Stado martwych ptaków spadło z nieba w Kanadzie

Kategorie: 

Źródło: https://globalnews.ca/news/4490462/birds-fall-from-sky-tswwassen/

Około czterdzieści szpaków niespodziewanie spadło na ziemię w Tsawwassenw Kolumbii Brytyjskiej. Jeden ze świadków zdarzenia opowiada, że wyglądało to jak zbiorowe samobójstwo.

Zdarzenie miało miejsce w piątek 14 września w pobliżu terminalu promowego Tsawwassen. Stado europejskich szpaków spadło na ziemię. Zdaniem biolog Laurie Wilson, ptaki mogły desperacko uciekać przed drapieżnikiem. Nie jest to jednak pierwsze tego typu zdarzenie w okolicach Tsawwassena.

"Otrzymaliśmy telefon od osoby, która rzeczywiście widziała to wydarzenie. Jej zdaniem, ptaki rozpaczliwie ćwierkały, zebrały się w grupę i nurkowały w dół. Wszystkie stworzenia wyglądały na sprawne, ale podążały jeden za drugim i uderzały o ziemię."

Stado liczyło około 200 osobników. Zginęło około 40 sztuk. Reszta była ogłuszona i odzyskała potem sprawność. Według weterynarzy, ptaki mogły uderzać o ziemię ze strachu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Dlojzy

Mózgi są dosyć do siebie

Mózgi są dosyć do siebie podobne, szczególnie jeśli chodzi o najbardziej pierwotne instynkty: paniczny strach, mordercza furia, chęć ucieczki. Z jakiegoś powodu ludzi utrzymuje się w przekonaniu, ze "mózgu nic nie ruszy", i że od lat nikt tego nie bada (a szczególnie wojsko), bo to przecież takie nieetyczne.
A wygląda na to, że im bardziej pierwotny instynkt - tym łatwiej go sztucznie i masowo uruchomić.
Może zdarzenie z artykułu to było jakieś przypadkowe i naturalne zjawisko, ale na 100% w magazynach wojskowych stoją zabawki pozwalające z ludzkiego mózgu zrobić maksymalnie rozregulowany glut, a z ludzi - paniczną tłuszczę wzajemnie się tratującą i zabijającą. Ciekawe ilu (i czy w ogóle ktokolwiek) będzie wtedy w stanie odciąć się od własnego mózgu i zacząć świadomie korzystać z rozumu/umysłu.
(nic nie twierdzę na tak ani na nie. tylko fantazjuję)

Portret użytkownika Joker

To jednak nie martwe ptaki

To jednak nie martwe ptaki spadły tylko leciały żeby się zabić. Też ktoś mnie tu w błąd wprowadza. Ciekawe czemu tak. W tym miesiącu premii nie będzie i chlast o ziemię. Teściowa przyjeżdża i chlast. Może szykuje się jakas mała apokalipsa o której nie wiemy.

Skomentuj