Średniej wielkości rozbłysk słoneczny klasy M, skierowany w Ziemię

Kategorie: 

Źróło: NASA/SDO

Grupa plam oznaczona numerem 1936 była dzisiaj odpowiedzialna za wygenerowanie rozbłysku słonecznego średniej wielkości. W maksimum osiągnął on intensywność klasyfikującą go jako M3.1

 

Plama 1936 ma obecnie konfigurację magnetyczną beta-gamma i spodziewano się z niej silniejszych zjawisk solarnych. Region ten znajduje się niemal na środku tarczy słonecznej i dlatego rozbłysk będzie z dużym prawdopodobieństwem odczuwalny jako chwilowa burza magnetyczna.

Każdy koronalny wyrzut masy, który powstanie w wyniku zjawisk ze tej grupy plam będzie geoefektywny. Według prognoz NOAA obecnie jest 25% szans na rozbłysk M i 1% szans na rozbłysk X.

Obecnie na tarczy słonecznej znajduje się 5 aktywnych regionów. Warto zwrócić uwagę na te oznaczone jako 1934, która zanotowała zdecydowany wzrost powierzchni. Plama 1936 też nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i przez przynajmniej kilka dni może prowadzić ostrzał naszej planety.

 

 

Więcej informacji na temat aktywności słonecznej można znaleźć na portalu zmianysolarne.pl

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika mlodyrob

Słonce daje zycie i je

Słonce daje zycie i je zabiera to taki nasz Bóg ukryty w kóli ognia.Kazdy układ ma planety i ma słonce swojego anioła stróża.Czas spojrzec na słonce jak na obiekt posiadjacy pewnego rodzaju swiadomosc.Wszysto ma swój cel tylko my przeszkadzamy w tym idealnym projekcie.

Portret użytkownika JD

W dniu dziesiejszym

W dniu dziesiejszym odnotowaliśmy sensacyjny i wyjątkowy rozbłysk klasy M, numer 111987456354.
W dniu jutrzejszym przewidywany jest sensacyjny i zupełnie wyjątkowy rozbłysk klasy M numer 111987456355.

Portret użytkownika zibi

Dziwne te metoryty jakieś

Dziwne te metoryty jakieś kwadratowe uchwycone w  wcześniejszych setnych sek,nie jestem znawcą od meteorytów ale o takich nie słyszałem,w poniższym filmiku w 2:52 sek,w razie nie dowierzenia można samemu sobie uchwycić a zobaczycie sami

 

Portret użytkownika zibi

No i może mi psycha siada jak

No i może mi psycha siada jak myślę ze mogę zostać takim niewolnikiem , psem obcych albo wybebeszonym od środka i stracić genitalia albo wysuszonym z wyssania z krwi a wszystko na żywca,ponoć z takiego wrażenia mózg umiera sam,nie oszukuj się w wiadomościach podawali tysiące tych niby meteorów spadło,a jak ta niby kometa ison podleci i wlecą dodatkowe tysiące albo miliony tych co na fotce a jak wiesz mam rodzinę,a to mogą być nawet dni,kto wie gdzie jest ta  kometa ison ,oby to była moja wizija jak to mówisz psycha siadła?

Portret użytkownika prezes

Mnie to ta pogoda zaczyna

Mnie to ta pogoda zaczyna dobijać, bo niby słonecznie, i w miarę ciepło (W skali roku to i tak zimno), ale brakuje śniegu. Ja jestem za ciepłym klimatem, ale z obecnością zimy.
Najlepiej to by tak było:
-Marzec,Kwiecień - Wiosna (5-20 średnie dobowe)
-Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień - Lato (Powyżej 15)
-Październik,Listopad - Jesień (5-20)
-Grudzień, Styczeń,Luty - Zima (Poniżej 0)
 
I wogóle jak najmniej dni ze średnią dobową 0-5 stopni, bo to najgorsze co może być.
 

Strony

Skomentuj