sadze mala zawierucha bo wewnetrzni partacze i zlodzieje chca nas osmieszyc w Eu i na swiecie w zwiazku ze sprawa TK. PiS musi robic swoje, nie ma innej drogi. Pajac schetyna dzis grozi ze szczyt NATO w Wawie bedzie bez kluczowych person. Bardzo bym chcial zeby sie zaje..scie mylil.

Portret użytkownika husarz

Sytuacja w Syrii bardzo

Sytuacja w Syrii bardzo zależy od tego kto zostanie prezydentem w USA.. a teraz coś czego doświadczyłem dziś w autobusie. Nie często jeżdzę autobusem do i z pracy lecz sytuacja z samochodem mnie do tego zmusiła i bardzo mnie to cieszy. W skrócie : Autobus pełny ludzi od młodych po starców. Na jednym z przystanków wsiadło dwóch ciapaków ( nie mam pojęcia czy byli to "cyganie" , araby ) Ciemna karnacja, dobrze ubrani lepiej niż wszyscy młodzi w busie przynajmniej na pierwszy rzut oka. Byli głośni i nasmiewali się z starszej Pani która mówiac wprost zmierzyła ich wzrokiem z resztą jak cały bus ludzi łącznie ze mną. Nie przestawałem się im przyglądać...gnoje wyciągnęły swoje dotykowe szmelce i zaczynali robić zdjęcia..tej starszej Pani co doprowadziło ją do darcia się po nich. Pare osób zareagowało słownie ..ale te łby  jakby nic nie rozumiały z szyderczym uśmiechem robiły to dalej ...reszcie pasażerów..jeden z nich pokazał w stronę tej starszej Pani znak ręką, który miał oznaczać poderżnięcie gardła...i tu mieli w ch*j pecha, bo jechałem z dość duzym kolegą ( sam szczypiorkiem nie jestem) , za nami typowe dresy chlały browar na tylnich siedzeniach..wystarczyło się na nich popatrzeć i powiedzieć "Panowie" żeby wstali z nami. Bez zbędnych ceregieli kolega poprosił kierowce by zatrzymał bus z uwagi na agresywnych ciapaków co uczynił niestety na przystanku najbliższym, bo nie mogl na srodku drogi.  Ciapaki były zesrane (smiali się z dziewczyny i starszych osób przy całym busie dopiero zesrali porty po naszej interwencji). Powiem szczerze, że czekałem na taki moment i myslalem że jeszcze poczekam długo, wyszliśmy za nimi na przystanku i dostali piąchami po ryjach, dość ładnie obici..przypomnieli sobie język Polski mówiac "Nie" i "przepraszam" "zostawcie" . Kolega nagrał to na fonie i zastanawiamy sie czy to wrzucić na YT dla przykładu , choc złamalismy jakby nie było prawo.  To tak na szybko napisane po powrocie do mieszkania. Nie bójcie sie w takiej sytuacji ludzie, oni byli zesrani jak podszedł pierwszy z nas do nich. Mieszkam w Katowicach często tu takich widać, egipcjanie,cyganie,pakistole nie dużo ale są. Widać też jak reagują ludzie zwykli na spuszczenie im manta Wink pozytywnie. Nie jestem typem człowieka agresywnego, chyba że zmusza mnie do tego sytuacja (robie 650 metrów pod ziemią, wracałem z pracy bardzo zmęczony i zły). Pozdro

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika MARLBOROMAN

I dlatego u nas jest o tyle

I dlatego u nas jest o tyle bezpiecznie ze tacy jak Ty, ja i inni kolesie "nie z pierwszej lapanki" zrobia porzadek z ta ciapata cholota. Jak chca tu przebywac to musza byc grzeczni i sie dostosowac. Trzeba bylo jeszcze frajerow docisnac zeby przy was pokasowali foty i filmiki z telefonow ktore robili.

Portret użytkownika husarz

kolego nie chciałem tego

kolego nie chciałem tego pisać, ale już tych dotykowcyh szmelców nie dostaną Wink źle trafili, a mogli trafić na powiedzmy "obojętnych typków" których pełno, niestety trafili na górników po robocie..ale o tym i o podobnych akcjach z onetu czy tvn sie nie dowiecie ..sami to musimy robić koledzy

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika inzynier magister

Donald Trump chce zakończyć

Donald Trump chce zakończyć wojny masonerskie więc chcą go zniszczyć ! miejmy nadziejęże wygra wybory i odzyska USA ! Natomiast w Polsce czeka nas pozytywna rewolucja w systemie ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalnych? Premier Beata Szydło przyznała, że rząd przymierza się do prac nad zastąpieniem składek na ZUS i NFZ jedną daniną. Ale będzię pełno budynków do wykorzystania po zusie ! Część można by na coś przeznaczyć na polikwidowane przez PO instytucje panstwowe, bo często są w centrach miast, może zamienić je na urzędy skarbowe żeby nie jezdzić gdzieś daleko ? A część oddać dla innych instytucji jak CBA i Policja ? Może część na sądy albo szkoły bo PO/PSL likwidowała instytucje panstwowe z rozkazu niemieckiego !  Te budynki wymarmurowane powinny być oddane dla instytucji państwa tak by wzmocnić państwowość którą PO/PSL zniszczyła !

Trzeba zlikwidować ZUS, którego istnienie uzasadnia tylko zatrudnianie iluś-tam-tysięcy urzędniczek i urzędników oraz dofinansowywanie zewnętrznych firm, jak np. tych "informatyzujących" od 20 lat. W ślad za tym powinna pójść emerytura obywatelska. I koniec. Żadnych durnych składek, żadnych urzędniczych pasożytów, żadnego niszczenia przedsiębiorców. A jakie oszczędności! Ale do tego trzeba odwagi - przede wszystkim do odejścia od socjalistycznego twardogłowia. I do uczciwego przyznania, że cały ten dotychczasowy system to fikcja i oszustwo, przy którym AmberGold to cieniasy i amatorzy.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika X

Johny - uważaj na siebie, bo

Johny - uważaj na siebie, bo dużo cos pisujesz o złych amerykanach, a oni tego nie lubią.
Nawet ich poplecznik duda skończył z przedziurawioną oponą...
 
świat zrobił sie ciasny dla wszystkich, którzy sadzą że ameryka jest be.  niestety.

Portret użytkownika kuba9131

Tylko że Stany Zjednoczone

Tylko że Stany Zjednoczone zbudują bazę lotniczą na terytorium kontrolowanym przez opozycję których wojska rządowe nie kontrolują a nie na terytorium kontrolowanym przez Rząd Syryjski a to jest różnica.

Skomentuj