Stacje bazowe 5G w Japonii umożliwią zdalne ładowanie smartfonów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Japońska firma telekomunikacyjna SoftBank, rozpocznie wkrótce testy technologii, która pozwoli wykorzystywać stacje bazowe, jako bezprzewodowe stacje ładowania smartfonów. Proponowane rozwiązanie, jest opracowywane we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu w Kioto, Kanazawa Institute of Technology oraz Narodowego Instytutu Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych Japonii.

 

Koncepcja, zakłada instalację specjalnych bezprzewodowych nadajników, na stacjach bazowych 5G. Moc ładowania bezprzewodowego będzie ograniczona do 1 miliwata, aby zapobiec negatywnym skutkom dla ludzkiego ciała. Zasięg będzie początkowo wynosił około 10 metrów, a następnie poszerzy się do 100 metrów.

 

Ładunek elektryczny zostanie wysłany w 28-gigahercowym paśmie wysokiej częstotliwości używanym w komunikacji 5G. Użytkownicy mogą automatycznie ładować kompatybilne urządzenia do noszenia, zbliżając się do stacji bazowej. Obecnie używanie takiej technologii jest zabronione w Japonii, aby uniknąć możliwych zakłóceń sygnałów systemów komunikacyjnych.

Rząd jest jednak bliski złagodzenia tych ograniczeń co pozwoli na testy tej technologii. W planach władz, jest zezwolenie na bezprzewodowe ładowanie w pomieszczeniach, a dopiero później zezwolenie na jej użytek na zewnątrz. SoftBank spodziewa się wprowadzić nowe rozwiązanie na rynek w 2025 roku.

 

Warto zauważyć, że Japończycy nie są osamotnieni w swoich badaniach. W Stanach Zjednoczonych firmy Ossia i Powercast sprzedają sprzęt, który ładuje smartfony i urządzenia do gier na różnych długościach fal. Xiaomi, chiński producent smartfonów, również dołączył do wyścigu deweloperskiego. Wygląda na to, że druga dekada XXI wieku, skupi się na rozwoju technologii tego typu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika eer3er

kiedys nokia chiała tak robić

kiedys nokia chiała tak robić, chodziło o doładowanie komórek i czujników. Ale w dobie 2g i niskiego promieniowania nie miało to sensu choc technologia działała a telefony zuzywaly mniej prądu. Dzis jak widac ma to już komercyjny sens.

a wybuchanie w kieszeni i ładowanie razem z rakiem będzie w gratisie. nawet ci co nie beda miec komorek beda umierać w meczarniach.

Portret użytkownika Jony V

Ludzie to bateria która

Ludzie to bateria która wyewoluowała do tego stopnia że nie żywią się tylko pożywieniem ale też emocjami które mogą człowiekowi dać siłę do działania lub wręcz odwrotnie ich zniechęcić do działania lub nawet życia. A to znaczy że jakby była jakaś inna cywilizacja na tym świecie która były by bardziej rozwinięta nie tyle technologicznie co umysłowo to potrafiła by się telepatycznie porozumiewać czy wpływać na inne jednostki siłą umysłu.

Zauważcie że ci co nami rządzą to  satanści powiązani z żydowską religią modlą się do jakiś demonów którym składają ofiary z ludzi.

Wiec te stworzenia do których się oni modlą a dają im siłę do rządzenia tym światem i muszą się karmić naszymi negatywnymi emocjami. Stąd wiem że oni nie wymordują tak dużej liczby ludzi jak głoszą a będą się starać tych ludzi przy pomocy technologi przeobrazić na generatory negatywnej energii emocjonalnej którą się karmią. I jakby nie patrząc to przecież całą ta technologia jest wykorzystywana do  osiągnięcia tego celu. Czyli stworzą każdemu człowiekowi na ziemi piekło, napuszczą jednego przeciw drugiemu i będą się tym żywić. Zauważcie że szczepany są agresywne i wszczepia im się grafen który jest pochodny węgla i grafitu którego używa się w bateriach dlatego że pod wpływem małego napięcia zaczyna się rozgrzewać do wysokich temperatur. A wiec oni podgrzewają mikrofalami ten grafen w szczepanie a szczepan dzięki temu staje się bardziej agresywny i tworzy to czym oni się żywią masę negatywnej energii. Ten świat to farma negatywnej energii dla jakiś demonicznych stworzeń.

Portret użytkownika nil

Nasila się smog

Nasila się smog elektromagnetyczny. 1 miliwat mocy to niby niedużo ale ta energia może podnosić intensywność procesów biologicznych lub aktywować niepożądane. Konsekwencją będzie szybszy wzrost i starzenie się organizmów.

Portret użytkownika Jony V

No to mamy następną

No to mamy następną technologie po 5g która będą nas smażyć. Zresztą ta technologia ju istnieje do zastosowań domowych tylko w fazie początkowej i nazywa się to ładowanie indukcyjne. Janusze nowinek technologicznych zaraz po wifi i 5g polecą do sklepów po nową zabawkę dzięki której ich rak zwiększy swoją moc.

Portret użytkownika amila

tesla to przed wojną wiedzial

tesla to przed wojną wiedzial ale czy ty wiesz jaką częstotliwość fali należy wysłać impulsem z danego przekaźnika 5g aby spowodować że niektóre zaszczepione osoby dopadnie natychmiastowy zawał lub zakrzepica, biorąc pod uwagę że w każdej szczepionce były/są  metale ciężkie i tlenek grafenu, też grafit?

Portret użytkownika Set

Uniwersytety to często są

Uniwersytety to często są wylęgarnie chorych idei, które pod pozorem pomocy ludziom w trywialnych sytuacjach bardziej się przyczyniają do jej samozagłady. Innowacje typu wypij litr wódki dziennie to będziesz mieć świeży oddech.

Skomentuj