Sprawca masakry w Barcelonie uciekł obławie i jest wciąż poszukiwany

Kategorie: 

Poszukiwany przez policję Moussa Oubakir - prawdopodobny sprawca masakry z Barcelony

Hiszpańskie służby przyznały dzisiaj, że sprawca zamachu terrorystycznego z Barcelony, który jadąc zygzakiem furgonetką po najpopularniejszym deptaku miasta, rozjechał 13 osób, a ranił ponad 100, zdołał uciec. Obecnie trwa obława na niejakiego Moussa Oubakira, 

Wczoraj informowano, że prawdopodobnym sprawcą jest jego starszy brat, Driss Oubakir, którego dokumenty zostały wykorzystane do wynajęcia busa użytego do przestępstwa. Potem okazało się, że sprawcą jest jego brat Moussa i wynajął  on dwie furgonetki z czego jedną odnaleziono w krańcowych dzielnicach Barcelony. Prawdopodobnie miała służyć do przemieszczenia się podczas ucieczki.

 

Ostatecznie Driss Oubakir, który sam zgłosił się na policję, po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Jednak pościg za jego bratem cały czas trwa i nikt nie wie gdzie zaszył się sprawca. Wygląda na to, że hiszpańskie służby nie mają pojęcia gdzie znajduje się Moussa Oubakir, ponieważ nadal nie został zatrzymany i nie było go wśród zabitych w Cambrils.

 

Ten 18-letni Marokańczyk jest obecnie najbardziej poszukiwanym człowiekiem w całej Hiszpanii, ale bardzo możliwe, że już go nie ma na terenie tego kraju. Tak samo stało się w przypadku ataku w Berlinie na Bożonarodzeniowy Jarmark, kiedy sprawcę zastrzelono dopiero w Mediolanie we Włoszech. Tym razem jeśli jest jeszcze we Hiszpanii lub Francji to istnieje cień szansy jego ujęcia, ale jeśli zdołał się przedostać do Afryki, to prawie na pewno słuch po nim zaginie.


Jest to tym bardziej prawdopodobne, że po zastrzeleniu pięciorga dżihadystów w Cambrils, władze są już pewne, że mają do czynienia z siatką terrorystyczną licząca przynajmniej kilkanaście osób. To uprawdopodabnia kolejne ataki i zdolność skutecznej ucieczki przed stróżami prawa, młodszego z braci Oubakir, odpowiedzialnego za masakrę z Barcelony.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika keri

Akamai, wg mojej analizy, ten

Akamai, wg mojej analizy, ten twór to ani unia, ani ch.j, więc mnie wychodzi hujnia Biggrin

Poza tym, "hujnia" ładnie odzwierciedla jej obrzezany charakter - no czegoś istotnego brakuje w tej formie Lol

Brak "c" nie jest więc przejawem mojej ignorancji tylko próbą jak najtrafniejszego odzwierciedlenia właściwości, które wyczuwam w omawianej padlinie chujopodobnej.

https://bacologia.wordpress.com. Nie jesteśmy na zewnątrz galopującej kulki.

Strony

Skomentuj