Stany Zjednoczone będą szkolić i zbroić syryjską opozycję

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Często słyszymy, że walka z dżihadystami w Syrii ma w rzeczywistości pomóc obalić Baszara al-Assada, którego do dziś nie udało się pokonać. Stany Zjednoczone chcą przeznaczyć w latach 2015-2016 miliardy dolarów na wojnę z islamistami.

 

W ramach walki z terroryzmem w Syrii, który niewiedzieć czemu uznawany jest jako bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, Barack Obama chce przeznaczyć grube pieniądze. Będą to między innymi naloty na bojowników Państwa Islamskiego, trenowanie irackich żołnierzy oraz szkolenie i dozbrajanie tzw. umiarkowanej syryjskiej opozycji. Amerykanie wydadzą na te cele 5 miliardów dolarów.

 

Jak już wcześniej donosiliśmy, Stany Zjednoczone nawet nie wiedzą kogo mają uzbroić, tzn. które ugrupowanie opozycyjne jest "najbardziej umiarkowane". Może się znów okazać, że całe to wsparcie w postaci broni i pieniędzy trafi w ręce niewłaściwych osób, które dadzą początek kolejnej organizacji terrorystycznej.

 

 

Źródło: http://www.newsmax.com/Newsfront/US-Obama-defense-Pentagon/2014/12/19/id/614143/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Coyote

Armia amerykańska nawet sama

Armia amerykańska nawet sama siebie nie potrafi szkolić ! Wynajmuje firmy kontraktorskie . A co mogły szczury z academy ( dawna blackwater) nauczyć iracką armię ? Gwałcić i rabować ? Szkolą też wahabickich terrorystów w tureckich obozach . Efekty tego szkolenia można bez problemu znaleźć na you tube , bezdenna głupota , idiotyzm i instynkt samozachowawczy w kompletnym zaniku . W listopadzie zeszłego roku usa wprowadziło ich bezpośrednio do walki przeciwko Armii Syryjskiej , ale Rosja odpowiedziała równie nieoficjalnie . Rzucając do walki specnaz morpiechu . Efekt ? Szczury z blackwater zwiewały że mało gaci nie pogubili .

Portret użytkownika Kazek12

USA cały czasd to robią bez

USA cały czasd to robią bez zadnej żenady, wmawiając, ze to jascyś  rebelianci, sami z siebie , napadaja na Syrię, a to jest po prostu nie ujawnianie swoich zamiarów w stosunku do tego kraju i rzweczywistych celów do osiągnięcia, w obronie hegemonii dolara.

Portret użytkownika Coyote

W pełni jawnie sił lądowych

W pełni jawnie sił lądowych wysłać nie mogą . Frakcja chcąca inwazji jest obecnie za słaba , stany po prostu nie mają pieniędzy na wojne lądową . Co innego wspieranie śmieci jak Al Bagdadi czy Poroszenko , sypniesz trochę drobnych , dasz trochę złomu z magazynów państwa marionetki jak polska i wojenka trwa w najlepsze . Kilkanaście razy taniej jak ruszenie dupy przez przeżartą korupcją US ARMY . W dodatku amerykańska opinia publiczna ma w dupie zutylizowanych ukropów i wahabitów , mogą zdychać tysiącami a śmierć Mugaby z harlemu czy Jo Lo z texarcany to "marsze matek" i słupki poparcia w dół . Już nie mówiąc o rosnących w siłe "milicjach" ( pozostałość gladio w stanach , po przejęciu władzy przez neokonserwatywną hołotę uznali rząd US za takiego samego wroga jak ZSRR ) obecnie mają one wiecej członków niż w apogeum zimnej wojny z tym że CIA nie ma nad nimi już nawet śladowej kontroli . 40 procent ludności ciągnie tylko na bonach żywnościowych , ponad 50 % infrastruktury publicznej wymaga remontu w trybie natychmiastowym , w wielu regionach zrywa się resztki dziurawego asfaltu i zasypuje drogi szutrem . USA jest bodajrze jedynym producentem wyspecjalizowanych do tego maszyn . Drogi szutrowe są po prostu o wiele tańsze w utrzymaniu . I to ma być globalny hegemon wprowadzający Nowy Porządek Świata ?

Skomentuj