Środek Ziemi jest 2 lata młodszy od jej powierzchni

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile lat ma jądro Ziemi w porównaniu z jej powierzchnią? Oto oszałamiające odkrycie: środek Ziemi jest w rzeczywistości młodszy niż jej powierzchnia. To niezwykłe zjawisko odkrył zespół fizyków badających fascynujący świat dylatacji czasu i grawitacji.

 

Aby zrozumieć, dlaczego centrum Ziemi jest młodsze, musimy cofnąć się w czasie, około 4,6 miliarda lat temu. Wtedy wokół Słońca utworzyła się gorąca chmura pyłu, która stopniowo ostygła. W jądrze Ziemi zaczęły gromadzić się cięższe pierwiastki, a na powierzchni utworzyła się cienka skorupa. Wraz z upływem czasu Ziemia przeszła wiele zmian, w tym potencjalnie zderzenie z Theią, które mogło ukształtować Księżyc.

 

W 2016 roku grupa fizyków postanowiła zbadać różnicę wieku między jądrem a powierzchnią Ziemi. Inspiracją były wykłady Richarda Feynmana, który twierdził, że środek Ziemi jest młodszy ze względu na efekt grawitacji spowalniający czas. Zespół, opierając się na ogólnej teorii względności Einsteina, przeprowadził własne obliczenia, skupiając się na zmiennej grawitacji Ziemi.

 

Po dokładnych obliczeniach okazało się, że środek Ziemi jest obecnie około dwa i pół roku młodszy od jej powierzchni. To odkrycie rzuca światło na związek między grawitacją, dylatacją czasu i ciałami niebieskimi, zauważając również, że powierzchnia Słońca jest starsza od jego centrum o około 40 000 lat.

 

Autorzy pracy podkreślają, że ich wyniki nie dyskredytują obserwacji Feynmana, a jedynie korygują jego ocenę liczbową. Podsumowują, że odkrycie może służyć jako fascynujący przykład teorii względności i dylatacji czasu w edukacji.

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gnago

to oczywiste wg teorii eteru

to oczywiste wg teorii eteru to w jądrze Ziemi syntezowane są nowe atomy wodoru. tej konkurencyjnej wobec doktryny grawitacyjnej obecnie uznawanej. Tylko nie ma tam  tych współczynników dodawanych aby obliczenia się zgadzały

Portret użytkownika syriues

Gorszych bredni nie słyszałem

Gorszych bredni nie słyszałem. 

O ile wiem to wladnie tam mieszkaja ci owi kosmici bo inaczej slonce by ich zjarało 

Pytanie jest gdzie tym kosmicznym dyskiem lecimy i po co?Zaden z nas nie wie,a naukowcy zajmuja nas bzdurami ,ktore sa nam zbędne i wyprowadzaja nas w las zamiast do celu.

Skomentuj