Sroga zima w Afryce. Rekordy mrozu w RPA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W zeszłym tygodniu w niektórych częściach RPA nadszedł zimny front pogodowy z opadami śniegu i mrozem.Pogoda w tej części Afryki stała się niemal arktyczna. Doszło do tego, że pobite zostało aż 19 rekordów dotyczących kiedykolwiek zarejestrowanych ujemnych temperatur.

 

Według południowoafrykańskiej służby meteorologicznej 19 okręgów w kraju pobiło rekordy w zakresie minimalnych temperatur, a niektóre miasta w piątek osiągnęły najniższą temperaturę odnotowaną od pół wieku temu. W Kimberley i Warmbad Toowoomba odnotowano temperatury poniżej zera. W Kimberley temperatura osiągnęła rekordowo niski poziom -9,9 C, a w Warmbad Toowoomba -5,6 C, przebijając poprzednie minimum -5,5 C odnotowane 6 lipca 1964 roku. W Johannesburgu temperatury spadły do ​​-7 C, znacznie poniżej poprzedniego rekordu -6,3 z 19 lipca 1995 r. Dodatkowe rekordy obejmują Krronstad, gdzie temperatury spadły do ​​-8 C, oraz Bronkhorstsprut AWS, gdzie temperatury spadły do ​​-7,4 według SAWS. 

 

Miliony mieszkańców RPA w całym kraju doświadczyły mroźnej zimy, od Gauteng po Kimberley na Przylądku Północnym, gdzie w czwartek 22 lipca spadł śnieg. W tym tygodniu od śnieżyc najbardziej ucierpiał Przylądek Wschodni. Kierowcom zalecono zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy autostradą R56 i przez przełęcz Niko Malan.

Inne części Przylądka Północnego miały dość przyzwoitą ilość śniegu. Opady śniegu w okolicy są rzadkie, ale wcześnie rano mieszkańcy mają pełny obraz tego, czym jest zima. Sporadyczne opady śniegu wystąpiły w tym tygodniu w niektórych częściach Przylądka Zachodniego.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Skomentuj