Stan wyjątkowy w Kalifornii na skutek katastrofalnego wycieku metanu

Kategorie: 

Źródło: twitter

Na skutek trudnego do opanowania wycieku metanu w południowej Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy. Ogromne ilości naturalnego gazu koncentrują się w powietrzu powodując liczne problemy zdrowotne mieszkańców. Z tego powodu zarządzono ewakuacje miejscowej ludności.

 

Wyciek gazu ziemnego zostało po raz pierwszy zaobserwowany przez pracowników Southern California Gas Company w obiekcie Porter Ranch w dniu 23 października 2015 roku. Informacja ta zainteresowała wtedy jedynie lokalne media. Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze skali problemu. Jest to obecnie największy wyciek gazu ziemnego kiedykolwiek odnotowany w USA. Niektórzy nazywają to nawet jedną z najbardziej niszczycielskich klęsk żywiołowych w historii Kalifornii.

 

W dniu 6 stycznia 2016 roku, w okolicach Los Angeles, odnotowano liczne problemy zdrowotne mieszkańców i tysiące osób zostało zmuszonych do opuszczenia terenu. Ludzie często skarżyli się na krwawienia z nosa, nudności i inne problemy zdrowotne wywoływane przez wdychanie złego składu powietrza.

Jerry Brown, gubernator Kalifornii, oświadczył, że został poproszony o ogłoszenie stanu wyjątkowego przez mieszkańców wspólnoty Porter Ranch ze względu na "długotrwały i ustawiczny" charakter zjawiska. Szacuje się, że obecny wyciek dostarcza około 14 mln m3 na dobę. To tyle samo gazów cieplarnianych ile wyemitowałoby 7 mln samochodów.

Do tej pory podjęto szereg środków w celu przeciwdziałania wyciekowi, ale żaden nie okazał się skuteczny. Gubernator Brown polecił firmie Southern California Gas Company, aby opracowała plan rezerwowy na wypadek gdyby wycieku nie można było opanować przez wiele miesięcy. Nakazano też wdrożenie nadzwyczajnych przepisów prewencyjnych w innych obiektach magazynowania gazu w całej Kalifornii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

W sumie skoro amerykanie tak

W sumie skoro amerykanie tak KOCHAJĄ ZE WSZYSTKIM WALCZYĆ to w ramach WALKI Z WYCIEKIEM powinni go PODPALIĆ i zobaczyć co się stanie.... Smile

Na pewno dzięki temu mieli by NIEKWESTIONOWANE 1 MIEJSCE w Księdze Guinessa i to jako cały naród.... Acute

Portret użytkownika iwona marek

Moi drodzy,niemartfcie

Moi drodzy,niemartfcie sie,poniewarz to wszystko jest starannie zaplanowane.
Oni posiadaja joz od dawna wolna energie wiec zasoby ziemi niesa joz tak bardzo potrzebne.
W TV slysze prawie codziennie albo o usterce lub likwidacji eletrowni atomowej,to przeciez zrozumiale ze pomalu musza z tym cos zrobic.Prosze was tylko obyscie pozytywnie mysleli i niedali sie oglupic od tych wszystkich nowinek a bedzie ich codziennie przybierac.

Portret użytkownika observateur

problem jest o wiele

problem jest o wiele poważniejszy niż wszystkim się wydaje... ten wyciek nie dotyczy wcale jakiś instalacji czy skladowanych tam zasobów tylko jest to wyciek z potężnej szczeliny w ziemi... to początek końca Kalifornii i całego zachodniego wybrzeża USA oraz niestety prawdopodobnie zapowiedź ogromnego trzęsienia ziemi... jakiś czas temu to właśnie tam doszło do pofaldowania powierzchni i asfaltowa droga pozawijala sie jak wstążka...

Strony

Skomentuj