Stan wyjątkowy w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

W dwa lata po drugiej największej katastrofie nuklearnej w historii świata w elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi ponownie doszło do kryzysu. Spowodował go napływ radioaktywnych ścieków. Do niestabilnych reaktorów i problematycznych basenów na zużyte paliwo dochodzi kłopot ze skażoną wodą.

 

Składowana w zakładzie Fukushima Daichi skażona woda wykorzystywana do chłodzenia reaktorów wymknęła się spod kontroli. Nagle pojawia się w budynkach reaktorów dotkniętych tsunami. Jej przybór to około 340 litrów na minutę. Potwierdzono, że woda jest radioaktywna. W międzyczasie armia aż trzech tysięcy pracowników jest zajęta pompowaniem zanieczyszczonej wody ze zbiorników podziemnych do budowanych wciąż zbiorników tymczasowych.

Źródło: Kyodo News

Nowy kryzys w Fukushimie pokazał, że ​​jest nadal bezbronna przed trzęsieniem ziemi i tsunami. Sytuacja jest na tyle niepokojąca, że prezes Agencji Nadzoru Nuklearnego Japonii Shuniti Tanaka powiedział dziennikarzom, iż ​​"istnieje obawa, że ​​nikt nie będzie w stanie zapobiec kolejnemu wypadkowi".

 

Krytycy działań w Fukushimie winią za niepowodzenia korporację TEPCO, wskazując zupełny brak strategii firmy.

"Jest jasne, że TEPCO próbuje przeżyć jeden dzień bez myślenia o tym, co będzie się działo jutro, a jeszcze mniej obchodzi ich, co się stanie w przyszłym roku" – twierdzi oburzony ekspert w zakresie energii jądrowej Tadashi Inoue.

Wielu ekspertów uważa, że główną przyczyną tragedii było wiara TEPCO, że w końcu ktoś pozwoli im po prostu zrzucić całą tą składowaną skażoną wodę do oceanu, po przejściu przez budowany nowy system filtracji, który może oczyścić wodę z 62 rodzajów cząsteczek radioaktywnych, w tym strontu. Problem polega na tym, że opinia publiczna nie pozwoli na kontrolowane zrzuty wody, ze względu na fakt, że filtry nie oczyszczają wody z izotopu promieniotwórczego - trytu.

"Byliśmy tak skoncentrowani na prętach paliwowych i chłodzeniu reaktorów, że zlekceważyliśmy problem wody" - przyznał wiceprzewodniczący Komisji Energii Atomowej Japonii Tatsuhiro Suzuki.

Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że Fukushima nadal truje Ocean Spokojny. Nie do udowodnienia są przecież zrzuty wody w wyniku rzekomych awarii czy uszkodzeń. Tej wody zgromadzono już tak dużo, że każdy scenariusz jest możliwy i zapewne od dawna miesza się ona z wodami gruntowymi pogarszając zanieczyszczenie środowiska.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

czy ktoś w ogóle z was

czy ktoś w ogóle z was widział tabelę, zestawienie skarzenia radioaktywnymi pierwiastkami w atmosferze od 1945 roku do teraz??? nie, nie wiedząc o kilku ciekawych faktach.
chyba żaden "ekspert" wypowiadający się tutaj nie ma pojęcia o czym piszę i nie wie w którym roku było największe wykrywalne promieniowanie w atmosferze nie wspominając już o takich ważnych rzeczach w tym temacie jak wzbogaconie pierwiastkiem promieniotwórczym (w EA do 4% najnowsze systemy starsze do3% bomby atamowe powyżej 90%) i o tym co przedostaje się do powietrza i wody. 
 

Portret użytkownika idiota

Tak dla pieniaczy i

Tak dla pieniaczy i "inteligentnych" z wyższym wykształeniem ktorzy uwazaja ze energia jadrowa to zlo tego swiata - w fukuszimie nie reaktory sa problemem a odpady z maloefektywnych elektrowni chociazby europejskich. Dla nich paliwo musi miec odpowiednia moc, jak ja straci jest bezuzyteczne - ale nadal zachodza w nim reakcje i nadal jest piekielnie gorace - wiec trzeba chlodzic. Czy niemcy czy francja - piewcy oplat za emisje co2 - czasem nie tam sprzedawaly swoje zuzyte paliwo? Czy to nie niemcy i francja wlasnie sa tworcami technologii tak efektywnych ze trzeba zuzyte paliwo chlodzic przez kolejne 50 lat, i czy nie ta sama francja i niemcy nie emituja co2 wiec na emisjach beda zarabiac nie male kwoty?? Moze warto sie zastanowic czy dla polski wybulenie kasy na elektrownie jadrowowa ktora jest najdrozsza w budowaniu i poxniejszej eksploatacji przy zalozeniu ze w calosci technologie i pracownikow "kupimy" jest dobre czy zle - za 10 lat ktos w koncu sie zbuntuje i ustanowi przelicznik emisji odpadow radioaktywnych w stosunku d o emisji CO2 , tyle ze wowczas we francji nie bedzie juz elektrowni w tej technologii w niemczech rowniez - beda za to u nas!. Czytac nalezy ze zrozumieniem nie zas pieprzyc ze reaktory moga wybuchac jak bomby w hieroszimie, w czarnobylu wybuchla para rozwalajac oslone biologiczna - ludzie tam umarli nie podczas oczyszczania a podczas rozpaczliwej proby usuniecia wody SPOD reaktora (zbiornik wody oslony bioogicznej) bo jakby reaktor w to wpadl (a topil szybko betonowa bariere) to by pol europy mialo zmiany genetyczne w potomstwie. W fukuszimie byly te same co w czarnobylu reaktory, te same zagrozenia i pomimo muru na wypadek tsunami, jakis kretyn nie wyprowadzil czerpni powierza dla generatorow diesla powyzej 10m - blad ludzki ktory rowniez doprowadzil do wybuchu pary. uff nie chce mi sie wiecej pisac.

Portret użytkownika BEN

Idiot  czy ty byłeś w

Idiot  czy ty byłeś w CZARNOBYLU PROPAGANDA ROBI SWOJE  RUSCY KŁAMIĄ I KLAMALI JAPOŃCE TO SAMO A TY WIERZYSZ W TE BREDNIE I JESZCZE PRÓBUJESZ WCISKAĆ JE INNYM
  Według władz agencji nuklearnej promieniowanie emitowane z Fukushima Daiichi wielkościowo odpowiada 10 ???????? CZY ABY NAPEWNO procentom tego wyemitowanego podczas incydentu czarnobylskiego.
ludzie tam umarli nie podczas oczyszczania a podczas rozpaczliwej próby usuniecia wody SPOD reaktora (zbiornik wody oslony bioogicznej) bo jakby reaktor w to wpadl (a topil szybko betonowa bariere) to by pol europy mialo zmiany genetyczne w potomstwie.
 
genetyczne zmiany u ludzi spowodowane promieniowaniem mogą wyjść w drugim lub trzecim pokoleniu. 
Dodajmy do tego próby atomowe czyt..wojskowe to dziwi fakt że jeszcze nie świecimy w nocy
Co do reszty twej wypowiedzi to się zgodze

Portret użytkownika euklides

Każdy chyba wie jak zachowuje

Każdy chyba wie jak zachowuje się woda, a jak nie to niech sobie wleje szklankę atramentu do wanny i spróbuje zapobiec rozmieszaniu w całej objętwości. Wlać raz, drugi, ... aż za którymś razem okaże się, że woda w wannie jest niezdatna do użytku i kąpiel jest niemożliwa. Lobby jądrowe wlewa do otoczenia po "szklaneczce" promieniotwórczych izotopów. Jak się ich nie kopnie w d.. to w końcu niezdatna do użytku okaże się cała planeta. Nie mam nic do energetyki jądrowej jako takiej, ale bezkarne emitowanie ultra-toksycznych izotopów o okresie połowicznego rozpadu rzędu 20 tysięcy lat jest zwyczajnie nieakceptowalne. To rozciągnięte w czasie ludobójstwo.

Portret użytkownika iwan2229

skażony jest już cały

skażony jest już cały ocean,prądy morskie robią swoje,nie polecałbym jedzenia ryb morskich,zastanawia mnie jedno, kto pozwolił na budowanie elektrowni atomowych na wyspach wulkanicznych o tak wysokim współczynniku ruchów tektonicznych.Człowiek już dawno zatracił rozum dla obłędu jakim jest pieniądz i władza.Niestety na ogół ludzie podchodzą do wiadomości że za 100 lat będzie przej....e z olewką bo mnie już za sto lat nie będzie...Ale na litośc Boską nasze dzieci, wnuki i prawnuki będą żyły tylko jak ? cierpiąc na coraz więcej chorób mutacji genów!?Jaką przyszłośc zostawiamy naszym pokoleniom?jaki przykład dajemy?Od końca II WŚ minęło zaledwie 70 lat ! a częśc ekosystemu jest już tak zniszczona i skażona że odbudowa za życia naszych praprawnuków nie jest możliwa !Ludzi skazuje się na śmierc za zbrodnie wojenne przeciw ludzkości , a kto ma odpowiedziec za największą zbrodnię przeciw ludzkości jaka ma miejsce od 70 lat?!Kogo należy powiesic za zniszczenie naszego Domu,naszej Ziemi?!

Portret użytkownika Tomki

"...nadszedł Twój gniew, i

"...nadszedł Twój gniew, i pora na umarłych, aby zostali osądzeni, i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom i świętym, i tym, co się boją Twojego imienia, małym i wielkim, i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię."
Apokalipsa świętego Jana rozdział 11 , werset 18 ("Bibla Tysiąclecia")
Pozdrawiam Szcześliwsze Smile
"Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni."
Ewangelia wg Mateusza rozdział 5 , werset 6

Portret użytkownika Zenek

Kiedy sie wreście nauczycie,

Kiedy sie wreście nauczycie, że zadaniem KORPORACJI jest MAKSYMALIZACJA ZYSKÓW DLA WŁAŚCICIELA a nie pierdoły związane z ochroną środowiska. Japończycy chcieli tuż po wypadku znacjonalizować ten koncern i szybko globalistyczny kundel nazistów, bambus obama pośpieszył na ratunek firmie grożąć japońskiemu rządowi międzynarodowymi konsekwencjami jak doprowadzą do załamania wartości akcji TEPCO. Teraz mamy co mamy bo czarnucha nie pogoniono na kopach za ocean.

Portret użytkownika euklides

A czym państwo się różni od

A czym państwo się różni od korporacji poza tym, że stoi zupełnie ponad prawem? CELEM PAŃSTWA też JEST MAKSYMALIZACJA ZYSKÓW. Dlatego zresztą była awaria w Czarnobylu, bo reaktor typu RBMK był tani w produkcji. Państwo po prostu wlało by tą wodę bezkarnie i bez pytania o pozwolenie (bo kogo) do oceanu. Jak państwa robią próby jądrowe to pytają kogoś o pozwolenie?

Portret użytkownika Zenek

A ja pamiętam iż to było z

A ja pamiętam iż to było z powodu kaprysu pewnego syjonistycznego bolszewika któremu się chciało poeksperymentować z pokrętłami od chłodzenia, bo jako partyjny wszechbecyl myślał iż jest mądrzejszy od inzynierów projektujących elektrownię.

Strony

Skomentuj