Spotkanie Grupy Bilderberg, nieformalnego rządu światowego, odbędzie się w Danii

Kategorie: 

Źródło: www.bilderbergmeetings.org

Na oficjalnej stronie Klubu Bilderberg ogłoszono, że 62 spotkanie najbardziej wpływowych ludzi świata skupionych w ramach Grupy Bilderberg odbędzie się pod koniec maja 2014 roku w Danii.

 

Nie wiadomo jeszcze gdzie odbędzie się spotkanie, ponieważ nie określono miasta ani hotelu, ale zawsze konferencje organizowane są w luksusowych ośrodków wypoczynkowych zlokalizowanych w okolicy największych miast, lub ekskluzywnych kurortów turystycznych.

 

W zeszłym roku spotkanie odbyło się w Hertfordshire w Wielkiej Brytanii. Polskę reprezentował wczesny minister finansów Jan Vincent Rostowski. Wygląda na to, że w 2014 roku nadszedł czas powrotu klubu do Skandynawii. W 2001 roku, spotkanie odbyło się w Szwecji, a w Danii konferencja odbędzie się po raz drugi, bo odbyła się tam w 1969 roku.

Grupa Bilderberg to bardzo elitarna organizacja, która powstałą z inicjatywy polskiego arystokraty Józefa Retingera. Był on też pierwszym sekretarzem tej nieformalnej grupy. Od 1954 roku przeprowadzane są coroczne spotkania w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

Na kilka dni zjeżdżają się najpotężniejsze osoby w przemyśle, bankowości, polityce, nauce oraz rodziny królewskie. W zeszłym roku na konferencji zaproszeni zostali: Jeff Bezos (Amazon.com), Timothy Geithner (Sekretarz Skarbu USA), Christine Lagarde (Dyrektor MFW), Henry Kissinger, Zbigniew Brzeziński, królowa Holandii Beatrix i premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Dla tych spotkań charakterystyczne jest to, że media głównego nurtu zwykle o nich nie informują. Gdy już nie da się ignorować spotkania, na przykład ze względu na gromadzących się protestujących, opisują grupę jako zwykły organ doradczy bez znaczenia. Jednak w ostatnich latach odnotowano liczne przykłady, potwierdzające, że organizacja ta ma bezpośredni wpływ na politykę światową.

 

Coroczne spotkania to swoista rada ministrów rządu światowego i można odnieść wrażenie, że w czasie każdego takiego spotkania nakreślane są konkretne cele i harmonogramy prowadzące do ich osiągnięcia. Nie wiadomo jeszcze kto będzie reprezentował Polskę, aby odebrać wytyczne na kolejne miesiące. W latach poprzednich na spotkaniach bywał Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Olechowski czy Hanna Suchocka i wspomniany już Jan Vincent Rostowski.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika CRUSADERS

Ludzie w Polsce są bardzo

Ludzie w Polsce są bardzo cierpliwi, ale jak cierpliwość się skończy to pewnie będzie Majdan. Tego tumanienia jest już za wiele, a pracy nie ma , banków nie ma, ludzie wyjeżdzaja bo zarobki nędzne cały majątek państwa roztrwoniony. Rząd cały czas wymyśla jak oskubać z ostatnich pieniędzy biednych ludzi. Wymyśla nowe podatki, wprowadza różne opłaty i podnosi stawki mandatów. A teraz jeszcze straszy wojną i że we wrześniu dzieci nie pójdą do szkoły. To już takie psychiczne znęcanie. Ale ludzie podziękują wszystkim politykom, Na wyborach frekwencja pokaże co społeczeństwo myśli o elitach politycznych.

Portret użytkownika dziejarz

tylko nie frekwencja.

tylko nie frekwencja. sprzeciw wyraża się głosując na tych bez szansy wygrania. nie biorąc udziału w wyborch tylko im pomagamy. tego chcą. bezwolnej masy, którą można manipulować.

Portret użytkownika BESTIA

Jeśli nawet skończyło by się

Jeśli nawet skończyło by się Majdanem to rząd się na to dobrze przygotował ustawą "Bratniej pomocy".Nawet jeśli to przecież żyjemy w związku demokratycznych państw europejskich a takie ekscesy z pewnością nie spodobały się tym na "górze".kraje UE zmanipulowały by całą opinią publiczną nazywając uczestników polskiego Majdanu bandytami w walce o przejecie władzy w niedemokratyczny sposób.Takie czasy mamy a niestety nie widzę możliwości wyjście na ulice to też nie najlepszy pomysł.Zastój gospodarki po przewrotach w Ukrainie jest tak wielki że zaczynam się zastanawiać czy Polska przetrwała by podobne ekscesy.

Portret użytkownika jest demokratyczy sposob

http://www.petycjeonline.com/

http://www.petycjeonline.com/akt
 
jedyny zgodny z prawem demkratyczny sposób zeby nie doszło do majdanu, a zeby rozliczyć tych co zniszczyli Polakse i niszczą nadal tez Polaków...zacząć od początku po rozliczeniu ich i na nowych warunkach układac współpracę z unią nato i innymi sąsiadami. Odciąc sie od zdrajców i tego co zrobili w Polsce i z Polską, uwłaszczac ale Naród a nie obce koncerny i obcych.
 
a to ze tak mało soób to podpisało świadczy że juz im sie udało zapanowac nad tym narodem, zniszczyc to społeczeństwo i uczynić z nich niewol;ników, bo ilośc podpisów świadczy o mentalności niewolniczej w społeczeństwie.... i to ejst smutne i klęska dla tego kraju, to co nie udało się zrobić w czasie zaborów ( oficjalnych) to czego nie udało sie zrobić w czasie wojny , udało sie zrobić przy pomocy polskich rządów poczynając od wałęsy ...

Portret użytkownika black.serpent

Czyli tym razem Gang Olsena

Czyli tym razem Gang Olsena organizuje party w rodzinnych stronach ? Oczywiście do filmu mam sentyment, ale wiecie już jak finał ma ich misterny plan... ? Wink Kij ma dwa końce, ale te elitarne bidule chyba jeszcze tego nie wiedzą.

Portret użytkownika achiles38

- Państwa Zachodu

- Państwa Zachodu bombardowały Libię we własnym interesie, a nie w interesie Libijczyków, a teraz "wypięły" się na ludzi, niewinnych cywilów, którzy najbardziej ucierpieli - mówi w rozmowie z Onetem Tanya Valko*, polska orientalistka i pisarka, która przez 13 lat mieszkała w Libii. Jej zdaniem "arabska wiosna" zrujnowała to państwo. - Przykro to powiedzieć, ale Libia jest dzisiaj jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów arabskich - podkreśla. Mówi też o "pokrętnym planie" Zachodu, który miał zrujnować Libię i doprowadzić do przejęcia kontroli nad roponośnymi terytoriami. 
Nic dodać, nic ująć i to z onetu/

Strony

Skomentuj