Stado około 150 szpaków spadło z nieba w Hiszpanii

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Stado 150 szpaków spadło nagle z nieba około godziny 9 rano w miniony piątek 26 listopada br.

 

Stado ptaków podobno było w połowie lotu, a potem nagle spadło na Calle Alcalde Quintanilla Martinez w rejonie Caranza w gminie A Coruña w Ferrol.

 

Podczas tego niesamowitego incydentu ptaki spadły na samochody na ulicy, a nawet na pieszych przechodzących na terenie szpitala Ribera Juan Cardano. Mieszkańcy szybko zaalarmowali lokalną policję Ferrol, która wysłała patrol w miejsce zdarzenia.

 

Funkcjonariuszom towarzyszył technik ochrony środowiska oraz eksperci z firmy świadczącej usługi kontroli ptaków dla Departamentu Środowiska Ferrol. Wspólnie przystąpili do usuwania trucheł szpaka zwyczajnego (łac. Sturnus vulgaris).

 

Wśród leżących na ziemi ptaków znaleziono pięć żywych sztuk, ale niezdolnych do latania. Zostały one przetransportowani do Xunta Wildlife Restoration Center, znajdującego się w Oleiros, A Coruña. W międzyczasie rada miejska Ferrol i Xunta współpracowały, aby ustalić przyczynę śmierci tych stworzeń.

 

Jedna z hipotez głosi, że jeśli ptak dotknie skrzydłem przewodu wysokiego napięcia, może wystąpić łuk elektryczny, a to wyładowanie jest szybko przenoszone na resztę stada ze śmiertelnymi konsekwencjami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Elektryk

jeśli ptak dotknie skrzydłem

jeśli ptak dotknie skrzydłem przewodu wysokiego napięcia, może wystąpić łuk - bzdóra na resorach , ptaki nie jednokrotnie siadają i odpoczywają na takich liniach napięciowych i nic im się niemoże stać bo między ich łapkami występuje tak minimalne napięcie zwane krokowym , że jest przez nie nieodczówalne . Łuk elektryczny wystąpi tylko wtedy gdy zistanie zbliżony drążek uziemiający , zjednej strony uziemiony oczywiście z Ziemią , lub pod wpływem wichru jedna z żył otrze się o drugą , tak że ptaki nie mogły zostać porażone , jeszcze tak duże stado , przyczyna musiała być inna , może 5G .

Portret użytkownika ARTUR

Problem w tym że 90 % ludzi w

Problem w tym że 90 % ludzi w szkole nigdy nie zetknęło się z elektrotrchniką a fizykę przespali , ja miałem w średniej szkole 5 godzin elektrotechniki tygodniowo a dodając jeszcze resztę to po 8 - 9 godzinach nauki w 3 językach - polski , rosyjski , niemiecki to człowiek wychodził do domu jak po ciężkiej pracy .

Portret użytkownika Quark

Racja ale każdy "nieuk" wie ,

Racja ale każdy "nieuk" wie , że żeby żaróweczka w latarce zaświeciła to trzeba ją podłączyć do obu biegunów baterii naraz. Mając taką wiedzę wystarczy ją ekstrapolować czyli zastosować analogiczne myślenie w większej skali . Słowo klucz - myślenie - z tym jest problem a nie z brakiem wiedzy.

Skomentuj