Spożywanie fast foodów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem utraty pamięci

Kategorie: 

Źródło: tg

Analiza wykazała, że u starszych szczurów w drugiej grupie znacznie wzrosła liczba markerów stanu zapalnego w mózgu. Zwierzęta zaczęły również wykazywać oznaki problemów z pamięcią.

 

Naukowcy z Ohio State University przeprowadzili eksperyment na młodych i starych szczurach, podczas którego losowo podzielono je na trzy grupy o różnej diecie. Jedna część zwierząt zjadła pokarm, w którym 54 procent stanowiły węglowodany złożone, a odpowiednio 32 i 14 procent stanowiły białko i tłuszcz.

 

Druga grupa szczurów jadła niezdrowe jedzenie lub żywność wygodną, w której udział węglowodanów rafinowanych wynosił 63,3%, a białka i tłuszczu po 19,6 i 17,1%. W trzecim przypadku zastosowano produkty z drugiego, ale dodano kwas dokozaheksaenowy z grupy kwasów tłuszczowych omega-3.

 

Analiza wykazała, że u starszych szczurów w drugiej grupie znacznie wzrosła liczba markerów stanu zapalnego w mózgu. Zwierzęta zaczęły również wykazywać oznaki problemów z pamięcią. W trzeciej grupie udało się zrekompensować negatywne skutki niedożywienia przy pomocy kwasu DHA.

 

Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie naukowym Brain, Behavior and Immunity. Zdaniem ekspertów ich praca wskazuje na potrzebę dodania do diety bardziej złożonych węglowodanów i nieprzetworzonej żywności. Jednocześnie naukowcy zauważyli, że stosowanie kwasu DHA w fast foodach nie jest skutecznym podejściem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika izi

Składniki hamburgera to: mąka

Składniki hamburgera to: mąka pszenna, drożdże, woda, mięso wołowe, sałata, pomidor. Gdzie "hamerykańscy naukowcy" widzą tutaj zagrożenia? Czym hamburger różni się od steku wołowego z bułką albo makaronem i sałatką? Womituję tym niekończącym się straszeniem...

Portret użytkownika wodzu

Składniki hamburgera to: mąka

Składniki hamburgera to: mąka pszenna, drożdże, woda, mięso wołowe, sałata, pomidor oraz  olej silnikowy :) 

takie dziwne pytanie ? dla czego hamburger tego z reklamy Smile a ty czytujesz sam jakieś Składniki ?? dziecko FB .

Skomentuj