Sri Lanka pogrąża się w anarchii. Tłum dokonuje samosądów lokalnych parlamentarzystów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sri Lanka, wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim pogrąża się w anarchii po tym jak prorządowe bojówki dokonały aktów pobicia członków antyrządowych demonstracji, które od marca 2022 roku trwają w tym kraju i są odpowiedzią na największy kryzys gospodarczy jaki dotknął to państwo od czasu ogłoszenia przez nie niepodległości w 1948 roku.

 

9 maja 2022 roku doszło do starć pomiędzy prorządowymi bojówkami a mieszkańcami Sri Lanki, którzy protestowali przeciwko polityce rządzącego krajem klanu Rajapaksów, którzy według protestujących odpowiadają za fatalną sytuację gospodarczą kraju. W trakcie ataku lojalistów Rajapaksy na demonstrację antyrządową przed rezydencję premiera Temple Trees oraz w pobliżu sekretariatu prezydenckiego w Galle Face Green rannych zostało ponad 130 osób. Zaatakowani zostali także politycy opcji opozycyjnych wobec władz – Kumara Welgama z partii Samagi Jana Balawegaya oraz Sajith Premadasa z tej samej opcji. Ten pierwszy trafił na oddział intensywnej opieki medycznej; jak się później okazało, skończyło się jedynie na siniakach i zadrapaniach.

Policja starała się spacyfikować bójkę obu stron za pomocą gazu łzawiącego i armatek wodnych. Następnie w stolicy kraju, gdzie miały miejsce starcia, wprowadzono godzinę policyjną, która wkrótce została rozszerzona na terytorium całej Sri Lanki.

Na miejsce ataku bojówek prorządowych w Galle Face wysłano także lankijskie wojsko. Zmobilizowano także wszystkie siły policyjne, będące w dyspozycji rządu – lwia ich część została ściągnięta do swoich jednostek z urlopów.

Ataki lojalistów elity rządzącej spotkały się z szerokimi głosami potępienia i zostały określone "przemocą sponsorowaną przez państwo". Lankijscy sportowcy i celebryci potępili działania zwolenników władzy. Premier Mahinda Rajapaska również potępił plagę przemocy, która miała miejsce w jego kraju.

Ataki te nie mogły rzecz jasna nie spotkać się z odpowiedzią ze strony sił antyrządowych. W odwecie podpalano domy polityków z partii Rajapaksy oraz burmistrzów miast, którzy sympatyzowali z elitami rządzącymi Sri Lanką. Spalono także hotel należący do współpracowników Rajapaksy. W sumie spalono ponad 50 domów lankijskich polityków.

Niektórzy z uczestników akcji przeciwko antyrządowym protestom byli wyłapywani i wrzucani do jeziora Beira. Z kolei autobusy, którymi poruszali się prorządowi bojówkarze były łapane w zasadzki i dewastowane przez mieszkańców Sri Lanki.

Tego samego dnia Mahinda Rajapaksa złożył na ręce swojego brata, prezydenta kraju Gotabayi Rajapaksy dymisję z urzędu.

Dymisja premiera Sri Lanki nie zmieniła podejścia antyrządowych demonstracji do elit władzy – wciąż palono i dewastowano mienie należącego do jego stronników, w tym ministrów. Atakowano także pomniki rodziny Rajapaksów. Dewastacji uległy także nieruchomości samego klanu rządzącego Sri Lanką – zniszczono m.in. dom premiera Mahindy Rajapaksa w Kurunegala. W trakcie ataku antyrządowej rebelii na rezydencję premiera w Temple Trees do akcji wkroczyła armia i marynarka wojenna, która ewakuowała polityka w bezpieczne miejsce, do bazy wojskowej w Trincomalee, która stała się następnie miejscem oblegania jej przez tłumy antyrządowych demonstrantów.

W sumie w zamieszkach zginęło według BBC co najmniej 9 osób a około 200 zostało rannych.

Antyrządowa rebelia w którą przekształciły się masowe protesty trwające w tym kraju od marca bieżącego roku to nie tylko dewastacja własności elit państwowych, sklepów, pojazdów czy też pobicia i śmierci demonstrantów. To także kolejne straty dla tamtejszej gospodarki. Od poniedziałku 9 maja na Sri Lance zamknięte są sklepy, biura oraz przedsiębiorstwa. W całym kraju obowiązuje, tak jak już wspomniałem, godzina policyjna, która ma zostać zniesiona w czwartek 12 maja. Na ulicach stolicy kraju wszędzie widać wojsko i policję, która stara się jak może utrzymać względną stabilność po poniedziałkowych rozruchach.

Mahinda Rajapaksa był kiedyś powszechnie lubianym politykiem ze względu na swoje zasługi w walce z terrorystami z Tamilskich Tygrysów. Dzisiaj jednak jak się wydaje jego gwiazda zgasła ostatecznie, gdyż jest on powszechnie uważany za głównego odpowiedzialnego za fatalną sytuację gospodarczą kraju a od 3 dni także oskarżany jest o zorganizowanie czy też inspirację brutalnych ataków prorządowych bojówek na demonstrujących swoje niezadowolenie mieszkańców kraju.

Mahinda Rajapaksa jest bardzo silnym sojusznikiem Chińskiej Republiki Ludowej w tej części świata. Od momentu objęcia władzy ściągał do swojego kraju chińskich inwestorów, chcąc przyspieszyć wzrost gospodarczy swojego kraju oraz m.in. przekształcić dystrykt Hambantota w ważny dla kraju ośrodek gospodarczy.

Strona chińska zauważa, że chiński personel oraz chińskie inwestycje są raczej bezpieczne i niezagrożone jednak podjęto pewne kroki w celu ochrony tychże, czego powodem jest rzecz jasna pogarszająca się destabilizacja społeczna i gospodarcza kraju. Chińskie przedsiębiorstwa, jak zauważa Qian Feng z Narodowego Instytutu Strategii na Uniwersytecie Tsingua, deklarują także nieco ostrożniejsze podejście do inwestycji i ekspansji gospodarczej w tym kraju.

Chińskie projekty infrastrukturalne zostały w wyniku destabilizacji Sri Lanki wyhamowane i będą kontynuowane kiedy sytuacja gospodarcza kraju ulegnie poprawie. Liu Zongyi, sekretarz generalny Centrum Badań nad Współpracą Chiny-Azja Południowa w Szanghajskim Instytucie Studiów Międzynarodowych stwierdził z kolei iż dalsza kooperacja w kwestiach gospodarczych pomiędzy Sri Lanką a chińskimi przedsiębiorstwami zależeć będzie od woli politycznej ze strony Kolombo. Liu zauważa, że warunki dla chińskiego biznesu będą także zależeć od globalnych potęg. Według niego Indie oraz Stany Zjednoczone podążają linia polityczną, której celem jest zakłócanie współpracy pomiędzy Chinami a krajami Azji Południowej.

Bez względu na to jak potoczy się sytuacja w tym kraju, można już dzisiaj stwierdzić, że fatalny stan gospodarki Sri Lanki, spowodowany pandemią koronawirusa oraz w rezultacie uszczupleniem rezerw walutowych kraju, zmniejszeniem ruchu turystycznego oraz zwiększeniem zadłużenia w połączeniu z kryzysem żywnościowym spowodowanym wojną ukraińsko-rosyjską, uderzył nie tylko w interesy Sri Lanki lecz także Chińskiej Republiki Ludowej, dla której kraj ten jest kluczowym punktem na trasie przebiegu ich wielkiego projektu geoekonomicznego Nowego Jedwabnego Szlaku.

Dzięki Inicjatywie Belt and Road Sri Lanka, wobec braku własnych funduszy na rozwój infrastruktury, mogła rozbudować ją i unowocześnić poprzez kapitał na to pozyskany od strony chińskiej. Pomógła ona zwiększyć możliwości tego kraju jeżeli chodzi o przyjmowanie towarów, zarówno z Europy jak i Azji Wschodniej, co się dokonuje przede wszystkim dzięki newralgicznemu położeniu kraju – zaledwie 6 mil morskich od głównego szlaku handlowego świata, przez który rocznie przepływa około 36 000 statków. Destabilizacja kraju przez kryzys gospodarczy oraz anarchię, która w jego wyniku nastała z całą pewnością nie tylko uderzy w interesy Chin, dla których ten wyspiarski kraj docelowo miał stać się regionalnym hubem przeładunkowym, lecz także w żywotne interesy samej Sri Lanki, której wciąż brakuje funduszy na rozwój infrastruktury, niezbędny do konkurencji w regionie z innymi państwami w zakresie obsługi transportu morskiego. A ten, wobec niekorzystnego klimatu inwestycyjnego spowodowanego rozkładem porządku społecznego i politycznego kraju, z całą pewnością pomimo uspokajających zapewnień strony chińskiej, zostanie ograniczony.

Oczywiście zmiana władzy - z prochińskiej na sprzyjającą innym regionalnym i światowym potęgom - może spowodować zmianę gospodarczych i geopolitycznych sojuszy. Pytanie jednak: czy nowi patroni nowych władz w Kolombo będą w takim samym stopniu jak Pekin zainteresowani rozwojem infrastruktury, który do tej pory służył w dużej mierze chińskim interesom, zarówno obsłudze transportu morskiego jak i potencjalnej ochronie swojej floty handlowej w przypadku militaryzacji pozyskanych zasobów w portach Kolombo i Hambantota?

W mojej opinii żaden inny niż Chiny kraj nie będzie w takim stopniu zainteresowany rozbudową zdolności obsługi transportu morskiego na Sri Lance. Bo przecież po co mieliby oni (Indie,USA) pomagać Chińczykom czy też Europie w intensyfikacji wymiany handlowej na obszarze Eurazji, dzięki której ChRL już wkrótce stać może się największą potęgą gospodarczą i polityczną świata?

 

 

 

Na podstawie:

https://www.newswire.lk/2022/05/10/health-update-of-kumara-welgama/

https://www.youtube.com/watch?v=WfgGnyWNKrA

https://en.wikipedia.org/wiki/2022_Sri_Lankan_protests

https://www.newindianexpress.com/world/2022/may/11/airport-without-planes-debt-laden-seaport-china-backed-projects-testament-to-sri-lankas-mismanage-2452258.html

https://www.globaltimes.cn/page/202205/1265285.shtml

https://theprint.in/world/china-declines-to-comment-on-rajapaksas-resignation-calls-for-govt-opposition-unity-in-sri-lanka-to-tide-over-crisis/951833/

https://www.bbc.com/news/world-asia-61403510

https://www.business-standard.com/article/international/china-says-closely-following-violence-in-lanka-asks-citizens-to-be-alert-122051001524_1.html

https://edition.cnn.com/2022/05/10/asia/sri-lanka-protests-police-shoot-intl-hnk/index.html

https://economictimes.indiatimes.com/news/economy/finance/india-to-step-up-assistance-as-sri-lanka-stares-at-bankruptcy/articleshow/91389169.cms?from=mdr

https://lki.lk/blog/sri-lankas-port-development-and-the-role-of-bri/

https://www.orfonline.org/expert-speak/bandwagoning-china-geopolitics-container-terminal-srilanka/

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I bardzo dobrze czynią Ci

I bardzo dobrze czynią Ci nasi bracia w dociekaniu prawdy.

Otóż bombka informacyjna się przytrafiła.

https://t.me/ExposeThePEDOSendTheCABAL/23119

W 1944 roku na konferencji w Bretton Wood, początkowo 44 narody, umówiły się, że będą prowadzić podwójne księgi państwowe. Dla ludków-owieczek jedne do pokazania, a stan rzeczywisty zachowamy dla siebie.

Przejrzałem filmik 2 razy i podam streszczenie, niekoniecznie w kolejności czasowej.

Początkowo były to 44 Narody, a dobiło do 198 państw. 2 min, 55 sek. Powstał wtedy IMF, Centralny Bank i "Task Forces", czyli jakieś siły zadaniowe.

W 1967 roku zaczęły na konta poszczególnych państw wpływać ogromne sumy pieniędzy w złocie(!!!).

198 rachunków, dla każdego państwa, co roku podpisywane przez wszystkie Parlamenty(!!!), więc wszyscy politycy powinni o try wiedzieć.

Ujawnione to zostało w 2013 roku. A nam mówią, że mamy jako państwo potężne długi do spłacenia już dla naszych wnuków.

Centralny Bank Szwajcarii ma dolarów w złocie sumę z 27-mioma zerami. To dane z 2007 roku, więc teraz jest dużo więcej.

Ostatnie 30 sekun filmiku pokazuje prawdziwe certyfikaty stanu posiadania państw. Na kolana powala. Watykan :700 JILIONÓW dolarów w złocie, + 2.000.000 (miliony) metrycznych ton złota. Ameryka 500+ JILIONÓW dolarów w złocie , + 10.000.000 metrycznych ton złota.

Ciekawe ile MY mamy naprawdę JILIONÓW i metrycznych ton złota? Wypadałoby zapytać parlamentarzystów, skoro co roku to podpisują !

Tak na oko, każdy kraj ma 1000 razy więcej niż pierdoleni politycy kłamią, i należy definitywnie zapytać któregokolwiek, czy wie coś na temat obecnych skutków porozumienia z Bretton Woods z 1944 roku?

A ja tu kredyty jakieś zapier...m nie wiadomo po ch...

Portret użytkownika inzynier magister

Światowa Organizacja Zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia pracuje nad tzw. międzynarodowym traktatem antypandemicznym. Zgodnie z projektowanymi założeniami dokumentu, WHO miałaby przejąć część kompetencji państw, globalnie regulując kwestie związane z polityką zdrowotną. Na 22-28 maja planowane jest 75. Światowe Zgromadzenie do Spraw Zdrowia w Genewie, na którym prawdopodobnie zapadną decyzje odnośnie ostatecznego kształtu traktatu.

Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do premiera z apelem o sprzeciwienie się próbom ograniczania suwerenności Polski. Petycję można podpisywać na stronie zablokujmytraktatwho.pl

Deklarowanym celem „traktatu antypandemicznego” jest poprawa globalnej ochrony zdrowia. W rzeczywistości, dokument przewiduje ograniczenie suwerenności państw na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia. Poparcie dla rozpoczęcia negocjacji nad treścią dokumentu wyraziła już Rada Europejska, a w lutym odbyło się pierwsze spotkanie negocjacyjne.  Zdaniem Rady, pandemie stanowią globalny problem, któremu „żaden rząd ani żadna instytucja nie są w stanie samodzielnie stawić czoła”. Jedynym rozwiązaniem miałoby być przekazanie zarządzania międzynarodowym organizacjom, takim jak WHO.

W petycji podkreślono, jakie negatywne skutki mogłoby przynieść przyjęcie takiego traktatu. Autorzy apelu wskazują m.in. na prawdopodobne straty ekonomiczne.

„Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której eksperci Światowej Organizacji Zdrowia nakazują wszystkim sygnatariuszom dokumentu wprowadzenie bezwzględnego obowiązku szczepień czy lockdownu, który ma przecież wpływ także na naszą gospodarkę, a co za tym idzie – finanse całego państwa” – napisano.

Petycja skupia się również na kwestii rzeczywistej walki z przyszłymi epidemiami, która mogłaby być utrudniona przez tego typu akt.

„To właśnie dzięki zróżnicowanej strategii walki z epidemią, świat mógł weryfikować i wycofywać się z nieskutecznych instrumentów polityki sanitarnej” – zaznaczają autorzy apelu.

Petycja wzywa premiera rządu RP do o „stanowczego sprzeciwu wobec wpisania do traktatu niebezpiecznych przepisów, ograniczających polską suwerenność”. Jeśli jednak zapowiadane elementy „międzynarodowego traktatu antypandemicznego” zostałyby przeforsowane, sygnatariusze apelu domagają się „nieratyfikowania powstałej konwencji lub jakiegokolwiek wiążącego aktu prawa międzynarodowego, który narzucałby Polsce określone działania wpływające na naszą strategie walki z pandemią”.

Zignorują i zlekceważą całkowicie taką petycję, a Polakom zrobią „pasztet” dzięki któremu będziemy we własnym, ale niesuwerennym i podległym kraju niszczeni, prześladowani i zabijani..
Obecnie rządzący to antypolscy zbrodniarze -już pokazali co potrafią, dali próbkę prześladowania katolików i ponad 200 tysięcy nadmiarowych zgonów, wiadomo czego się po nich spodziewać.
Oni boją się tylko brutalnej siły fizycznej.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika hg

Pierdolony szatan i ci ludzie

Pierdolony szatan i ci ludzie

Ten, który teraz rządzi światem, to jakiś chory pojeb, ale gdyby nie stworzono człowieka, to nie mógłby robić tego, co robi.

 Wniosek jest taki, że stworzono ludzi, aby się mógł dobrze bawić.

Wszechświat to Maja, iluzja, kłamstwo. Ojcem kłamstwa jest szatan.

Świat przysłania prawdę czyli duchowość i ma swoje sługi, które niszczą tych, którzy mają pewność. Te sługi nie są nawet świadome, że służą złu. Są opętywani członkowie rodziny, nsjczęściej ignoranci i materialiści. Dźgają w najczujsze punkty, aby niszczyć mędrców.

Wierzących w Boga ludzi o otwartych umysłach nazywają pizdami, mądralami, debilami, a na chęć niesienia pomocy mówią, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Wstrętna chołota.

Portret użytkownika spokoluz

Sri Lanka jest jednym z

Sri Lanka jest jednym z punktów przeładunkowych południowego jedwabnego szlaku - to robota usmabrytizerli aby zablokowac kolejny szlak przesyłu towarów z Chin . To ognisko może się rozlać - niby mały kraj ale jest pośrednikiem przesyłu towarów dla wielu innych krajów w afryce i na dalekim wschodzie , które również przesyłają towary dalej i zarabiają na tym. Pisałem , że lato będzie gorące a tu się robi gorąco już w maju.

Jak się rozleje to przynajmniej wrócą u nas deszcze bo pogoda jest skutecznie piękna od 24.02.2022 chociaż trochę zimno jest. Niech skierują usmany piękną pogodę tam gdzie mają większe interesy a wrócą deszcze , burze  i temperatury majowe w dzień i w nocy.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lommo

Oj tam zaraz szukasz spisków.

Oj tam zaraz szukasz spisków. Prawda jest o wiele prostsza: zbankrutowali bo tak rządzili. Wszytko co dochodowe wydali obcemu kapitałowi (akurat tam chińskiemu). Narobili długów na wielkie bezsensowne rządowe "inwestycje". No i jeszcze znajomi królika przytulili dużo kasy za łapówki i pseudo zlecenia. U nas w kraju jeszcze trochę i będzie tak samo , zresztą j. lankijski ma wiele nawet wspólnych słów z językiem polskim co nie dziwne gdyz język polski też wywodzi się z sanskrytu. Co też nie dziwne bo to ta sama haplogrupa genetyczna. Ba nawet już stosuje się w Polsce rozwiązania rodem ze Sri Lanki jak zaprzestanie używania nawozów sztucznych , tam bo był zakaz a w Polsce bo za drogie. Efekt jednak będzie ten sam czyli spadek produkcji żywności o połowę. Tak że minister Kowalczyk bredzący coś o polskim spichlerzu najpierw niech jako zawodowy matematyk się zorientuje jak brak nawożenia wpływa na plonowanie. Bo przy tym zaprzestaniu nawożenia w Polsce czy w ogóle zaprzestaniu zasiewu wobec braku nawozów po rozsądnych cenach to zbiory wypadną w Polsce jak na Sri Lance. A do tego jeszcze błyskawicznie rosnące koszty odsetek od polskiego długu. Tak że naprawdę dużo nie brakuje do Sri Lanki u nas.

Portret użytkownika inzynier magister

a w kanadzie reżim

a w kanadzie reżim satanistyczny loży ordo ab chao chce zniszczyć kanadyjskich chrześcijan !

„Justin Trudeau i jego liberalny rząd prowadzili otwartą wojnę przeciwko wolności religijnej, odkąd został on wybrany w 2015 roku”, mówiła kandydatka na przewodniczącą Partii Konserwatywnej w Kanadzie. Zdaniem Leslyn Lewis, niedawne rekomendacje ministerstwa obrony, by wykluczyć z armii kapelanów religii sprzeciwiających się postępowym ideologiom, są pod tym względem przełomowe. Pod płaszczykiem równości, prowadzą one do dyskryminacji wierzących, uważa polityk.  

Panel doradczy Departamentu Obrony Narodowej (DND) Kanady zaleca, aby „nie brać pod uwagę zatrudnienia jako przewodników duchowych (…) duszpasterzy związanych z grupami religijnymi, których wartości nie są zgodne z wartościami Zespołu Obrony”.

„Obecnie niektórzy kapelani reprezentują wyznania, lub są związani z instytucjami religijnymi, których poglądy nie są tożsame z ideą zróżnicowanego miejsca pracy. Niektóre z afiliowanych przez kapelanów religii nie popierają idei inkluzywności i promocji różnorodności” – czytamy w zaleceniach DND. 

„Na przykład wykluczenie kobiet z kapłaństwa przez niektóre wspólnoty narusza zasady równości i sprawiedliwości społecznej, podobnie jak seksistowskie koncepcje zakorzenione w ich religijnych dogmatach” – napisano.

Lewis uruchomiła na swojej stronie internetowej kampanię Dość dyskryminacji!, w ramach której zwraca uwagę na kuriozalność i sprzeczność z prawem wytycznych resortu obrony. Parlamentarzystka zaznacza, że pod płaszczykiem walki o równość i „inkluzywność” w wojsku dochodzi w ten sposób do otwartej dyskryminacji osób wierzących.

„Jak wszyscy żydowscy, muzułmańscy i chrześcijańscy członkowie wojska mogą się teraz czuć, gdy zostali wskazani jako niezgodni z wartościami kraju, o który walczą? Albo gdy ich przekonania zostały wyraźnie porównane z najgorszymi rodzajami rasizmu w tym samym raporcie?” – pyta. 

„Chciałabym, aby był to jednorazowy przypadek ataku tego rządu na religie, ale wygląda na to, że dla Liberałów jedyną dopuszczalną religią w Kanadzie jest wokeism” – zauważyła. W tym kontekście Lewis przywołała wysiłki administracji Trudeau na rzecz zlikwidowania Biura Wolności Religijnej, podała przykłady pracowników służby medycznej, których zmusza się do wykonywania dzieciobójstwa i przeciwników reżimu sanitarnego. Jak przypomniała, za sprzeciw wobec sanitaryzmu został w tym roku aresztowany jeden z pastorów.

W zakresie ideologii „przebudzonych” (woke) zawiera się całe spektrum poglądów od poparcia dla ruchu Black Lives Matter, postulatów politycznych LGBT czy radykalnej walki ze zmianami klimatu. W kanadyjskiej odsłonie wokeismu znaczącą rolę odgrywa rewizjonizm historyczny wzywający do zadośćuczynienia rdzennym mieszkańcom kraju, który za ich głównego „oprawcę” i „prześladowcę” uważa Kościół katolicki.

Musimy się jednoczyć pod znakiem Jezus Chrystusa Miłosiernego ! inACZEJ NIE POKONAMY zła iluminackich diabłów !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ala Makota

Poliniackim cfelebrytom takie

Poliniackim cfelebrytom takie coś by się przydało, ja nie namawiam nikogo do czynienia zła, ale to co te gnidy wyprawiają przechodzi wszelkie ludzkie pojęcie o prawdzie i sprawiedliwości. A wystarczyło by zabrać tym pajacom finansowanie z pieniędzy podatników, i po zamiatane. Nie zabijać ale wysłać do uczciwej kurwa pracy.

Portret użytkownika RhumekFr

Przefajny jest watek synusia

Przefajny jest watek synusia ichniego premiera, ktory to premier bezzwlocznie udal sie do bazy wojskowej w celu, rzecz jasna, uzyskania ochrony. Otoz w willi ,,mlodego,, demonstranci znalezli........ roj dronow.......nieeee.......zartuje ......roj samochodow, fajnych, takich lambo i innych. Kazda wladza demoralizuje, nawet osobnikow juz zdemoralizowanych.

Wniosek ?

Moim zdaniem -

zakaz dwoch kadencji,

zakaz obejmowania stanowisk wybieralnych i mianowanych dla osob z dodatkowym, obcym obywatelstwem

referenda

Stalosc i niezmiennosc Konstytucji , zmienianej jedynie po ewentualnym referendum przy ponad 90% ,,za,,

Czesc z tego niezle funkcjonuje w Szwajcarii.

No i wisienka bo bylbym zapomnial : odpowiedzialnosc karna urzednikow Smile

 

Strony

Skomentuj