Średniej wielkości rozbłysk słoneczny klasy M, skierowany w Ziemię

Kategorie: 

Źróło: NASA/SDO

Grupa plam oznaczona numerem 1936 była dzisiaj odpowiedzialna za wygenerowanie rozbłysku słonecznego średniej wielkości. W maksimum osiągnął on intensywność klasyfikującą go jako M3.1

 

Plama 1936 ma obecnie konfigurację magnetyczną beta-gamma i spodziewano się z niej silniejszych zjawisk solarnych. Region ten znajduje się niemal na środku tarczy słonecznej i dlatego rozbłysk będzie z dużym prawdopodobieństwem odczuwalny jako chwilowa burza magnetyczna.

Każdy koronalny wyrzut masy, który powstanie w wyniku zjawisk ze tej grupy plam będzie geoefektywny. Według prognoz NOAA obecnie jest 25% szans na rozbłysk M i 1% szans na rozbłysk X.

Obecnie na tarczy słonecznej znajduje się 5 aktywnych regionów. Warto zwrócić uwagę na te oznaczone jako 1934, która zanotowała zdecydowany wzrost powierzchni. Plama 1936 też nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i przez przynajmniej kilka dni może prowadzić ostrzał naszej planety.

 

 

Więcej informacji na temat aktywności słonecznej można znaleźć na portalu zmianysolarne.pl

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mlodyrob

Słonce daje zycie i je

Słonce daje zycie i je zabiera to taki nasz Bóg ukryty w kóli ognia.Kazdy układ ma planety i ma słonce swojego anioła stróża.Czas spojrzec na słonce jak na obiekt posiadjacy pewnego rodzaju swiadomosc.Wszysto ma swój cel tylko my przeszkadzamy w tym idealnym projekcie.

Portret użytkownika JD

W dniu dziesiejszym

W dniu dziesiejszym odnotowaliśmy sensacyjny i wyjątkowy rozbłysk klasy M, numer 111987456354.
W dniu jutrzejszym przewidywany jest sensacyjny i zupełnie wyjątkowy rozbłysk klasy M numer 111987456355.

Portret użytkownika zibi

Dziwne te metoryty jakieś

Dziwne te metoryty jakieś kwadratowe uchwycone w  wcześniejszych setnych sek,nie jestem znawcą od meteorytów ale o takich nie słyszałem,w poniższym filmiku w 2:52 sek,w razie nie dowierzenia można samemu sobie uchwycić a zobaczycie sami

 

Portret użytkownika zibi

No i może mi psycha siada jak

No i może mi psycha siada jak myślę ze mogę zostać takim niewolnikiem , psem obcych albo wybebeszonym od środka i stracić genitalia albo wysuszonym z wyssania z krwi a wszystko na żywca,ponoć z takiego wrażenia mózg umiera sam,nie oszukuj się w wiadomościach podawali tysiące tych niby meteorów spadło,a jak ta niby kometa ison podleci i wlecą dodatkowe tysiące albo miliony tych co na fotce a jak wiesz mam rodzinę,a to mogą być nawet dni,kto wie gdzie jest ta  kometa ison ,oby to była moja wizija jak to mówisz psycha siadła?

Strony

Skomentuj