Średnia długość życia człowieka od 1990 roku, zwiększyła się o 6 lat

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Naukowcy twierdzą, że od 1990 roku średnia długość życia człowieka na Ziemi wzrosła o 6 lat. Autorzy badania twierdzą, że dzieje się tak dlatego, że doszło do postępu w zakresie leczenia śmiertelnych chorób.

 

Eksperci zwracają szczególną uwagę, że w krajach rozwiniętych daje się zauważyć zmniejszenie umieralności na raka i choroby serca. Również w krajach rozwijających się zaobserwowano redukcję liczby zgonów na skutek malarii i gruźlicy.

 

Wyjątkiem są tylko kraje afrykańskie, szczególnie na południe od Sahary, gdzie średnia długość życia w tym samym czasie skróciła się o 5 lat. Specjaliści twierdzą, że stało się tak głównie dlatego, że trwa tam ekspansja wirusa HIV.

Wyniki badania zostały opublikowane w prestiżowym czasopiśmie medycznym Lancet.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaaaa

nie zgadzam sie z tym ze

nie zgadzam sie z tym ze zyjemy dluzej wrecz przeciwnie po jedzeniu samych E-... ludzie zaczna padac jak nigdy sam znam przypadki 30 latkow umierajacych na raka lub na niewiadomo co zobaczycie sami a wiekszosc spoleczenstw nie ma o niczym pojecia i ciesza sie ze zajadaja parowki za 6 zl/ 1kg heee smutne ale niektorym jak powiesz prawde to wezma cie za czubka i robia swoje zanim zrozumieja to moze byc za puzno pozdrawiam przebudzonych

Portret użytkownika wic

Rozpowszechnienie internetu

Rozpowszechnienie internetu uświadomiło ludzi i wiedzą ja się bronić przed chorobami i lekarzami oraz we własnym zakresie leczyć się i wspomagać organizm. To niewątpliwie wydłuży średnią życia oczywiście tylko tym trochę mądrzejszym. 

Portret użytkownika Czołgista

Tu chodzi o to że maleje

Tu chodzi o to że maleje śmiertelność niemowląt. Stąd głównie bierze się to ,że niby "żyjemy dłużej". Jeśli jedna osoba żyje miesiąc a druga 80lat to średnia długość życia liczy 40lat. Natomias jak dwie osoby żyją po 45 lat to średnia jest 45 lat. W ten sposób wydłużyliśmy średnią życia o 5lat. To ,że żyjemy dłużej to brednia. 100 czy 1000lat temu ludzie też dożywali sędziwego wieku tylko ,że smiertelność niemowląt była większa. 

Portret użytkownika N1KT

GÓWNO PRAWDA ! Wystarczy sie

GÓWNO PRAWDA ! Wystarczy sie przejść po cmentarzu i zwracać uwagę na roczniki 18xx i zobaczyć ile ludzie kiedyś żyli a jak mało dzisiaj. Kiedyś jedli skromniej ale wszystko było 100% naturalne i bez konserwantów żadnych a do tego musieli sobie to wszystko zrobić więc coś jak by uprawiali sport bo fizycznie więcej się ruszali. Po głupią wodę do studni żeby pójść trzeba było mieć niezłą krzepę żeby wyciągnąć cięzkie wiadro z wodą. Dziś 60 latkowie czują się jak inwalidzi niezdolni do niczego a jak by miał wyciągnąć wiadro z wodą to po takiej operacji zaraz wszystko by go bolało i nie może nosić takich ciężarów. Mój dziadek w wieku 86 lat właźił po drabinie z takim wiadrem pełnym wody do stodoły - patrzałem na to i miałem pełen szacunek dla niego że nawet nie chciał żeby ktoś zrobił to za niego. (powiedział ja sam).
Dziś 30 latki mają już raki - wczoraj słyszałem że koleś wygląda już jak wiór wysuszony tak go rak wpierdala, tydzien temu też inny koles 31 lat, miesiąc temu też taksiarz 50, a ta śliczna aktorka ostatnio Ania Przybylska to sobie pożyła co ?
https://www.youtube.com/watch?v=ojurGZ6J5HE
https://www.youtube.com/watch?v=lO549eRFg_A
https://www.youtube.com/watch?v=-gha8WBnG4A

Portret użytkownika Medium

N1KT napisał: Kiedyś jedli

N1KT wrote:

Kiedyś jedli skromniej ale wszystko było 100% naturalne i bez konserwantów żadnych a do tego musieli sobie to wszystko zrobić 
Czy teraz ktokolwiek nakzuje żryć jak świnie wszystko, co można kupić?
I teraz można jeść skromnie i wszystko przygotowywać samodzielnie!!!
 
A na Fukushimę i Czarnobyl mają ludzie recepty: pomodlić się nad posiłkiem, a będzie zdrowy.
 

Portret użytkownika barra barra

@N1KT. 100% racji. Moja

@N1KT. 100% racji. Moja babcia jest najlepszym przykładem, bo w swoim zyciu "przebiegła prawie setkę".
jeśli dodać, że kiedyś kiedyś (a nie, że po 1990 - bo to za krótki okres aby takich obliczeń dokonać i nawet nie jest to jedno pokolenie, więc sam tytuł jest już przznaczony dla osób niemyślących), grawitacja była mniejsza i więcej tlenu w powietrzu a co za tym idzie, jak słusznie zauważyłeś ludzie mieli więcej ruchu, ale nie byli sportowcami wyczynowymi w takiej ilości procentowej, jak w obecnych czasach.
 

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Skomentuj