Spotkanie papieża Franciszka i patriarchy Cyryla na tle wojny w Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kilka dni temu miało miejsce wydarzenie, które rzeczywiście można określić jako historyczne - rosyjski patriarcha Cyryl oraz papież Franciszek odbyli wspólną rozmowę na Kubie. Było to pierwsze spotkanie przywódców Kościoła Prawosławnego oraz Rzymskokatolickiego od tysiąca lat i relacjonowały o tym wydarzeniu wszystkie media.

 

Cyryl i Franciszek podpisali specjalną deklarację, w której wyrażono nadzieję na przywrócenie jedności i rozpoczęcie współpracy w wielu kwestiach, np. w obronie chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie oraz przeciwdziałaniu masowej migracji. Dokument ten mówi także o konieczności zaprowadzenia pokoju na Ukrainie i w Syrii.

 

Zastanawiający jest fakt, że to historyczne spotkanie miało miejsce właśnie teraz, gdy światu zagraża III wojna światowa. Patriarcha Cyryl, który na początku stycznia poparł rosyjską interwencję zbrojną w Syrii nazywając ją "obroną ojczyzny" przyznał w najnowszym wywiadzie dla Russia Today, że Rosja i USA koniecznie muszą zrobić wszystko aby poprawić relacje i uniknąć wojny, która może zniszczyć cały świat.

 

Wygląda więc na to, że nagły krok w kierunku pojednania mógł pojawić się właśnie ze względu na Syrię. Chyba wszyscy patrzą z radością na spotkanie Cyryla i papieża Franciszka, lecz wydarzenie to ma również drugie dno. Stale mówi się o pokoju, ale działania Rosji, USA i państw arabskich wskazują na to, że już w najbiższym czasie możemy spodziewać się wielkiej tragedii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika zyx

Kancelaria papieża donosi, że

Kancelaria papieża donosi, że papież jest oszołomiony znajomością sprawy przez pana charisa i uprzejmie prosi o wyznaczenie sumy jaką pan charis chciałby otrzymać za piastowanie stanowiska doradcy "pana papieża".
Ścieżka kariery na tym stanowisku jest otwarta i obejmuje także objęcie obowiązków "szefa pana papieża" po 10 latach nienagannej pracy.
 

Portret użytkownika bez papieża

Wystarczy zajrzeć do Nowego

Wystarczy zajrzeć do Nowego Testamentu i przeczytać, co Słowo Boże ma do powiedzenia w tym temacie.
List do Rzymian 8:
(13) Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przypomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała -będziecie żyli. (14) Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży są synami Bożymi. (15) Nie otrzymaliście przecież Ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze! (16) Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi.
 
Dziećmi Bożymi (synami) są ci, których Duch Boży prowadzi.
Ducha Bożego otrzymują ci, którzy wierzą w ofiarę Jezusa za swoje grzechy, a wiarę tą potwierdzają chrztem przez zanurzenie. (Dzieje Ap. 2:38).
 
 

Portret użytkownika zyx

Wystarczy poczytać choćby

Wystarczy poczytać choćby mitologię, zeby wiedziec co na ten temat miał do powiedzenia Zeus - nic. U buddystów - też nic. U bogów Majów - oj, tutaj się nie dowiemy bo ich wyznawców wyrżnęli "uczniowie Chrystusa". U wyznawców Wielkiego Manitou - oj, też ciężko będzie bo tych też wyrżnęli tacy co wiedzieli, że ich bóg jest największy. Co na ten temat mają do powiedzenia muzułmanie - ci sami nam niedługo opowiedzą.
Widzisz - tyle milionów gości twierdzi, że to ich bogowie są najwięksi, ale to akurat ty masz rację.
P.S.
Uwielbiam przekomarzanki w stylu "wyższość Królowej Śniegu nad Królewną na ziarnku grochu". Oczywiście domyślasz się, że słowo boże głoszone w pierwszym wydaniu Królowej Śniegu jest tym natchnionym i najważniejszym? - tylko jej uczniowie nie będą na wieki wrzuceni w ogień piekielny.

Portret użytkownika And

Jezus zmarł przez grzechy

Jezus zmarł przez grzechy ludzi, nie za. Jezus nie jest jakimś frajerem ludzkości tylko wyraźnie mówił, aby czynili dobro. Grzech nie jest walutą którą można handlować tylko jest błędem jednostki w wyniku być może wad genetycznych grzechu pierworodnego.

Portret użytkownika tak to szło

(2) Sami bowiem dokładnie

(2) Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. (3) Kiedy bowiem będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą.
1 Tesaloniczan 5

Portret użytkownika achiles

http://www.veteranstoday.com/

http://www.veteranstoday.com/2016/02/14/network-news-monkeys/
Cytowany tu ostatnio przeze mnie Preston James z VT, tym razem o amerykańskich masmediach, w służbie Rządu USA – a w konsekwencji, tak na prawdę Chazarskiej Mafii. Bardzo ciekawa analiza pryncypiów i mechanizmów kontroli opinii publicznej przez – jak to nazywa Network Syndicate.

.http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2016/02/CMMM11.jpg
Odwołuje się, do znanej figury trzech małpek zasłaniających uszy, oczy i usta.
Cyt: „The credo of the Talking heads of the Network News Cartel requires them to „hear no truth, speak no truth and see no truth” if they want to keep their jobs and climb their occupational food chain.”
Jak zwykle tekst pełen zapału i jednoznacznie artykułowanej nienawiści do KM (Khazarian Mafia).
Niemniej jednak bardzo precyzyjne spostrzeżenia, jak mechanizm wiary w to co komunikuje USG (USGov.) via mainstream media jest zaszczepiany w świadomość ogółu.
Jest jeszcze jeden motyw, do którego James często wraca w swoich publikacjach. Rzekomych sił dążących do „oczyszczenia”, które mają coraz więcej do powiedzenia w Pentagonie.surtr13
MEDIA ZESZMACONE, NA CAŁYMSWIECIE, ORAZ WIELKIE KORPORACJE ŚWIATOWE, TO CAŁE ZŁO, NA ŚWIECIE. POLITYCY, TO TYLKO MARIONETKI, KTÓRE TAŃCZĄ, JAK CI WYŻEJ IM ZAGRAJĄ I TO DOTYCZY JUŻ CAŁEGO GLOBU. 

Portret użytkownika zyx

Rozdzielali między siebie co

Rozdzielali między siebie co który będzie święcił i za ile: prawosławni biorą czołgi i rakiety, a ci od franciszka - samoloty i karabiny. Żółnierzy ( tzn kilkunastoletnie dzieci spędzone groźbą do rzezi przez starych dziadów 50-60 letnich "generałów") obie grupy ssynów będą błogosławić wspólnie. W razie czego to po większej masakrze wprowadzi się korekty w cenniku.

Strony

Skomentuj