Średni wzrost Chińczyków zwiększył się o 10 centymetrów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ciągu ostatnich stu lat średnia wzrostu Chińczyków wzrosła o 10 centymetrów. W tym samym czasie zwiększyła się populacja Chin z powodu łatwego dostępu do żywności.

 

 

Dane statystyczne obejmują okres od 1896 do 1996 roku. Pod koniec XIX wieku chiński wzrost wynosił średnio 160 cm dla mężczyzn i 150 cm dla kobiet. Pod koniec XX wieku, odpowiednie wskaźniki osiągnęły 171,8 cm i 160 cm.

 

Zdaniem naukowców, zwiększenie wzrostu narodu może mieć związek z większym spożyciem mleka i produktów mlecznych, które znalazły się w chińskiej diecie. Przyczyniło się to zapewne do rozwoju i wzmocnienia kości.

 

Warto zauważyć, że na rynku chińskim dużą popularnością cieszą się ostatnio napoje gazowane i fast food, co oznacza, że Chińczycy coraz częściej przybierają na wadze.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nicco

Jak się ma mleko do

Jak się ma mleko do wzmacniania kości? Kości nie składają się jedynie z wapnia, a spożywanie wapnia bez K2 MK7 może doprowadzić do jego osadzania się i utwardzania np. w tętnicy.

Skomentuj